اجرای طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا بین کارتن خواب های معتاد

به گزارش راوه بلاگ، رئیس سازمان بهزیستی کشور از شروع طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا در افراد بی خانمان و کارتن خواب ها اطلاع داد و گفت: طرح پیشگیری و مراقبت از ابتلا به بیماری کرونا در افراد بی خانمان و کارتن خواب مصرف کننده مواد مخدر از 25 اسفند در سراسر کشور شروع می گردد.

اجرای طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا بین کارتن خواب های معتاد

به گزارش راوه بلاگ به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا گفت: این طرح باعث کاهش شیوع بیماری در این افراد که عمدتا به دلیل سوء تغذیه دچار کاهش سطح ایمنی بدن و مستعد ابتلا به کرونا ویروس هستند، خواهد شد.

قبادی دانا با بیان اینکه طرح مذکور موجب کاهش خطر انتقال ویروس به سایر افراد نیز خواهد شد، اظهار کرد: چرا که این افراد در سطح شهر حضور دارند. این طرح با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و اختصاص 4.5 میلیارد تومان از سوی ستاد، و اختصاص 4.5 میلیارد دیگر از سوی سازمان بهزیستی انجام می گردد که در مجموع طرح مذکور با اختصاص 9 میلیارد تومان در سطح کشور اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در خلال این طرح آموزش و آگاهی بخشی به افراد بی خانمان و کارتن خواب مصرف نماینده مواد مخدر در رابطه با این بیماری نیز انجام می گردد، توضیح داد: همچنین آموزش های لازم برای رعایت نکات پشگیری نیز به این افراد ارائه می گردد.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، همزمان با اجرای این طرح بسته های بهداشتی، مواد شوینده و ضدعفونی نماینده نیز به این افراد تحویل داده می گردد.

قبادی دانا با بیان اینکه غربالگری علامتی این افراد نیز در محل های تجمع و پاتوق ها نیز صورت می گیرد و افراد دارای علامت برای درمان به اورژانس ارجاع داده می شوند، شرح داد: این خدمات به وسیله خدمات سیار کاهش آسیب صورت می گیرد که 226 مرکز کاهش آسیب سراسر کشور که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، در غالب سرپناه های شبانه و مراکز گذری به فعالیت می پردازند.

وی با اشاره به اینکه این خدمات به وسیله 245 تیم سیار در سطح کشور و 30 مجموعه متحرک یا موبایل ون ها انجام می گردد، گفت: در این طرح افراد آموزش دیده مراکز سیار در مراکز تجمعی و پاتوق ها حضور یافته و خدمات را ارائه می نمایند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در مراکز گذری، سرپناه های شبانه و ایستگاه های کاهش آسیب هم این خدمات ارائه می گردد، اظهار کرد: این طرح با همکاری موسسات غیر دولتی و خیریه های فعال در زمینه افراد بی خانمان در تهران، کلانشهرها و 31 استان در سطح کشور انجام می گردد. زمان شروع طرح 25 اسفند است و تا انتها کنترل بیماری کرونا ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 545

به "اجرای طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا بین کارتن خواب های معتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا بین کارتن خواب های معتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید