کلاه 300هزار یورویی بودیمیر بر سر پرسپولیس!

به گزارش راوه بلاگ، مهاجم کروات سابق پرسپولیس درحالی با قرارداد 500هزار یورویی برای یک فصل ونیم به این تیم آمد که بعد از آن با 21هزار و 600یورو به لوکوموتیو رفت.

کلاه 300هزار یورویی بودیمیر بر سر پرسپولیس!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در نقل وانتقالات نیم فصل لیگ هجدهم، پرسپولیس برانکو که سودای هتریک در لیگ برتر را در سر می پروراند، فرصت راغنیمت شمرد تا با جذب یک مهام تراز اول، موتورگلزنی تیم را گرم تر کند. در آن مقطع سرمربی کروات تیم، ابتدا نام رضا قوچان نژاد رابه باشگاه داد تا مقدمات جذب او فراهم گردد اما دستمزد درخواستی سالانه 800هزار دلار، خارج از توان پرداخت پرسپولیس بود تا درنهایت این بازیکن از گزینه های سرخپوشان تهرانی خارج گردد.

پس از آن برانکو ایوانکوویچ نام ماریو بودیمیر را به باشگاه اعلام نمود تا مقدمات جذب این معلم کروات فراهم گردد. در ابتدا یکی ازآنالیزورهای تیم، بازی های قبلی بودیمیر را آنالیز و اعلام می نماید این مهاجم توانایی فنی لازم را ندارد اما برانکو که برای جذب مهاجمهم وطنش اصرار داشت، می گوید که بودیمیر تحت راهنمایی او می تواند به یک مهاجم گلزن بدل گردد.پس از آن برانکو شخصا مذاکرات راپیگیری می نماید و پس از اخذ رضایت نامه از باشگاه دینامو زاگرب، مقدمات سفر بودیمیر به تهران فراهم می گردد. از آنجایی که این مهاجم در ایران با ایجنتی ارتباط نداشت، سرمربی پرسپولیس شخصا در جلسه نهایی با باشگاه پرسپولیس حاضر می گردد تا قرارداد طرفین،بدون مشکل امضا گردد.

مبلغ قرارداد ماریو بودیمیر با پرسپولیس برای نیم فصل دوم لیگ هجدهم 180هزار یورو مشخص می گردد و در زمان امضا قرارداد 33هزاریورو نیز به او پرداخت می گردد. طبق توافق طرفین قرارداد برای یک فصل و نیم تنظیم می گردد و مقرر می گیرد مهاجم کروات برای سال بعد320هزار یورو دستمزد دریافت کند.

پس از سرانجام فصل، زمانی که برانکو به خاطر پرداخت نشدن مطالباتش یکطرفه قرارداد خود را فسخ کرد، ماریو بودیمیر نیز که چند ماهیحقوق دریافت ننموده بود، یکطرفه قرارداد خود رافسخ کرد و دیگر به ایران نیامد. او بعدها به فیفا شکایت کرد تا علاوه بر دریافت دستمزدنیم فصل دوم لیگ هجدهم، پول قرارداد فصل بعد خود را نیز دریافت کند.

طبق قوانین فیفا باشگاه پرسپولیس برای نیم فصل دوم لیگ هجدهم محکوم به پرداخت 147هزار یورو به بودیمیر می گردد اما برای سال بعد از آنجایی که این مهاجم با باشگاه لوکوموتیو قرارداد بسته بود، پرسپولیسی ها باید مابه التفاوت مبلغ قرارداد او با باشگاه جدید، تاسقف 320هزار یورو(مبلغ قرارداد با باشگاه پرسپولیس) را پرداخت نمایند.

طبق اسنادی که توسط فیفا به باشگاه پرسپولیس ارسال شده، بودیمیر قرارداد خود با باشگاه لوکوموتیو که از قرار ماهیانه 1800یورواست (21هزار و 600یورو برای یک سال) را به فیفا ارائه نموده و خواسته پرسپولیس ماالتاوت این مبلغ را تا سقف 320هزار یورو پرداخت کند. البته از آنجایی که شاید تصور می کرد فیفا به این تفاوت مبلغ قرارداد شک می نماید، قرارداد پیش از پرسپولیس خود را نیز به فیفا ارائه می نماید. طبق این قرارداد بودیمیر پیش از پیوستن به پرسپولیس ماهیانه 1200یورو از دینامو زاگرب حقوق دریافت می کرد.

حالا طبق حکم فیفا پرسپولیس برای نیم فصل دوم لیگ هجدهم محکوم به پرداخت 147هزار یورو و برای سال جدید محکوم به پرداخت328هزار یورو به ماریو بودیمیر شده است. (البته باید در نظر گرفت به مبالغ فوق، هزینه دادرسی اضافه شده است.)

یک حساب و کتاب ساده نشان می دهد، ماریو بودیمیر پیش از پیوستن به پرسپولیس قرارداد سالیانه14هزار و 400یورو منعقد نموده بود و پس از پس پرسپولیس نیز، قرارداد 21هزار و 600یورو منعقدمی نماید. حال اینکه این بازیکن با این سطح دستمزد چطور برای یک سال قرارداد 320هزار یورویی باپرسپولیس منعقد می نماید، سوالی است که باید مدیران این باشگاه پر طرفدار به آن پاسخ دهند. شاید دراین بین نقش نهادهای نظارتی می تواند مهم باشد؛ چراکه اگر این نهادها ورود نمایند، قطعا کمتر شاهدچنین قراردادهایی در سطح فوتبال ایران خواهیم بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 463

به "کلاه 300هزار یورویی بودیمیر بر سر پرسپولیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاه 300هزار یورویی بودیمیر بر سر پرسپولیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید