ممنوعیت هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی

به گزارش راوه بلاگ، تهران (پانا) - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، گفت برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی ها در همه مدارس دولتی و غیر دولتی در زمان پدیرش و ثبت نام ممنوع است.

ممنوعیت هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز رضوان حکیم زاده در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، در اردوگاه شهید باهنر تهران، با تأکید بر اصل تکریم والدین، اظهار کرد: در راستای انسجام و هماهنگی در ستاد ثبت نام استان ها، تبیین فرآیند ثبت نام، مصاحبه های خبری و پاسخگویی به ابهامات و اطلاع رسانی لازم است.

وی از راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت نام خبرداد و اضافه نمود: راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت نام، افزایش سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش را به دنبال خواهد داشت.

حکیم زاده بر ثبت نام در موعد مقرر تأکید و افزود: علیرغم وجود این سامانه، در صورت ضرورت ثبت نام به شیوه حضوری در مناطق محروم و کم برخوردار و فاقد زیرساخت های اینترنتی، تأکید می گردد برای پیشگیری از ازدحام خانواده ها و دانش آموزان، از سیستم نوبت دهی استفاده گردد.

وی ادامه داد: در راستای رعایت اصول تربیتی و اهمیت حفظ اعتماد به نفس بچه ها در شروع ورود به مدرسه؛ برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی ها در همه مدارس دولتی و غیر دولتی در زمان پدیرش و ثبت نام ممنوع است.

معاون آموزش ابتدایی، توضیح داد: ثبت نام اولیه پایه اول ابتدایی از اول خردادماه و به صورت حضوری در حال اجرا است، البته بعد از مراجعه دانش آموزان به پایگاه های سنجش در بدو ورود، ثبت نام آن ها قطعی خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای اطلاع رسانی و افزایش آمادگی خانواده ها و دانش آموزان، موقعیت جغرافیایی مدارس، جنسیت، دوره تحصیلی و نوع امکانات مدرسه به وسیله شبکه شاد و پورتال های خبری استانی و منطقه ای، اطلاع رسانی می گردد.

حکیم زاده اعلام نمود: امیدواریم با توجه به زمان بندی های اجرا شده و برنامه ریزی های صورت گرفته، فرآیند ثبت نام همانند سال قبل به خوبی انجام گردد.

وی از افزایش آمار دانش آموزان، در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته، اطلاع داد و توضیح داد: در سال تحصیلی جاری، در پایه اول ابتدایی، کاهش ثبت نام داشتیم که ناشی از خودداری بعضی از خانوا ده ها از ثبت نام فرزندشان در مدرسه در شرایط کرونایی است این امری نامطلوب و اجحاف در حق فرزندان است.

معاون آموزش ابتدایی از ارسال بخشنامه ثبت نام پیش دبستانی ها، اطلاع داد و اضافه نمود: بر اساس، تجربه ثبت نام در سال قبل، یکی از چالش هادر این فرآیند، ثبت نام در مدرسه مطلوب و مورد علاقه و چالش دوم مشارکت خانواده ها با مدرسه است.

وی ادامه داد: تجربه نشان می دهد، توسعه مدارس هیئت امنای می تواند چالش های موجود در زمینه ثبت نام و مشارکت خانواده ها، را کاهش دهد.

معاون آموزش ابتدایی اعلام نمود: هر چه قدر در فرآیند ثبت نام برنامه هایی برای اطلاع رسانی و افزایش آمادگی خانواده ها ارائه دهیم در این زمینه با چالش کمتری روبرو خواهیم بود.

وی ادامه داد: راه اندازی سامانه ثبت نام الکترونیکی برای آموزش و پرورش یک سرمایه اجتماعی است. البته مسائل سامانه ثبت نام رفع خواهد شد.

حکیم زاده گفت: در خصوص ثبت نام دانش آموز اتباع خارجی با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید عمل گردد بنابرای باید کوشش کنیم فرصت تحصیلی مناسب را در اختیار آن ها قرار دهیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2428

به "ممنوعیت هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید