چگونه منابع آزمون ها را مرور کنیم؟

به گزارش راوه بلاگ، با توجه به اینکه زمان آزمون ها اعلام شده داوطلبان باید زمان مناسبی را برای مرور منابع در نظر بگیرند.

چگونه منابع آزمون ها را مرور کنیم؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، برای آمادگی کامل در کنکور و موفقیت نهایی باید مرور را جدی گرفت. این دوره از اهمیت خاصی برخوردار است، شیوه مطالعاتی نیز در دوره مرور باید مهم تلقی شود. اگر شیوه نادرستی در پیش گرفته شود نمی توان نتیجه مناسبی گرفت.

اولین نکته ای که باید در نظر گرفت هدف از مرور و جمع بندی است. هدف از مرور، دسته بندی و ساماندهی مطالب است چراکه مطالب انبوه در ذهن داوطلبان جمع شده و نیاز به طبقه بندی دارد. مرور همچنین به یادگیری عمق می دهد.

همانطور که گفته شد روش جمع بندی مهم است. در جمع بندی اشتباه داوطلبان دروس را از نوشته های خلاصه خود مرور می کنند. در این روش داوطلبان مدام نوشته های خود را مطالعه می کنند و احساس می کنند که به مطالب مسلط هستند در صورتی که تسلط بر روی مطالب اینگونه به دست نمی آید.

برای مرور فعال به داوطلبان توصیه می شود که مطالعه سؤالات سال های قبل را دستور کار قرار دهند. داوطلبان باید شرایط آزمون را شبیه سازی کنند. داوطلبان باید مانند کنکور به سؤالات پاسخ دهند بدون اینکه وقفه یا استراحتی در نظر بگیرند.

همچنین باید در ادامه هر آزمون تصحیح شود و سؤالات پاسخ داده نشده یا غلط معین شوند. همین سؤالات معین می کند ضعف ها کجاست و می توان درصدد رفع آنها برآمد. سؤالات هر سال باید به همین طریق حل شود تا سؤالات به خاتمه برسد.

در روش صحیح جمع بندی با حل سؤالات کنکورهای سال های قبل می توان تقریباً همه مطالب مورد سؤال را تقریباً مرور کرد. این کار باعث می شود که اطلاعات شما در تمامی مبحث های اختصاصی سنجیده می شود.

داوطلبان از زمانی که مرور را آغاز می کنند مطالعه دروس جدید توصیه نمی شود. اکنون که زمان آزمون ها معین شده داوطلبان می توانند با شناسایی منابعی که خوانده اند و وقتی که مورد نیاز است را در نظر بگیرند می توانند مرور مناسبی را در دستور کار قرار دهند.

داوطلبان در دوره کنونی باید در طول یک روز 11 ساعت و در نهایت 13 ساعت درس بخوانند. داوطلبان باید از هدر رفت وقت پرهیز کنند و برنامه دقیقی را مدنظر قرار دهند.

خواندن دروس تخصصی که اصلاً تا حالا خوانده نشده بهتر است رها شود ولی درباره دروس عمومی می توان دستورالعمل دیگری را در نظر گرفت. می توان دروس جدید عمومی را مطالعه کرد. البته بهتر است برای خواندن این دروس جدید مطالب مهمتر و آن مطالبی که منبع سؤال است در اولویت قرار گیرد.

4040/

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 828

به "چگونه منابع آزمون ها را مرور کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه منابع آزمون ها را مرور کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید