نماینده آمریکا در آلمان برکنار خواهد شد

به گزارش راوه بلاگ، گزارش ها حاکی از آن است که با روی کار آمدن راتکلیف، گرنل که به عنوان نماینده ویژه آمریکا در آلمان مشغول به کار است به زودی برکنار خواهد شد.

نماینده آمریکا در آلمان برکنار خواهد شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش راوه بلاگ،به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،رسانه دولتی آلمان (DPA) خبری را امروز (یکشنبه) منتشر کرد که حاکی از برکناری ریچارد گرنل،سفیر ایالات متحده آمریکا در آلمان طی هفته های آینده است.

این خبر پس از آنکه مجلس سنای آمریکا جان راتکلیف را به عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا منصوب کرد، منتشر شد چرا که این بدین معناست وی ریچارد گرنل، نماینده آمریکا در آلمان را برکنار و شخص پیشنهادی خود را جایگزین خواهد نمود.

براساس گزارشات معین شد که رابین کوئینویل، معاون هیئت رئیسه سفارتخانه پیش از انتصاب سفیر جدید ایالات متحده در آلمان، به عنوان سفیر موقت این کشور به انجام وظیفه خواهد پرداخت.

سفارت ایالات متحده در آلمان هنوز بیانیه ای در خصوص ادعای برکناری یا استعفای ریچارد گرنل صادر ننموده است.

سخنگوی سفارت آمریکا گفت: اظهار نظر در خصوص محدودیت های سفر یا برنامه های اجرایی آلمان از سیاست های ما در این کشور نیست، اما سفیر گرنل ضمن خدمت به عنوان مدیر اجرایی سازمان اطلاعات ملی آمریکا در آلمان همچنان در خصوص اولویت گذاری های دولت آلمان دخالت و اظهار نظر می نموده است.

ریچارد گرنل در ماه فوریه پس از مدت دو سال فعالیت به عنوان نماینده ایالات متحده آمریکا در برلین، به سمت مدیر اجرایی سازمان اطلاعات ملی آمریکا در آلمان منصوب شد. وی از سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا به شدت حمایت می کرد. وی هم چنین به اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران به منظور تشکیل جبهه متحد علیه چین یاری بسزایی نموده است. او از دولت آلمان خواسته بود تا همکاری های خود با مسکو را در انجام پروژه Nord Stream 2 متوقف کند، به این دلیل که این امر اروپا را به روسیه وابسته خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 851

به "نماینده آمریکا در آلمان برکنار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده آمریکا در آلمان برکنار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید