لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، با توجه به نتایج افکارسنجی های مختلف در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و قوت دریافت احتمال شکست ترامپ، روزنامه فرانسوی لوموند امروز دوشنبه در مقاله ای به قلم ایو ماری پرون به بررسی چالشی جدید با این موضوع پرداخت.

لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است

لوموند در مقاله خود در این خصوص به موضوع مورد تمرکز بسیاری از رسانه ها پیرامون عدم تمایل ترامپ به انتقال قدرت به رقیب دموکرات خود در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر سال 2020 پرداخت و شرح داد: دونالد ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: رئیس جمهور امریکا به روشی بی سابقه با خودداری از انجام تعهد خود مبنی بر واگذاری ریاست جمهوری به جانشین منتخب خود در صورت شکست در سوم نوامبر، از همه اسلاف خود در کاخ سفید متمایز می شود.

لوموند در ادامه می افزاید: شرایط را بررسی کنیم؛ برخلاف بحران اقتصادی امریکا در سال 2008 -نخستین سال انتخاب باراک اوباما- بحران بهداشتی کنونی بی سابقه است؛ در آن زمان شبکه های اجتماعی چنین نفوذی بر افکار را نداشتند؛ همچنین، شخصیت چهل و پنجمین رئیس جمهور نیز وی را از اسلافش جدا می کند.

مقاله ایو ماری پرون در ادامه می افزاید: نمایش دیگر مبارزات انتخاباتی هفته های گذشته که آن را به مبارزات ویژه ای تبدیل می کند، امتناع رئیس جمهور ترامپ از واگذارکردن قدرت در صورت شکست در سوم نوامبر است. موضوع نفوذ قدرت خارجی، اعتراض به شمارش آرای صادر شده یا حتی اعلام آمادگی برای هرج و مرج خیابانی به راهبرد ترامپ برای ماندن در کاخ سفید برای مدت نامشخص اشاره دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1613

به "لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید