منتقدان درباره FIFA 21 چه می گویند؟

به گزارش راوه بلاگ، سال های زیادی است که عادت نموده ایم با نسخه های جدید سری بازی های FIFA و PES روبرو شویم؛ آثاری که هر ساله منتشر می شوند اما حداقل در این نسل ثابت نموده اند که هر نسخه آن ها نسبت به آثار قبل تغییرات کمتری را به خود می بیند. حال با عرضه بازی فیفا 21 امتیازات این نسخه منتشر شده اند؛ امتیازاتی که برای هواداران خوشایند نخواهد بود و می تواند زنگ خطری برای الکترونیک آرتس به حساب آید.

منتقدان درباره FIFA 21 چه می گویند؟

بسیاری از هواداران بازی های ورزشی و به ویژه هواداران فوتبال، امید داشتند که نسخه های جدید دو بازی معروف ورزشی FIFA و PES سال جاری در آستانه ورود به نسل بعد کنسول های خانگی با تغییرات عمده ای رو به رو شوند. با این حال، این قضیه برای هیچ کدام از این دو سری به وجود نیامده و هر دو فرایند سال های اخیر خود را تکرار نموده اند. کونامی قبلا اعلام نموده بود که سال جاری PES نسخه جدیدی نخواهد داشت و همان نسخه قبلی با یک آپدیت فصلی با هزینه کمتر برای هواداران قابل خریداری و دسترسی خواهد بود و سال آینده نسخه نسل بعدی این سری منتشر می شود. از آن سو، الکترونیک آرتس طبق سال های اخیر، نسخه جدید بازی فیفا را منتشر کرد و امید داشت که با بازی فیفا 21 دوباره بتواند موفقیت های این سال ها را تکرار کند.

هرچند احتمالا فروش فیفا 21 همچنان بسیار بالا خواهد بود، اما چیزی که عیان شده، این است که منتقدان این بار با تغییرات کم بازی و شباهت بسیار آن به نسخه قبل دلسرد شده اند و این بار استقبال خوبی را از فیفا به عمل نیاورده اند. از آنجایی که فیفا سال جاری با نسخه جدیدی کار خود را ادامه می دهد، بسیاری انتظار داشتند که شاهد تغییرات و بهبودهای زیادی در بازی باشیم اما با توجه به نقد سایت های مختلف به نظر می رسد که بازی فیفا 21 چندان تغییر عظیمی نسبت به نسخه قبل نداشته یا ویژگی های جدیدی را به آن اضافه ننموده است؛ بلکه طبق نظر سایت ها فقط تغییرات اندکی را به خود دیده یا بهبودهای جزئی داشته است که برای یک نسخه جدید از یک بازی فوتبالی چندان قابل قبول نیست. همه این ها باعث شده تا بازی فیفا 21 امتیازات متوسطی را دریافت کند. به این شکل منتقدان به طور جدی به الکترونیک آرتس و کونامی فهمانده اند که نمی شود با ادامه همان فرمول همیشگی هر سال نسخه ای 60 دلاری از بازی خود را منتشر نمایند بلکه اثر هر سال احتیاج به تغییرات و بهبودهای تأثیرگذار دارد.

میانگین نمرات بازی در وب سایت متاکریتیک در حال حاضر از مجموع 27 نقد به 73 رسیده است که نسبت به سال های قبل افت قابل توجهی به حساب می آید. 14 نقد بازی مثبت و 14 نقد آن متوسط بوده اند که میانگین وزن دار آن ها باعث چنین نمره ای شده است. در اپن کریتیک هم از مجموع 30 نقد در حال حاضر میانگین بازی 76 است.

Eurogamer Italy: نمره 90

باوجود مسائل همه گیری ویروس کرونا، الکترونیک آرتس اسپورت توانسته یک نسخه کامل از سری فوتبال محبوب خودش را عرضه کند که دارای بهبودهایی در گیم پلی، المان های جدیدی زیادی و بخش های فوتبال آلتیمیت تیم، کریر مود و ولتا خواهد بود.

IGN Italia: نمره 84

بازی فیفا 21 گیم پلی قوی و سرگرم نماینده ای را به مخاطب تحویل می دهد و ویژگی های کوچک زیادی را که ساختار آن ها در دو سال قبل بنا شده بود، معرفی می نماید. حتی اگر بخش فیفا آلتیمیت تیم (FUT) مثل همواره بزرگتر و در معرض توجه بیشتری است، بهترین نکات این نسخه از بخش کریر مود و بخش چندنفره می آید؛ چراکه همه چیز سرعتی کندتر و انسانی تر به خود گرفته است.

Forbes: نمره 83

بازی فیفا 21 بیشتر چیزی را که در یک بازی فوتبال به دنبال آن هستیم، تحویل می دهد؛ قضیه ای که دارد به ماجرای هر سال تبدیل می شود. این بازی از گیم پلی پایدار و قوی، گرافیک جذاب و گزینه های متنوعی برخوردار است. با این وجود، اجرای ناقص بخش ولتا، فقدان سفارشی سازی و نبود بخش های سنتی اصلی فرنچایز باعث شده تا آن را از یک اثر کلاسیک دور نگه دارد.

COGconnected: نمره 83

فیفا 21 بسته کاملی است که هواداران فوتبال را در تمام طول فصل جذب خود می نماید. اگرچه فقط چند بهبود کوچک انجام شده اما این بهبودها احتمالات تاکتیکی فراوانی را فراهم نموده اند. با قابلیت Dual Entitlement می توانید پیشرفت های خود در بازی را به نسل بعد انتقال دهید و از آن ها بهره ببرید. بازی فیفا 21 به راحتی کفش طلا سال 2021 را از آن خود می نماید.

SpazioGames: نمره 82

فیفا 21 بیشتر به گیم پلی آرکید بازگشته است و تا حدی شیوه شبیه سازی سال گذشته را کنار گذاشته و به سرگرمی فوری و لحظه ای متمایل شده است. با این حال، وقتی سخن از حالت ها و قابلیت های بازی به میان می آید، با یکی از کامل ترین و خالص ترین ها در سری روبرو می شویم، چیزی که سری PES سال ها به دنبال انجام آن است.

Trusted Reviews: نمره 80

فیفا 21 در اغلب اوقاتش یک بازی فوتبال عالی است که با محتوا و حالت های زیادی پر شده است. بهبودهای اندک گیم پلی در تجربه کلی بهتر تأثیرگذار بوده اند و وجود بخش ولتا هم تنوعی به بازی داده است. متأسفانه برای طراحی دوباره بخش کریر مود روی ویژگی های نامناسبی تمرکز شده است و این حس را می دهد که با یک بازی Football Manager روبرو هستید که هیچ عمقی ندارد.

TheSixthAxis: نمره 80

در زمین فوتبال، فیفا 21 نسبت به نسخه قبل پیشرفتی به حساب می آید اما بزرگترین مسائل آن را برطرف ننموده و همچنان از سیستم دفاعی ضعیف که به بازی های پر گل ختم می شود، رنج می برد. بیشترین تغییر بازی به بخش کریر مود بازمی شود که معینا در آن از سری بازی فوتبال منیجر الهام گرفته شده است. بازی همچنان خوب است اما به نظر می رسد که تمرکز اصلی از هم اکنون به نسل بعد موکول شده است.

TrueGaming: نمره 80

فیفا 21 با بهبودهای کافی در گیم پلی خود روبرو بوده است اما نمی توانیم صبر کنیم تا در سال های آینده فیفا نسل بعدی را با فیزیک و انیمیشن های نسل بعدی ببینیم. به هر حال، این نسخه پر از محتواست و فیفا 21 فوتبالی ضروری برای هواداران این ورزش است.

GameSpot: نمره 80

بخش کریر مود همچنان مخلوطی از خوبی ها و بدی هاست و عملکردی متوسط دارد اما این کهEA سعی نموده با اضافه کردن ویژگی هایی جدیدی تلاشی در تازه تر کردن آن انجام دهد، قوت قلبی به ما می دهد.اگر از سپری کردن وقت خود در جلسات تمرین و مدیریت تیم خود در کریر مود خسته شده اید، فیفا 21 همچنان چیزهای زیادی را برای ارائه در چنته دارد؛ این موضوع گاه ممکن است رفتن به خیابان های پاریس و نشان دادن مهارت هایتان در بخش ولتا باشد یا تجربه بخش آلتیمیت تیم و حتی گذراندن یک فصل فوتبالی در بخش Pro Clubs.این مجموعه مهمی است که با گیم پلی هیجان انگیز خود شما را مشتاق به بازی فوتبال تهاجمی می سازد. برخی لحظات ناامیدنماینده در دفاع کردن در بازی وجود دارد، به خصوص وقتی که بالانس آن به درستی کار نمی نماید. با این حال، وقتی پس از آن در آن سمت زمین گلی می زنید که می تواند نامزد جایزه پوشکاش شود، آنگاه دلیل عصبانیتان را فراموش می کنید.

Hobby Consolas: نمره 78

فیفا 21 اثری است که بسیار دنباله روی نسخه قبلی است. ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم الکترونیک آرتس اسپورت با سخت افزار نسل بعد قرار است این اثر را به کجا برساند. این نسخه چند تغییر کوچک را داشته که به فرمول عالی سال های گذشته اضافه شده است اما در اصل، بازی بیشتر مشابه نسخه قبل است؛ مشابه فهرست بازیکنان رئال مادرید در این فصل.

Game Informer: نمره 78

گرافیک و گیم پلی بازی FIFA 21 یک فوتبال سرگرم نماینده و کاربردی را تحویل مخاطب می دهد اما جاه طلبی اش نمی تواند بالاتر از آن رود. در طول زمان، ممکن است بازی شما را دچار خستگی و بی حوصلگی کند و پاداش ها و چیزهایی که به سختی به دنبال کسب آن ها در بازی هستید، به ندرت می توانند شما را به اندازه کافی راضی و خوشحال نمایند. تأکید روی ساختارهای اساسی بازی مهم است اما برای تبدیل شدن به برنده واقعی، به چیزی بیش از آن احتیاج است.

Meristation: نمره 76

بازی فیفا 21 همان هسته بازی قبلی را حفظ نموده است و به غیر از چند بهبود جزئی، تغییر قابل توجهی و بزرگی را به آن اضافه ننموده است. ما با اثری روبه رو هستیم که کمی بیشتر آرکید شده و احتیاج به یک بازسازی دوباره و کامل در نسل بعد دارد.

Stevivor: نمره 75

یک نسل طول کشید اما من خوشحالم که بخش کریر مود بالاخره فرصت بهبود خود را در بازی فیفا 21 پیدا کرد و به تمرکز مهم آن تبدیل شد. همه تغییرات کریر مود باعث بهتر شدن آن بوده اند، اگرچه هنوز برخی از ویژگی ها به نظر ابتدایی یا ناقص باشند اما توانسته اند زندگی تازه ای در این بخش فراموش شده ببخشند.

IGN: نمره 74

با وجود چند تغییر و اصلاح کوچک، فیفا 21 همان گونه است که در این سال های اخیر بوده است، اما فاقد تغییرات و ویژگی های بزرگی است که معمولا نقش توجیه نماینده عرضه سالانه چنین آثاری را دارند. حمله کردن در این نسخه سرگرم نماینده و روان است و دفاع کردن یک چالش واقعی است که یادگیری آن یک سخت است اما سطح دروازه بانی در بازی از چند منظر رها شده است و هوش مصنوعی آن ناسازگاری هایی دارد. به بخش کریر مود چند ویژگی جالب اضافه شده است اما شاهد تغییرات اساسی نبوده ایم که آن را دگرگون کند. این در حالی است که بخش ولتا هم هنوز در تقلا است که خودش را ثابت کند. به طور کلی، نسخه سال جاری با تغییرات کوچکی همراه بوده که هیجان هایی را هم به همراه داشته اما چیز خاصی هم برای توجه مهم مخاطب نداشته است.

Everyeye.it: نمره 73

ما امیدواریم که نسل بعد بتواند هوای و جو تازه ای به سری فیفا اضافه کند تا بتواند به نقص های قدیمی اش غلبه کند. در حال حاضر جو رختکن آغاز به سنگین شدن نموده است و مسائل بیشتر خودنمایی می نمایند.

GameMAG: نمره 70

فیفا 21 در واقع به نوعی یک به روزرسانی برای فرمول سال قبل است و ویژگی ابداعی جدیدی در خود ندارد، هرچند همچنان می تواند بازی سرگرم نماینده ای باشد.

DualShockers: نمره 65

فیفا 21 حس اثری با پتانسیل بالا را می دهد که توسط موتور بازی سازی آن متوقف شده است. کونامی تصمیم گرفت یک سال به سری PES استراحت بدهد تا در سال بعد به موتور آنریل انجین نقل مکان کند. کاری از دست من ساخته نیست اما احساس می کنم که EA هم به چنین چیزی احتیاج دارد.

GamesRadar: نمره 60

شاید لحظه به لحظه بازی را بتوانیم به صورت کلی بهتر از سال قبل در نظر بگیریم اما این نسخه چیزی فراتر از به روزرسانی باشکوه لیست بازیکنان باشگاه ها نیست. فقط هواداران بخش کریر مود می توانند دلیلی برای خوشحالی داشته باشند.

Gameblog.fr: نمره 60

فیفا 21 بازی بدی نیست اما نسبت به فیفا 20 نوآوری خاصی ندارد و چیز زیادی به آن اضافه ننموده است. تمرکز زیاد این نسخه روی حمله بوده و دفاع از ناهماهنگی و عدم بالانس معین رنج می برد و همین باعث می شود بازی ها پر گل شوند.

دیگر امتیازات بازی:

 • SomosXbox: 90
 • MondoXbox: 89
 • VGC: 80
 • Vandal: 85
 • AusGamers: 85
 • Gamer.no: 80
 • GameStar: 80
 • Screen Rant: 70
 • XGN: 70
 • Shacknews: 70
 • Jeuxvideo.com: 65
 • Gamer.nl: 60
 • Telegraph: 60
 • Power Unlimited: 50

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1535

به "منتقدان درباره FIFA 21 چه می گویند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتقدان درباره FIFA 21 چه می گویند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید