کلاهبردار اینترنتی 20 میلیارد ریالی دستگیر شد

به گزارش راوه بلاگ، فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی با 20 میلیارد ریال کلاهبرداری در استان اطلاع داد.

کلاهبردار اینترنتی 20 میلیارد ریالی دستگیر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سردار مرتضی میرزایی گفت: دستگیری این کلاهبردار در پی طرح شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز 100 میلیون ریالی از حساب بانکیش در دستور کار پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات مازندران نهاده شد. کارآگاهان و کارشناسان اداره مبارزه و عملیات ویژه پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی با استفاده از شگردهای خاص انتها پیروز شدند، متهم این پرونده را در یکی از شهرستان های مرزی شرق کشور شناسایی و با هماهنگی قضائی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیرکردند.

سردار میرزایی گفت: متهم در تحقیقات اولیه ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت با ساخت درگاه های جعلی و فیشینگ به اطلاعات حساب بانکی افراد دسترسی پیدا نموده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنان می کرد. متهم که تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی استان های مختلف کشور است، تا به امروز از 300 شهروند به این شیوه به ارزش 20 میلیارد ریال کلاهبرداری نموده که با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی مازندران با هشدار به شهروندان از آنان خواست از حضور در شبکه های اجتماعی و ارائه اطلاعات حساب بانکی در کانال های نامتعارف و ناشناس جدا خودداری نمایند و در زمان خرید اینترنتی مراقب صفحات و درگاه های جعلی بانکی باشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1354

به "کلاهبردار اینترنتی 20 میلیارد ریالی دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبردار اینترنتی 20 میلیارد ریالی دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید