آخرین خبرها از ناآرامی های پس از انتخابات در ایالت های آمریکا

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران : معترضان آمریکایی در مینیاپولیس، نیویورک و شهرهای دیگر آمریکا علیه رئیس جمهوری این کشور دست به راهپیمایی زدند در حالی که برخی از طرفداران وی در مقابل ساختمانی در شهر فینیکس، مرکز ایالت آریزونا که در آن شمارش آرا در جریان بود، تجمع کردند.

آخرین خبرها از ناآرامی های پس از انتخابات در ایالت های آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز نوشت، معترضان آمریکایی در پاسخ به تلاش جنجالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی کشورشان برای به چالش کشیدن شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه (سه نوامبر)، در خیابان های چندین شهر مختلف سراسر آمریکا دست به راهپیمایی زده و از مقامات انتخاباتی خواستند تا تمامی رای ها را بشمارند.

در شهر مینیاپولیس واقع در ایالت مینه سوتا، معترضان یک آزادراه را مسدود کرده و باعث بازداشت تعدادی از معترضان شدند. در شهر پورتلند واقع در ایالت اورگان، صدها تن بر روی اسکله ای گردهم آمده و نسبت به اقدامات مداخله جویانه ترامپ در شمارش آرا اعتراض کردند در حالی که گروه دیگری از مردم این شهر که به پلیس اعتراض داشتند و خواستار عدالت نژادی بودند در مرکز شهر پورتلند راهپیمایی کرده، پنجره مغازه ها را شکسته و با افسران پلیس و نیروهای گارد ملی درگیر شدند.

در شهر فینیکس حدود 150 معترض حامی ترامپ که برخی از آنها مسلح بودند در مقابل دفتر ثبت این شهرستان تجمع کردند؛ جایی که نظارت شدیدی بر شمارش آرایی وجود داشت که می توانست به مشخص شدن نتیجه انتخابات کمک کند.

معترضان ادعا کردند که آدریان فونتس، مسؤول نظارت بر انتخابات در شهرستان مریکوپا واقع در ایالت آریزونا در شمارش آرا کوتاهی و قصور داشته و باعث شده آرای این شهرستان به ضرر ترامپ تمام شود. اگرچه هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

کیلی وارول، معاون ارشد فونتس گفت: هیچ برنامه ای برای متوقف کردن شمارش آرا به خاطر اعتراضات در مقابل این ساختمان وجود ندارد. ما همچنان قصد داریم تا طبق برنامه فرایند شمارش آرا را به اتمام برسانیم و نتایج بیشتری را گزارش دهیم.

در دیترویت، بزرگ ترین شهر ایالت میشیگان گروه دیگری از ناظران انتخاباتی حامی ترامپ در مقابل یکی از مراکز رای گیری تجمع کرده و پس از آنکه کمپین ترامپ شکایتی را برای متوقف کردن شمارش آرا در میشیگان تنظیم کرد، از مقامات خواستند تا شمارش آرا را متوقف کنند.

معترضان همچنین در فیلادلفیا، لس آنجلس، شیکاگو و شهرهای دیگر تجمع کرده و برخی از آنها همچنان نسبت به عدالت نژادی و خشونت های پلیس اعتراض می کردند.

در مینیاپولیس، چند صد معترض خشمگین از اطلاعیه های ترامپ به خیابان ها آمده و باعث شدند تا پلیس آزادراه مسدود شده را باز کند.

نکیما لوی آرمسترانگ، وکیلی که در این اعتراضات شرکت داشت، گفت: تمرکز ما بر این موضوع است که اجازه ندهیم دونالد ترامپ این انتخابات را از مردم آمریکا بدزدد.

گشت ایالتی مینه سوتا در توییتر گفت: در جریان این راهپیمایی ها چندین معترض بازداشت شدند چرا که راهپیمایی در این آزادراه غیرقانونی است و برای عابرین پیاده و موتورسواران بسیار خطرناک است.

در نیویورک، معترضان ابتدا یک راهپیمایی صلح آمیز در منهتن برگزار کرده و خواستار شمارش تمامی آرا و برابری نژادی شدند. اما کمی بعد درگیری های خشونت آمیزی میان معترضان و نیروهای پلیس در گرفت و پلیس دست کم 50 تن را بازداشت کرد.

در پورتلند، صدها تن در مرکز این شهر دست به راهپیمایی زدند. روی یکی از پلاکاردهای مشاهده شده در بین جمعیت معترضان نوشته شده بودرای گیری تمام شده است. مبارزه ادامه دارد. سخنرانان در این راهپیمایی ابراز نگرانی کردند که ترامپ که در ایالت اورگان شکست خورده است، تلاش می کند تا در این انتخابات خرابکاری کند و مانع از شمارش آرا در دیگر ایالت ها شود.

گروهی از معترضان به راهپیمایی در مرکز پورتلند ادامه دادند و در آنجا پنجره برخی فروشگاه ها را شکستند. به دنبال این رویداد، افسران پلیس با معترضان درگیر شد و اعلام شرایط آشوب کرد. کیت براون، فرماندار اورگان اوایل روز چهارشنبه شرایط فوق العاده اعمال شده در این ایالت را تمدید کرد و با این کار به گارد ملی اجازه داد تا به پلیس در عملا چهارشنبه شب بپیوندد. به گفته مقامات در این رویداد دست کم 11 تن بازداشت شدند.

این شهر از مه سال جاری میلادی به دنبال کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاه پوست آفریقایی-آمریکایی به دست یک افسر پلیس سفید پوست شاهد اعتراضات دائمی بوده و بسکمک از معترضان متعهد شده اند تا صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه پیروز شود، به اقدامات خود برای حمایت از عدالت نژادی و مخالفت با خشونت پلیس ادامه دهند.

چندین مورد از اعتراضات علیه تلاش های ترامپ برای متوقف کردن شمارش آرا توسط گروه امتناع از فاشیسم سازماندهی شدند. در سیاتل، گروهی از معترضان شعار همه شهرستان ها، همه شهرها، ترامپ-پنس از قدرت کنار بفرایند و تک تک آرا را بشمارید سردادند.

در راهپیمایی حامی ترامپ در شهر فینیکس، دست کم 150 تن در مقابل دفتر ثبت شهرستان مریکوپا تجمع کردند.

جیم ویلیامز 67 ساله که در این اعتراضات شرکت داشت، گفت: تنها راهی که بایدن می تواند آرای الکترال آریزونا را به دست اورد از طریق تقلب است. من پیروزی بایدن را قبول نمی کنم. من نمی خواهم تحت حکومت کمونیست زندگی کنم.

برخی از این معترضان شعار مرگ بر فاکس نیوز سردادند که بیانگر خشم معترضان به تصمیم روز سه شنبه فاکس نیوز بود که اعلام کرده بود ایالت آریزونا برای بایدن است؛ اقدامی که توسط برخی دیگر از رسانه ها نیز دنبال شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1667

به "آخرین خبرها از ناآرامی های پس از انتخابات در ایالت های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از ناآرامی های پس از انتخابات در ایالت های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید