کرونا جان چند تهرانی را از ابتدای اسفند گرفت؟ ، شرایط در پایتخت فوق قرمز است

به گزارش راوه بلاگ، شرایط در تهران فوق قرمز است، آمار متوفیان بالا رفته است و از ابتدای اسفند به گفته رئیس کمیته سلامت شورای شهر 13 هزار و 826 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

کرونا جان چند تهرانی را از ابتدای اسفند گرفت؟ ، شرایط در پایتخت فوق قرمز است

به گزارش خبرنگاران، کلانشهر تهران از اسفند سال گذشته درگیر بیماری کروناست. شهرداری تهران به منظور کاهش شیوع این بیماری اقداماتی را انجام و دستورالعمل هایی را اجرایی نموده است.

هر چندبه دلیل کمبود واگن و اتوبوس، طرح فاصله گذاری اجتماعی به درستی رعایت نشد، اما زدن ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری شد. البته ضدعفونی کردن واگن ها و اتوبوس ها هم در دستورکار قرار گفت و شهرداری سوله هایی را برای دوران نقاهت بیماران کرونایی درنظر گرفت. اقداماتی هم در شرکت شهر سالم انجام شد.

کرونا دوباره به اوج خود ر سید. زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران می گوید: در صورت رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم، مترو می تواند در ایام کرونا برای مردم ایمن باشد.

وی تأکید کرد: هر چه تعداد واگن ها و خطوط احداث شده مترو افزایش یابد، می توان سطح خدمات دهی به مردم را افزایش داد.

از دست و پنجه نرم کردن با تحریم تا برنامه برای افزایش واگن

به گفته رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران، در شرایط فعلی که ما با تحریم، رکود مالی و مشکل تأمین منابع دست و پنجه نرم می کنیم، طبیعتاً نمی توان اقدام خاص و ویژه ای را برای مترو انجام داد، البته مدیریت شهری جهت افزایش تعداد واگن ها و خطوط مترو در کوشش است و اقداماتی هم انجام شده است.

اجرای دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با کرونا

صدراعظم نوری ادامه داد: تمامی مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را برای مقابله با کرونا انجام دهند، چرا که شاید کرونا تا ماه ها و سال های آینده مهمان کشور باشد.

شیوع کرونا افزایش پیدا نموده است و گفته می گردد که شرایط در تهران فوق قرمز است و هر روز تعداد بیماران در بیمارستان های تهران افزایش پیدا می نماید. البته از امروز برای افرادی که ماسک نزنند جریمه 50 هزار تومانی درنظر گرفته شده است و همچنین فردی که بیماری خود را اعلام نکند 200 هزار تومان جریمه می گردد. شرایط آمار فوتی ها هم افزایش پیدا نموده است و گفته می گردد آمار فوتی ها در تهران بر اثر ویروس کرونا حدود 14 هزار نفر رسیده است.

آمار فوتی ها افزایش زیادی پیدا نموده است

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران به فارس امروز گفت: نه فقط کادر درمان که در برابر ویروس کرونا فرسوده شده اند، بلکه کارکنان بهشت زهرا(س) هم تحت فشار هستند. دو هفته ای است که آمار فوتی ها افزایش زیادی پیدا نموده است.

روزانه بالغ بر یکصد نفر بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند

به گفته خداکرمی، تقریبا روزانه بالغ بر یکصد نفر بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند.

اعلام آمار بر اساس جواز دفن متوفیان

وی در پاسخ به این پرسش که چرا آمار شهرداری با آمار نهادهای دیگر متناقض است گفت: تناقضی در آمار نیست. ما براساس آمار سازمان بهشت زهرا(س) تعداد فوتی ها را اعلام می کنیم و ملاک ما آمار بهشت زهرا(س) است و جوازهای کفن و دفنی که براساس مرگ با کرونا ویروس و یا احتمال کرونا ویروس صادر می گردد. البته کسانی هم که می گویند محتمل است به کروناویروس دچار شده باشند، در بیشتر موارد این ویروس را داشته اند یا تست شان آماده نشده یا شرایط دیگری بوده است. آمار بهشت زهرا(س) به واقعیت نزدیک تر است.

فوت 104 شهروند تهرانی بر اثر کرونا در روز گذشته

وی در مورد آمار دفن و کفن بیماران مبتلا به کرونا در هفته گذشته گفت: نزدیک به دو هفته است روزانه بالای یکصد نفر در تهران بر اثر کروناویروس جان خود را از دست می دهند. در شنبه هفته گذشته 136 نفر و در روز گذشته 104 نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند. روز پنج شنبه هفته گذشته هم تعداد فوتی ها بر اثر کرونا 109 نفر بوده است.

کمبود قبر نداریم / رعایت اصول بهداشتی

وی با تأکید بر این موضوع که مشکل قبر برای متوفیان نداریم گفت: سازمان بهشت زهرا(س) تحت فشار زیادی است، به خصوص که بیماران کرونایی شرایط خاص خودشان را دارند. کمبود قبر نداریم و در هیچ موردی از مرگ و میر هم امکانی ندارد که اصول بهداشتی رعایت نگردد.

13 هزار و 826 تهرانی به دلیل کرونا جان خود را از دست داده اند

به گفته خداکرمی، از ابتدای اسفند تا روز گذشته 13 هزار و 826 تهرانی به دلیل کرونا جان خود را از دست داده اند.

البته کلانشهر تهران مسائل دیگری هم دارد و با بروز کرونا میزان زباله های عفونی افزایش یافته است. پیروز حناچی شهردار تهران می گوید: یکی از اتفاق های کرونایی افزایش چند برابری زباله های عفونی است.

اجباری کردن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی

شهردار تهران تأکید کرد که ما استفاده از ماسک را در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری کردیم.

وی همچنین به موضوع دورکاری بخشی از کارکنان شهرداری اشاره ای کرد و گفت : به دلیل کرونا، بخشی از کارکنان دورکار شده اند.

البته اعداد و ارقام فوتی ها در بهشت زهرا(س) قابل قیاس با سایر آرامستان های کشور نیست. سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرای شهرداری تهران در این باره می گوید: اعداد و ارقام فوتی ها و مراجعه نمایندگان به بهشت زهرا(س) قابل قیاس با سایر آرامستان ها نیست. مردم اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت ننمایند شرایط به شرایط سختی تبدیل می گردد.

به گفته خال، رعایت مسائل بهداشتی و زیست محیطی پس از اعلام اولین فوتی بیمار کرونا در اواخر بهمن در سازمان بهشت زهرا(س) بیش از گذشته انجام شد. رعایت نکات بهداشتی شامل پرسنل، مراجعه نمایندگان و... است و روزانه چندین نوبت سالن های تطهیر بهشت زهرا(س) ضدعفونی

می گردد. البته بعضی اعلام می کردند که قرار است مکانی برای دفن متوفیان کرونا درنظر گرفته گردد.

شرایط دفن متوفیان کرونا کاملاً متفاوت است

زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در بهشت زهرا(س) به طور کامل اجرا می گردد. شرایط دفن متوفیان کرونا کاملاً متفاوت است و متوفیان کرونا در قطعه جداگانه ای دفن نمی شوند.

براساس این گزارش، شرایط تهران در مورد کرونا حاد شده است. اقدامات سختگیرانه دوباره شروع شده و حتی افرادی که ماسک ندارند جریمه می شوند. مدیران شهری از اجرای دستورالعمل های بهداشتی خبر می دهند و تأکید می نمایند مسئله ای در کفن و دفن اموات وجود ندارد.نبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1562

به "کرونا جان چند تهرانی را از ابتدای اسفند گرفت؟ ، شرایط در پایتخت فوق قرمز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا جان چند تهرانی را از ابتدای اسفند گرفت؟ ، شرایط در پایتخت فوق قرمز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید