واکنش روسیه به اتهامات غربی ها درباره نقض حقوق بشر در کریمه

به گزارش راوه بلاگ، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: قصه تهدید از جانب مسکو و نقض حقوق بشر، تنها بهانه ای برای کی یف و حامیان غربی آنها برای فرار از آنالیز مسئولیت اوکراین در راه اندازی درگیری نظامی علیه مردم این کشور است.

واکنش روسیه به اتهامات غربی ها درباره نقض حقوق بشر در کریمه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با انتقاد از ادعای همتای آلمانی خود در مورد نقض حقوق بشر در شبه جزیره کریمه، افسانه تجاوز روسیه به اوکراین، تنها بهانه ای برای مقامات کی یف و حامیان غربی آنها برای فرار کردن از آنالیز مسئولیت دولت اوکراین در راه اندازی درگیری نظامی علیه مردم خود این کشور است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

روز سه شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل، نشستی برای آنالیز شرایط سرزمین های اشغال شده اوکراین برگزار گردید. بعضی نمایندگان کشورهای غربی از روسیه خواستند تا مفاد توافقات مینسک در مورد مناقشه داخلی در اوکراین را اجرا کند. این درخواست، در حالی است که روسیه اصلاً یکی از طرفین این مناقشه نیست و تنها حاضر شده برای یاری به مردم مناطق شرقی اوکراین، به حل و فصل این مناقشه یاری کند.

نماینده دائم آلمان همچنین نسبت سرنوشت تاتارهای کریمه ابراز نگرانی کرد. پولیانوفسکی در پاسخ به این ادعا، مقامات برلین را دعوت کرد تا شخصاً به جمهوری کریمه سفر نموده و شرایط مردم ساکن آنجا را از نزدیک مشاهده نمایند.

این دیپلمات روس همچنین یادآور شد: اگر کسانی که ادعای دفاع از حقوق بشر را نموده و معتقدند که سازمان ملل بخشی از حقایق را پنهان می کند، اکنون نیز نمونه شاخص آن جدایی است که در داخل کشور اوکراین بوجود آمده است و قصه تهدید از جانب روسیه، تنها یک بهانه برای ایفای نقش قربانی از سوی مقامات کی یف است. و کشورهای غربی باید دیر یا زود، به سئوالات مربوط به حمایت کورکورانه از اقدامات دولت اوکراین پاسخ بدهند.

لازم به یادآوری است که سرگئی کیسلیتس نماینده دائم اوکراین در سازمان ملل نیز در نشست مجمع عمومی، با تکرار ادعاهای بی اساس علیه مقامات مسکو، بار دیگر خواهان لغو حق وتوی فدراسیون روسیه در شورای امنیت شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2090

به "واکنش روسیه به اتهامات غربی ها درباره نقض حقوق بشر در کریمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به اتهامات غربی ها درباره نقض حقوق بشر در کریمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید