پلیس نیوزیلند: تروریست شهر کرایست چرچ سومین حمله را نیز طراحی نموده بود

به گزارش راوه بلاگ، پلیس نیوزیلند همزمان با نخستین روز از تدفین قربانیان فاجعه تروریستی روز آدینه گذشته دراین کشور اظهار داشت که مهاجم برنامه ریزی برای سومین اقدام تروریستی علیه مسجد دیگری در شهر کرایست چرچ را نیز طراحی نموده بود که پیروز به اجرای آن نشد.

پلیس نیوزیلند: تروریست شهر کرایست چرچ سومین حمله را نیز طراحی نموده بود

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان ، مایک بوش کمیسیونر پلیس نیوزیلند در گفت وگو با رسانه ها اضافه کرد: آنالیز ها نشان می دهد که احتمالا متهم این پرونده تروریستی قرار بوده که در راستا خود به سومین مرکز حضور مسلمانان نیز حمله کند که پیش از اجرای آن توسط نیروهای پلیس دستگیر شده است.

وی اضافه کرد: پلیس نیوزیلند با این اقدام باعث شد تا جان بیگناهان دیگری را نجات دهد.

این مقام ارشد پلیس نیوزیلند به جزئیات حمله احتمالی سوم مهاجم تروریست و یا مرکزی که وی قرار بوده به آن حمله کند، اشاره ای نکرد .

نمازگزاران مسلمان روز آدینه گذشته در جریان برگزاری نماز آدینه در دو مسجد نور و لینوود شهر کراست چرچ نیوزیلند مورد حمله تروریستی مسلحانه قرار گرفتند که طی آنها 50 نفر کشته و دهها نفر نیز زخمی شدند.

متهم اصلی این حمله برنتون هریسون تَرنت 28ساله اهل استرالیا معرفی شده است که پیش تر بارها در صفحات مجازی خود از حضور مهاجران مسلمان درسرزمین های اروپایی ابراز خشم نموده بود.

تصویری که در رسانه ها منتشر شد، نشان می دهد که هریسون ترنت نام مهاجمان مسلحی را که در سال های گذشته، مهاجران و مسلمانان را در کشورهایی چون سوئد و کانادا هدف حمله قرار داده بودند، روی سلاح خود حک نموده است.

کارشناسان با اشاره به رشد نژاد پرستی و نفرت از اسلام در کشورهای غربی تاکید می نمایند که صلح طلبان و آزادی خواستار دنیا باید ناسیونالیست های نژادپرست و پرخاشجوی جوامع غیرمسلمان را تحت فشار قرار دهند تا دنیا برای همواره نفرت پراکنی و تروریستی نمایاندن اسلام و مسلمانان را پشت سر بگذارد.

به گفته بوش، مقام ارشد پلیس نیوزیلند، مسئولان کاملا معتقدند که مهاجم تروریست پیش از اقدام تروریستی دیگر خلع سلاح و دستگیر شده است.

پیکرهای نخستین گروه از قربانیان فاجعه تروریستی نیوزیلند امروز چهارشنبه با حضور صدها نفر از مسلمانان نیوزیلند و استرالیا و مردم این کشور در گورستان شهر کرایست چرچ برگزار گردید.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 52

به "پلیس نیوزیلند: تروریست شهر کرایست چرچ سومین حمله را نیز طراحی نموده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس نیوزیلند: تروریست شهر کرایست چرچ سومین حمله را نیز طراحی نموده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید