ابتکار: مدعیان بی اثری تحریم ها گزارش هلال احمر را تحویل بگیرند

به گزارش راوه بلاگ، تهران(پانا) - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی، با مخاطب قرار دادن کسانی که تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران را بی تاثیر می دانند، نوشت عجالتا گزارش هلال احمر را تحویل بگیرند.

ابتکار: مدعیان بی اثری تحریم ها گزارش هلال احمر را تحویل بگیرند

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار در این توئیت، با کوت کردن پیغام حساب کاربری سازمان هلال احمر ایران، نسبت به ادعای بی تاثیری تحریم ها بر عملکرد دولت واکنش نشان داد.

ابتکار در این پیغام با اشاره به توئیت هلال احمر ایران مبنی بر اینکه تهیه دو میلیون دوز #واکسن-آنفلوآنزا بر عهده #هلال-احمر است که متاسفانه چند روز قبل بانک شهر که بانک واسط ارزی برای تهیه واکسن بود از سمت دولت آمریکا تحریم شد و واکسن ها به دست هلال احمر نرسید، کوشش می گردد به وسیله واسطه هایی در کشورهای مجاور این مشکل حل گردد، نوشت: کسانی که از داخل و خارج با کلی ادعا و شوآف مدعی هستند #تحریم های ظالمانه #آمریکا چندان مسئله ای برای #مردم و #دولت-روحانی به وجود نیاورده عجالتا این یکی را تحویل بگیرند.

حساب کاربری سازمان هلال احمر ایران در توییتی با اشاره به پیگیری برای وارد کردن واکسن آنفلوآنزا تاکید نموده است که این فرایند با توجه به تحریم بانک شهر از طرف دولت آمریکا با مشکل روبرو شده است.

همچنین کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر روز گذشته در مورد آخرین شرایط واردات واکسن آنفلوانزا اضافه نمود: تهیه دو میلیون دوز واکسن آنفلوانزا بر عهده هلال احمر بود که مسائلی را شرکت خارجی برای ما ایجاد کرد.

وی گفت: متأسفانه چند روز قبل متوجه شدیم بانک شهر که بانک واسط ارزی ما برای تهیه واکسن بود از جانب دولت آمریکا تحریم شد، اما به ما قول دادند که مشکل را از راه های دیگر حل نمایند.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: از آن بخشی که در اختیار ما بود بیش از 200 هزار دوز را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشتیم و امیدواریم ظرف چند روز آینده بتوانیم این مسائل را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: مسائلی را که کشور آمریکا ایجاد نموده به خوبی می دانیم و انتظار ما این بود دولت زورگوی آمریکا در این مرحله دیگر مسئله ای ایجاد نکند، اما همان طور که دیدید چند روز گذشته چند بانک خصوصی در تحریم قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1559

به "ابتکار: مدعیان بی اثری تحریم ها گزارش هلال احمر را تحویل بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار: مدعیان بی اثری تحریم ها گزارش هلال احمر را تحویل بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید