گفتگوی مهم واعظی با مصطفی اف درپی درگیری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران : رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر یاری ایران به ارمنستان کاملا بی اساس است.

گفتگوی مهم واعظی با مصطفی اف درپی درگیری آذربایجان و ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر آذربایجان با وی، تاکید نمود: در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان از صندلی مهم و خاصی برخوردار است و ما همواره از هر فرصتی برای تقویت و توسعه روابط و مناسبات خود با این کشور استفاده نموده ایم.

وی از کشور آذربایجان به عنوان کشور دوست، برادر و همسایه خوب ایران نام برد و تاکید نمود: مواضع جمهوری اسلامی در خصوص کشور آذربایجان همواره روشن و شفاف بوده و همواره تمامیت ارضی این کشور همسایه را به رسمیت شناخته و به آن احترام گذاشته ایم و انتها اشغال را موجب ثبات در منطقه می دانیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با ابراز نگرانی از مناقشه و درگیری ایجاد شده بین آذربایجان و ارمنستان، تاکید نمود: تحولات اخیر را با دقت و جدیت دنبال می کنیم و آماده هرگونه یاری برای حل و فصل اختلافات دو کشور به وسیله گفت و گو و مذاکره در چارچوب قوانین و مقررات حقوق بین المللی هستیم.

واعظی در همین زمینه شایعات مطرح شده در بعضی رسانه ها، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال یاری از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه بین دو کشور را بشدت تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملا بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می گردد.

وی تاکید نمود: بی تردید روابط خوب، راهبردی و همه جانبه تهران - باکو با طرح چنین شایعات بی اساسی تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت و تحرکات بدخواهان روابط دو کشور، نتیجه ای بدنبال نخواهد داشت.

شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر آذربایجان نیز در این گفت و گوی تلفنی، جمهوری اسلامی ایران را همسایه خوب و کشور دوست آذربایجان دانست و گفت: دو کشور روابط صمیمانه ای با یکدیگر دارند و نباید اجازه دهیم این روابط خوب با کوشش های مخالفان خدشه دار گردد.

وی با اشاره به اشتراکات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی ایران و آذربایجان اضافه نمود: مقام های عالی دو کشور برای توسعه و تعمیق روابط تهران - باکو زحمات زیادی کشیده اند و امروز این روابط در سطح بسیار خوبی قرار گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1340

به "گفتگوی مهم واعظی با مصطفی اف درپی درگیری آذربایجان و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی مهم واعظی با مصطفی اف درپی درگیری آذربایجان و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید