گوگل از کارکنان خود خواسته تا از ابراز احساسات منفی در رابطه با فناوری های جدید خودداری کنند

به گزارش راوه بلاگ، گوگل برای جلوگیری از تنش های اجتماعی و درگیری شرکت با مسائل قانونی کارمندان خود را به نوع خاصی از نوشتار مجبور می کند.

گوگل از کارکنان خود خواسته تا از ابراز احساسات منفی در رابطه با فناوری های جدید خودداری کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران،شرکت گوگل لایه جدیدی به تحقیقات امنیتی خود بر روی نامه های اداری و اجتماعی اضافه کرده تا بر روی موضوعات مهم و حساسیت برانگیز مانند نژاد و عقیده های سیاسی نظارت داشته باشد. مدیر ارشد تحقیقات امنیتی گوگل همچنین به کارمندان و تمامی کارکنان اظهار داشته که سعی کنند در نوشته های خود از لحن های مثبت و محبت آمیز تر استفاده کنند تا از ایجاد هرگونه ناراحتی جلوگیری شود.

سه نفر از کارمندان گوگل به تازگی در مصاحبه با خبرگزاری ها اظهار داشته اند که گوگل باور دارد با رشد فناوری و ایجاد پیچیدگی های مختلف در شرکت احتمال وقوع شرایط تنش زا نیز افزایش پیدا می کند و با توجه به اهمیت مواردی همچون نژاد افراد، در صورت عدم احترام به آن ها شرکت می تواند درگیر مسائل اخلاقی و پرونده های قانونی شود. گوگل در ادامه از کارکنان خود خواسته تا از ابراز احساسات منفی در رابطه با فناوری های جدید خودداری کنند.

کارمندانی که بر روی پروژه های تولید محتوا در شبکه های اجتماعی همچون یوتیوب فعالیت می کنند خبر از تاکید گوگل بر روی نحوه صحبت درباره مسائل مختلف داده اند. طبق گفته این اشخاص گوگل از آن ها می خواهد با لحنی بسیار مثبت درباره موارد مختلف در ویدئو صحبت کنند.

اخراج کارمند گوگل به خاطر یک ایمیل

شرکت گوگل بعد از اخراج تحلیلگر اخلاقی پروژه های هوش مصنوعی خود تحت نظر رسانه ها قرار گرفت و اکنون سعی دارد شرایط را به حالت عادی برگرداند. تیمنیت جیبرو که در اوایل ماه دسامبر اخراج شد می گوید علت اتمام همکاری ناگهانی او ایمیلی بوده که به دو هم گروه خود در شرکت فرستاده بوده است. وی در این ایمیل به فشارهای وارد شده به او توسط مدیر گوگل صحبت کرده بود.

در مقابل جف دین، رئیس پروژه های هوش مصنوعی اظهار دارد علت اخراج تیمنیت جیبرو کم کاری او در آماده سازی پروژه در زمان مقرر شده بوده و ارتباطی با ایمیل مورد نظر ندارد. گفتنی است؛ زمان مقرر شده برای پروژه جیبرو خاتمه ژانویه سال 2021 بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1856

به "گوگل از کارکنان خود خواسته تا از ابراز احساسات منفی در رابطه با فناوری های جدید خودداری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل از کارکنان خود خواسته تا از ابراز احساسات منفی در رابطه با فناوری های جدید خودداری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید