4 شیوه الهام گرفتن از مد مینیمالیستی برای زندگی بهتر

به گزارش راوه بلاگ، مد مینیمالیستی یک ماجراجویی منحصر به فرد در دنیایی ساده، شیک و الهام بخش است. سبکی را تصور کنید که در آن کمد لباس یک مکان ساده و مرتب باشد، نه مکانی بهم ریخته و استرس زا. سبک استایل مینیمالیستی نه تنها در خصوص چیزی است که می پوشیم، بلکه درمورد طرز تفکر و شیوه نگاه ما به زندگی است. مد مینیمالیستی یک روند گذرا نیست، بلکه نماینده یک سبک زندگی است که در آن کمتر همواره بیش تر است و آرامش جایگاه بالاتری دارد. در ادامه 4 شیوه ای که به راحتی می توان از مد مینیمالیستی برای بهبود زندگی الهام گرفت را معرفی خواهیم کرد.

4 شیوه الهام گرفتن از مد مینیمالیستی برای زندگی بهتر

اصلاحات هدفمند

در ساخت یک کمد لباس کپسولی مینیمالیستی، ما به صورت هدفمند بعضی از آیتم ها را حذف و بر بعضی دیگر، تاکید می کنیم. ممکن است دور انداختن یا بخشیدن چند لباس و اکسسوری به علت وابستگی برایمان سخت باشد، اما از آنجا که دیگر با سبک نو کمد لباس و استایل ما کار نمی نمایند، باید آن ها را کنار بگذاریم. در یک کمد لباس مبتنی بر مد مینیمالیستی فقط آیتم هایی باید نگه داری شوند که با هویت سبک شما هم خوانی داشته باشند و بدون زحمت با سایر موارد هماهنگ شوند. در این صورت، کمد لباس شما یک مجموعه انتخاب شده و هدفمند است نه آشفته و بلاتکلیف. البته این اصلاحات هدفمند فقط برای کمد لباس کاربردی نیست و برای سروسامان دادن به آدم های زندگی هم قابل اجرا است. با حذف افرادی که دیگر در سبک زندگی هدفمند شما جایی ندارند، می توانید برای کسانی که مهم هستند و به رشد و آرامش شما بیشتر یاری می نمایند، فضا ایجاد کنید.

توجه به کیفیت تا کمیت

همه ما می دانیم که تمام توجه مد مینیمالیستی بر لباس ها و آیتم های باکیفیت و خوش ساختی است که در طول زمان زیبایی و جذابیت خود را از دست نمی دهند. سبک استایل مینیمال لزومی بر پیروی از همه روندها و ترندهای گذرا نمی بیند. یک کت کلاسیک، یک کیف همه کاره و یک جفت کفش با کیفیت، نه تنها استایل شما را ارتقا می دهد، بلکه احتیاج به تعویض و جایگزینی مداوم را هم از بین می برد. همانند اولویت کیفیت بر کمیت در مد مینیمال، در زندگی احتیاجی نیست اطرافتان را از آدم های مختلف پر کنید. تمرکز بر تعدادی از افراد با کیفیت که در طول زمان و در شرایط مختلف احتیاج به تعویض و جایگزینی نداشته باشند کافیست تا سبک زندگی خود را ارتقا داده و آرامش بیشتری به دنیای خود وارد کنید.

سازماندهی افکار و زمان با الهام از مد مینیمالیستی

هنگامی که کمد لباس شما هدفمند باشد، زمان کمتری را به آماده شدن می گذرانید. حالا دیگر به جای ساعت ها نگاه کردن به کمد لباس و تردید برای انتخاب اکسسوری، زمان بیشتری را برای صرف انجام کارهای اساسی تر خواهید داشت. وقتی درهم و برهمی وجود نداشته باشد، سازماندهی افکار آسان تر است. به همین صورت، سازماندهی زندگی فقط با موارد ضروری می تواند استرس را از بین ببرد و امکان پردازش افکار واضح را فراهم کند. علاوه بر این، به طرزی حیرت انگیز فرصت استراحت کردن در طول روز را پیدا می کنید و می توانید وقت بیشتری را به ارتقای خود بپردازید.

رهایی از ترس از دست دادن

ترس از دست دادن یا FOMO مخفف (Fear of Missing Out) به احساسی که وقتی می بینیم افرادی چیزی دارند که ما نداریم یا به چیزی رسیده اند که ما نرسیده ایم در ما به وجود می آید، اشاره دارد. مثل اضطراب یا ناراحتی از دست دادن رویدادی که ممکن است دوستان شما در آن شرکت نمایند یا ترس از عقب ماندن از تکنولوژی و خرید سری نو یک گجت که ممکن است دست همه ببینید.

در شبکه های اجتماعی به ویژه تیک تاک و اینستاگرام، شبانه روز با نوترین ترندها در هر چیزی روبرو می شویم. بسیاری از افراد تحت تاثیر رگبار ترندها و اتفاقات نو دچار ترس از دست دادن می شوند و فشار زیادی احساس می نمایند. مد مینیمالیستی تمرینی برای رهایی از این ترس است. چرا که شما در این سبک از استایل، اساسا نگران این نیستید که دیگران چه می پوشند یا چه چیزی دارند که شما ندارید. وقت شما صرف تمرکز روی آیتم ها و مواردی است که واقعا مهم و ضروری هستند. این رویکرد نه تنها استرس و نگرانی های مربوط به مد را کاهش می دهد بلکه به شما یاری می نماید تا در مصرف منابع هم صرفه جویی کنید. با الهام از مد مینیمالیستی، اجازه ندهید روندهای نو شما را تحت فشار قرار دهند.

مد مینیمالیستی و پروژه 333

احساس بهتر با یاری مد مینیمالیستی در آزمایشی به نام پروژه 333 کاملا اثبات شده است. آزمایش مدی که به وسیله کورتنی کارور (Courtney Carver) شروع شد. در این آزمایش شما متعهد می شوید که فقط 33 لباس به مدت 3 ماه بپوشید. در آخر شما یک کمد لباس کپسولی مینیمالیستی برای خود به دست می آورید که حس آزادی و آرامش بیشتری به شما می دهد. در نهایت اضطراب شما کم شده و در زمان و هزینه به شکل قابل توجهی صرفه جویی نموده اید. این آزمایش به خلاقیت شما در استایل هم یاری کند. وقتی گزینه های کمتری برای انتخاب داشته باشید، تمرکز بیشتری روی تطبیق آیتم ها خواهید داشت و این باعث می گردد که استایل شخصی و منحصر به فردی ایجاد کنید. به این ترتیب، زمان و انرژی خود را برای تصمیم گیری های مهم تر حفظ خواهید کرد.

سخن پایانی

الهام از مد مینیمالیستی مفهوم نوی نیست. آدری هپبورن مظهر و نماد یک ظرافت مینیمالیستی در برترین حالت خود بود. هماهنگی استایل و شخصیت او بدون زحمت پیچیدگی را با سادگی ترکیب می کرد. یک لباس مشکی باکیفیت، یک جفت عینک آفتابی بزرگ و یک رشته مروارید، سبک او به ما می آموزد که چند آیتم با دقت انتخاب شده می توانند کمد لباسی ایجاد نمایند که در هر زمان و برای هر نسلی تحسین برانگیز باشد. از سویی دیگر، استیو جابز دنیای فناوری هم پیشگام مینیمالیسم در دنیای مد بود. ترکیب یقه اسکی مشکی، شلوار جین آبی و کفش های کتانی او مترادف با نوآوری و استایل شد. استیو جابز به ما آموخت که برای تحت تاثیر قرار دادن، لزومی به متعهد بودن به سبک های گذرا و روندها نیست.

نباید فراموش کنید که مد مینیمالیستی به معنای قربانی کردن سبک و استایل شخصی خودتان نیست. مینیمالیسم در خصوص انتخاب های عمدی برای رها کردن مواردی که باید رها شوند و یافتن شادی در سادگی و کیفیت است. مد مینیمالیستی می تواند استرس و خستگی تصمیم گیری را کاهش دهد، خلاقیت استایل را بالاتر ببرد، به ما یاری کند خود را بیشتر بشناسیم، از فشارهای روزمره رها شویم و در هزینه ها صرفه جویی کنیم.

منابع: minimalism, medium, kleiderly, forbes

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 خرداد 1403 بروزرسانی: 20 خرداد 1403 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3114

به "4 شیوه الهام گرفتن از مد مینیمالیستی برای زندگی بهتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 شیوه الهام گرفتن از مد مینیمالیستی برای زندگی بهتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید