موتورهای پرقدرت کم مصرف یورو 6 فراوری می شوند

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، مجتبی میرسهیل مدیرعامل شرکت دانش بنیان فراوریکننده موتورهای سه سیلندر کم مصرف یورو 6 امروز در آئین رونمایی از طرح های ملی معاونت علمی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار گردید، گفت: در این خط فراوری خانواده موتورهای پرقدرت کم مصرف یورو 6 به فراوری می رسند.

موتورهای پرقدرت کم مصرف یورو 6 فراوری می شوند

وی اضافه کرد: همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تهران و کلان شهرها با آلاینده ها و آلودگی های زیست محیطی و در نهایت تعطیلی شهر و مدارس رو به رو شدند که از همان سال ها تصمیم گرفته شد طرحی برای حل این موضوع اجرایی گردد.

میرسهیل گفت: در این راستا طرحی فرابخشی و فراوزارتخانه ای توسط وزارت نفت، وزارت صمت، معاونت علمی و صندوق توسعه ملی برای برطرف مشکل سوخت خودروها و آلایندگی ها تعریف شد.

وی ادامه داد: در ابتدا موضوع واردات و سپس انتقال فناوری مطرح شد که در نهایت تصمیم گرفته شد به جای واردات انتقال فناوری داشته باشیم. در همان سال ها قرارداد انتقال فناوری در اتریش برای فراوری موتورهایی با مصرف 5 لیتر در صد کیلومتر منعقد شد و طی دو سال این موتور به مرحله طراحی و رونمایی رسید.

میر سهیل ادامه داد: با بر هم خوردن برجام با چالش هایی رو به رو شدیم که یکی از آنها امتناع همکاری سازندگان اروپایی بود و همین باعث شد که طراحی موتور را در کشور در پیش بگیریم و موتور ساخت داخل را داشته باشیم. از این رو این کارخانه برای طراحی و ساخت خانواده موتورهای پرقدرت کم مصرف یورو 6 راه اندازی شد که اکنون می تواند 20 هزار موتور را در سال به فراوری برساند.

وی در پاسخ به سوال رئیس جمهور گفت: ما تا انتها سال جاری با قراردادی که با یک خودروساز خصوصی داشته ایم امکان فراوری 20 هزار موتور خودرو را داریم و این ظرفیت در سال های آینده به 75 هزار، 150 هزار و 500 هزار موتور با سرمایه گذاری های بیشتر خواهد رسید.

میرسهیل با تاکید بر اینکه در راستای زنده نگه داشتن این محصول با همکاری دانشگاه تهران درصدد برآمدیم که مجهزترین آزمایشگاه ملی قوای محرکه را در کنار این خط فراوری راه اندازی کنیم، گفت: در این آزمایشگاه می توانیم خودروهای الکتریکی، هیبریدی و احتراقی را آزمایش کنیم و این یکی از مجهزترین آزمایشگاه های قوای محرکه است که در کشور با همکاری دانشگاه تهران امروز به مرحله رونمایی می رسد.

وی اعلام کرد: با این اقدام دانشگاه تهران به جمع 5 دانشگاه برتر در حوزه توسعه قوای محرکه می پیوندد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2213

به "موتورهای پرقدرت کم مصرف یورو 6 فراوری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتورهای پرقدرت کم مصرف یورو 6 فراوری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید