پنل خورشیدی خاص دستگاه های اینترنت اشیا

به گزارش راوه بلاگ، محققان روسی و ایتالیایی پنل خورشیدی برای تامین انرژی دستگاه های اینترنت اشیا ابداع نموده اند که با نور داخلی خانه نیز شارژ می گردد.

پنل خورشیدی خاص دستگاه های اینترنت اشیا

محققان دانشگاه ملی علم و فناوری روسیه (MISiS) با همکاری پژوهشگران دانشگاه ورگاتا رم (ایتالیا) نوع جدیدی از سلول های انرژی فوتوولتائیک برای تأمین برق تجهیزات با استفاده از انرژی خورشید و نور اتاق ابداع نموده اند.

به گفته محققان سلول های فتوولتائیک مذکور قادر به تأمین برق دستگاه های مجهز به فناوری اینترنت اشیا، ردیاب های سلامتی، ساعت های هوشمند و هدفون ها هستند.

رشد سریع بازار دستگاه های بی سیم و حسگرهای هوش مصنوعی نیازمند منابع انرژی اتوماتیک با مصرف اندک و بازده حدود یک میکرو وات است. درهمین راستا محققان یک سلول ولتائیک پروسکایت ابداع نموده اند که می تواند حتی با نور داخلی خانه شارژ گردد و ذخیره برق فراهم کند.

پروسکایت ها نوعی از مواد معدنی با ساختار کریستالی و چند ویژگی یگانه هستند که در صنعت انرژی کاربرد فراوانی دارند. میزان کارآمدی پنل های خورشیدی پروسکایت 25 درصد است که با نیمه رساناها قابل مقایسه است. نسل جدید باتری های مبتنی بر پنل خورشیدی پروسکایت نیازی به نور زیاد ندارند.

این محققان یک طرح جدید سلول فتوولتاییک با استفاده از نانوذراتNiO و ساختار اصلی ارائه نموده اند که فناوری فراوری را ساده تر و هدر رفت انرژی را کمتر می نماید.

برقی که با استفاده از این سیستم تأمین می گردد نه تنها برای حسگرهای کوچک، بلکه برای هدفون یا کیبورد وایرلس کافی است.

علاوه برآن از سلول جدید می توان برای کارت های بانکی هوشمند، ریموت کنترل، دستگاه های خانگی، ماوس رایانه و کیبورد، گجت های پوشیدنی و همچنین دستگاه های اینترنت اشیا استفاده کرد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2274

به "پنل خورشیدی خاص دستگاه های اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنل خورشیدی خاص دستگاه های اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید