ادعای وزیر صنعت در مورد کاهش قیمت سیمان

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، سیدرضا فاطمی امین در جلسه ویدئوکنفرانسی با رؤسای سازمان های صمت و مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی استانی با موضوع بررسی مسائل مرتبط با صنعت سیمان، گفت: تمامی فعالان صنعت سیمان مکلف به ثبت نام در سامانه جامع تجارت و ثبت اطلاعات خرید و فروش در سامانه افق هستند.

ادعای وزیر صنعت در مورد کاهش قیمت سیمان

عرضه سیمان در بورس رصد و پایش می گردد

وی با بیان اینکه موضوع سیمان در قالب یک برنامه سه ماهه بصورت مداوم رصد و پایش می گردد، افزود: قیمت سیمان در بورس با اجرای این برنامه متعادل شد و قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: قیمت سیمان به صورت پاکتی به زیر 25 هزار تومان رسید و قیمت سیمان فله هم حدود 18 هزار تومان ارزان تر شد.

استان ها برای کاهش قیمت سیمان پای کار بیایند

فاطمی امین با بیان اینکه به صورت کلان برای تعدیل قیمت سیمان به موفقیت های خوبی رسیده ایم، شرح داد: استان ها باید بیشتر از این پای کار بیایند و کار به صورت ویژه مورد توجه واقع گردد.

وی با بیان اینکه عرضه سیمان در بورس تجربه خوبی بوده است، گفت: کار ها باید با جدیت هر چه بیشتر دنبال گردد و انتظار دارم تمامی پروژه ها از جمله 19 پروژه نظام توزیع و پوشش کالا در سامانه با قدرت ادامه یابد (خبرنگاران).

پشت پرده کاهش قیمت سیمان

به گزارش خبرنگاران، در حالی در روزهای اخیر مقام های مسئول از کاهش قیمت سیمان خبر می دهند که یک کارشناس صنعت سیمان می گوید دلیل ارزانی سیمان این است که کارخانه ها از ذخایر استراتژیک خود استفاده کردند. یعنی تمام سیمان هایی که در انبار کارخانه ها موجود بود راهی بازار شده است..

نادر غفاری، کارشناس صنعت سیمان، از کاهش قیمت یکباره سیمان پرده برداشته و به خبرنگاران می گوید: به کمک دولت آمدیم و ذخایر استراتژیک کارخانه های سیمان را راهی بازار کردیم تا مبادا بازار دچار تنش قیمتی گردد و سیمان ارزان گردد.

وی به مردم وعده داد که قیمت سیمان در دو هفته اول مهر ماه به کیسه ای 30 تا 35 هزار تومان می رسد. البته او گفت: این قیمت در شرایطی محقق می گردد که دولت هم به کمک تولیدکنندگان بیاید و برق کارخانه ها را وصل کند.

چه کسانی سیمان دولتی می خرند؟

اما سیمان 25 هزار تومانی به دست چه کسانی می رسد؟ غفاری پاسخ داد: البته مصرف کنندگان سیمان دو نوع هستند. نوع اول انبوه سازان و نوع دوم پیمانکاران که این افراد هر پاکت سیمان را با قیمت 25 هزار تومان می خرند. اما مردم عادی که باید سیمان را از واحدهای صنفی تهیه کنند به دلیل افزایش قیمت حمل و نقل، سیمان را گرانتر می خرند.

مطالعه متن کامل گزارش پشت پرده کاهش قیمت سیمان، پیشنهاد می گردد.

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

(عکس تزئینی است.)

1

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2605

به "ادعای وزیر صنعت در مورد کاهش قیمت سیمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای وزیر صنعت در مورد کاهش قیمت سیمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید