معرفی چهار ماده خوراکی موثر در کاهش کلسترول بالا

به گزارش راوه بلاگ، وقتی صحبت از یک رژیم غذایی برای کمک به کاهش سطح کلسترول می شود، چربی های اشباع نشده راه چاره اساسی هستند.

معرفی چهار ماده خوراکی موثر در کاهش کلسترول بالا

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، برخلاف چربی های اشباع که کلسترول بد LDL را افزایش می دهند، چربی اشباع نشده تأثیر مثبتی بر کلسترول LDL دارد که به کاهش خطر حمله قلبی کمک می کند. برخی از مهم ترین مواد خوراکی حاوی چربی های اشباع نشده که به کاهش کلسترول کمک می کنند عبارتند از:

آووکادو

نتایج یک مطالعه نشان می دهد یک وعده آووکادو حاوی 3.4 گرم فیبر غذایی، 0.73 میلی گرم پانتوتنیک و ویتامین K است. آووکادو دارای چگالی انرژی کم 1.6 کیلو کالری در گرم یا 80 کیلو کالری در هر وعده است.

یک وعده آووکادو حاوی 5 گرم اسید چرب مونواشباع نشده و 1 گرم اسید چرب پلی اشباع نشده است که اسید چرب غالب آن اسید اولئیک با 4.53 گرم در وعده است.

آووکادو همچنین حاوی مواد مغذی گیاهی فعال زیادی است که ممکن است فواید سلامتی زیادی داشته باشد. مطالعه نشان داد که آووکادو ممکن است دارای بسکمک از مزایای سلامتی از جمله کاهش سطح کلسترول باشد.

روغن زیتون تصفیه نشده

از آنجا که روغن زیتون حاوی میزان بالا اسید اولئیک است، محققان تأثیر مکمل روغن زیتون (50 گرم در روز) به رژیم غذایی 10 نفر از مردان سالم را در طی یک دوره دو هفته ای بر میزان LDL و LDL بر سطح اکسیداسیون آزمایش کردند.

محققان مشاهده کردند حتی پس از یک هفته رژیم غذایی روغن زیتون، حساسیت LDL به اکسیداسیون در شرایط آزمایشگاهی به طور قابل توجهی کاهش یافت.

محققان به این نتیجه رسیدند که افزودن مکمل روغن زیتون به رژیم غذایی باعث تغییر ترکیب لیپید های LDL و غنی سازی لیپوپروتئین با اسید اولئیک و سیتوسترول می شود.

تخمه کدو تنبل

مطالعه ای با هدف بررسی اثر تخمه کدو تنبل بر تصلب شرایین ناشی از رژیم آتروژنیک انجام شد.

در این مطالعه، موش های صحرایی به دو گروه اصلی تقسیم شدند: موش های کنترل عادی و موش های کنترل آتروژنیک، هر گروه از سه زیرگروه تشکیل شد که به یکی از آن ها 2 درصد آرژنین در آب آشامیدنی و به دیگری دانه کدو تنبل داده شد.

این فرایند به مدت 37 روز ادامه یافت و تعیین شد که موش های آتروژنیک گروه تخمه کدو تنبل کاهش معنی داری در غلظت سرمی کلسترول کل و LDL نشان دادند.

ماهی روغنی

ماهی های روغنی، از جمله ماهی قزل آلا و خرچنگ، سرشار از اسید های چرب ضروری امگا 3 هستند که برای کمک به کاهش سطح کلسترول ضروری است.

به گفته محققان، این نوع ماهی ها ممکن است به کاهش فشار خون، کاهش تمایل به لخته شدن خون، تنظیم ریتم ضربان قلب و کاهش سطح تری گلیسیرید کمک کنند.

با این حال خوردن بیش از دو وعده ماهی در هفته می تواند مضر باشد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2527

به "معرفی چهار ماده خوراکی موثر در کاهش کلسترول بالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی چهار ماده خوراکی موثر در کاهش کلسترول بالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید