نقض حقوق بشر مانع تیم داری ولیعهد عربستان در انگلیس شد

به گزارش راوه بلاگ، وکیل خدیجه چنگیز، نامزد خاشقجی درخواست نموده است که این معامله باید با توجه به قتل جمال خاشقجی و نقض حقوق بشر متوقف گردد و صورت نگیرد.

نقض حقوق بشر مانع تیم داری ولیعهد عربستان در انگلیس شد

سران لیگ برتر انگلیس به دلیل نقض حقوق بشر اجازه تیم داری به مالکان سعودی را در این لیگ نخواهند داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از راشاتودی، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان که تحت مدیریت ولیعهد سعودی است، قصد خرید باشگاه نیوکاسل را دارد. انتظار می رود که صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی باشگاه نیوکاسل را با 300 میلیون پوند (370 میلیون دلار آمریکا) خریداری کند ولی موانعی در این راه وجود دارد.

وکیل خدیجه چنگیز، نامزد خاشقجی درخواست نموده است که این معامله باید با توجه به قتل جمال خاشقجی و نقض حقوق بشر متوقف گردد و صورت نگیرد.

سران لیگ برتر انگلیس پس از گوش دادن به درخواست تجدید نظر خدیجه چنگیز ، نامزد جمال خاشقجی ، پیشنهاد 370 میلیون دلاری صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان را رد خواهند کرد.

در صورت اتمام این پروژه، نیوکاسل می توانست به یکی از ثروتمندترین تیم ها در فوتبال دنیا تبدیل گردد و می توانست ستاره های زیادی را نیز به خدمت بگیرد. با این حال این پروژه به احتمال زیاد رد می گردد و اجازه تیم داری به ولیعهد سعودی در لیگ برتر داده نمی گردد.

به گزارش ایسنا، مالکان سعودی در گذشته نیز چند بار کوشش کردند تا باشگاه منچستریونایتد را خریداری نمایند که پیروز به انجام این کار نشدند و اکنون به سراغ دیگر باشگاه در لیگ برتر انگلیس به نام نیوکاسل رفته اند.

اکنون گزارش شده است که ریچارد مسترز ، رئیس اجرایی لیگ برتر ، یک نامه حمایتی در پاسخ به وکیل خدیجه چنگیز نوشت تا خیال او را بابت توقف این انتقال راحت کند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 971

به "نقض حقوق بشر مانع تیم داری ولیعهد عربستان در انگلیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقض حقوق بشر مانع تیم داری ولیعهد عربستان در انگلیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید