فقط 40 درصد تهرانی ها نگران کرونا هستند ، حداقل دوهفته تعطیلی ضروری است

به گزارش راوه بلاگ، زهرا نژاد بهرام با اشاره به اینکه وارد موج چهارم کرونا شده ایم، گفت: اجرای تعطیلی کامل تهران حداقل به مدت دو هفته جهت مقابله با کرونا لازم است.

فقط 40 درصد تهرانی ها نگران کرونا هستند ، حداقل دوهفته تعطیلی ضروری است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، درباره شرایط کرونا در پایتخت، گفت: شدت بحران به لحاظ کرونا به حدی رسیده که باید حتماً تعطیلات کامل دو هفته ای در پایتخت اجرا گردد. آمار متوفیان کرونا طی چند روز اخیر از 300 نفر در کشور عبور نموده و نیمی از جان باختگان مربوط به تهران است.

وی اضافه نمود: به نظر می رسد با توجه به آمار وارد موج چهارم کرونا شده ایم و جهت مقابله با این بحران ما تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و امیدواریم اقدامات فوری جهت تعطیلی دو هفته ای تهران انجام گردد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: در فروردین به دلیل تعطیلات و نگرانی هایی که مردم در زمینه کرونا داشتند آمار مبتلایان نسبت به قبل از آن کاهش یافت و این مسأله سبب بهبود شرایط و کاهش فشار کار به کادر درمان شد و در حال حاضر نیز باید چنین اقداماتی انجام گیرد.

نژادبهرام با اشاره به اینکه به دلیل شرایط مالی در حال حاضر مماشات با بحران انجام گرفته است، گفت: باید به صورت جدی در مقابله با کرونا اقدامات اساسی انجام دهیم جرایم مربوط به ماسک و بسته شدن مکان های تجاری و اصنافی که پروتکل ها را رعایت نمی نمایند باید به صورت دقیق مدنظر قرار گیرد ما در این زمینه هشدار داده ایم ولی عملا پاسخی نگرفته ایم.

وی گفت: باید از تجارب کشورهای مختلف که در زمینه مقابله با کرونا پیروز عمل نموده اند، استفاده کنیم و در کنار این موضوع آگاهی بخشی عمومی را ارتقاء دهیم بر اساس آمارهایی که من شنیده ام فقط 40 درصد مردم تهران درباره کرونا نگران هستند در حالی که این آمار در فروردین بالای 80 درصد بود که به نوعی می توان گفت، کاهش ترس شهروندان از کرونا و بی محابا عمل کردن سبب افزایش آمارهای مبتلا و متوفیان کرونا شده است واین اتفاق در حالی است که هنوز دارو و واکسن تعریف شده ای برای کرونا وجود ندارد و باید پروتکل ها با دقت رعایت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1598

به "فقط 40 درصد تهرانی ها نگران کرونا هستند ، حداقل دوهفته تعطیلی ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 40 درصد تهرانی ها نگران کرونا هستند ، حداقل دوهفته تعطیلی ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید