مهمانان هتل های لوکس و خیانت در امانت

به گزارش راوه بلاگ، اگرچه سرقت وسایل بهداشتی توسط مهمانان هتل ها چندان غیرعادی نیست، طبق یک نظرسنجی بعضی از مهمانان پا از این فراتر گذاشته و وسایلی مانند تشک، قهوه ساز و آثار هنری موجود در اتاق ها را به سرقت می برند.

مهمانان هتل های لوکس و خیانت در امانت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، سازمان ولنس هِون که در حوزه ارزیابی و نقد هتل ها و چشمه های آب معدنی فعالیت می نماید، در نظرسنجی از 1157 هتل چهار و پنج ستاره دریافته است که هر سال شمار چشمگیری از اقلام بزرگ و حجیم به سرقت می فرایند - و هرچه هتل لوکس تر باشد احتمال سرقت اقلام گران قیمت بیشتر است.

تاسیلو کایلمان، مدیر اجرایی ولنس هِون در مصاحبه با سی ان ان تراول گفت: این نتایج من را شگفت زده کرد چون قاعدتا بعد از تحویل اتاق پیشخدمت هتل وسایل موجود در اتاق را آنالیز می نماید و مسئولین هتل به آسانی می توانند بفهمند که چه کسی آن را سرقت نموده است. راحت می توان گفت که فلان مهمان تلویزیون یا تشک را دزدیده است.

حدود 49 هتل گزارش دادند که از سال 2018 تا به امروز تشک های آنها سرقت شده است، و یکی از هتل ها ادعا کرد که دزدها نصف شب با استفاده از آسانسورهایی که مستقیم به پارکینگ زیرزمین می فرایند این اقلام را می دزدند، بدون آنکه مسئولین پذیرش آنها را ببینند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که احتمال سرقت تشک از یک هتل پنج ستاره در مقایسه با هتل چهار ستاره 8.1 برابر بیشتر است.

همچنین احتمال سرقت آثار هنری از هتل های پنج ستاره بسیار بیشتر است. 37 درصد از هتل های لوکس گزارش دادند که بعضی از آثار هنری آنها به سرقت رفته است در حالی در 6.6 درصد از هتل های چهار ستاره این نوع سرقت رخ داده بود.

همچنین این نظرسنجی نشان داد که احتمال سرقت قهوه ساز، تلویزیون و تبلت در هتل های پنج ستاره بیشتر است. میزان مفقود شدن این اقلام در هتل های پنج ستاره به ترتیب 12.4 درصد، 12 درصد و 23.2 درصد بوده است.

هتل های پنج و چهار ستاره مثل هم اعلام کردند که حوله، رخت حمام و رخت آویز چیزهایی هستند که بیشتر سرقت می شوند و احتمال سرقت آنها توسط مهمانان هتل های چهار ستاره بیشتر است.

در این نظرسنجی، در کنار سرقت های عادی موارد بسیار عجیبی نیز گزارش شد.

یکی از هتل ها گزارش داد که یک پیانوی بزرگ از لابی سرقت شده است، و هتلی دیگر نزدیک سالزبورگ در اتریش گفت که نیمکت های چوبی سونای آنها را دزدیده اند.

در موردی دیگر، مهمان یک هتل در انگلیس شماره روی در را با خود برد، و هتلدار زمانی متوجه شد که مهمان بعدی نتوانست اتاق را پیدا کند.

به گفته کایلمان بسیاری از هتل های لوکس ترجیح می دهند که موارد سرقت را گزارش ندهند. او می گوید: در بسیاری موارد آنها به پلیس گزارش نمی دهند چون نمی خواهند درگیر یک پفراینده جنایی شوند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 242

به "مهمانان هتل های لوکس و خیانت در امانت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمانان هتل های لوکس و خیانت در امانت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید