فرهنگسازی دوچرخه سواری در منطقه 13

به گزارش راوه بلاگ، در راستای فرهنگسازی دوچرخه سواری بین شهروندان و همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش، طرح آموزشی ویژه 4 هزار نفر از سربازان و کادر نیروی هوایی توسط اداره آموزش های شهروندی منطقه13 در پادگان شهید قدس شروع شد.

فرهنگسازی دوچرخه سواری در منطقه 13

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه گفت: در راستای تدابیر شهردار تهران در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ، شهرداری منطقه ضمن اولویت قرار دادن این مهم، برنامه ها و طرح هایی را برای تشویق شهروندان به استفاده از این وسیله حمل و نقل پاک در امسال به اجرا گذاشت.

او ایجاد و توسعه راستاهای دوچرخه در معابر اصلی و بزرگراه ها، افتتاح ساختمان های دوستدار دوچرخه و تشویق مدیران و کارکنان به استفاده از دوچرخه، برگزاری پویش سه شنبه های بدون خودرو و دعوت از اقشار مختلف برای پیوستن به این پویش و برگزاری مسابقات ورزشی دوچرخه سواری و ... از جمله اقدامات منطقه در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برشمرد.

شهردار منطقه با اشاره به اجرای طرح آموزشی و فرهنگسازی دوچرخه سواری در منطقه 13 به عنوان یکی از برنامه های اصلی منطقه در شش ماهه دوم سال گفت : اولین دوره از طرح آموزش دوچرخه سواری، با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 13، فرمانده نیروی هوایی پادگان شهید قدس، اعضای هیئت دوچرخه سواری شرق تهران و دیگر مسئولین برگزار گردید.

او اضافه کرد: این طرح، با آموزش 300 نفر از سربازان پادگان شهید قدس شروع شد و به صورت مستمر و تا آموزش کامل سربازان و کادرنیروی هوایی این پادگان و خانواده های آنان ادامه می یابد.

رحمان زاده اعلام کرد : طی این دوره آموزشی، ضمن برشمردن مزایای دوچرخه سواری، از دوچرخه به عنوان بهترین وسیله حمل و نقل پاک نامبرده شد که در روزهایی کرونا می تواند به حفظ سلامت شهروندان یاری کند.

رحمان زاده خاطر نشان کرد: در این دوره، ضمن تشویق و ترغیب سربازان به استفاده از دوچرخه در راستا های ایمن و پیش بینی شده، اصول و آموزش مقدماتی دوچرخه سواری نیز تشریح شد.

لازم به ذکر است، در ادامه اقدامات منطقه برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، صبح امروز، شهردار منطقه به همراه مدیران با استفاده از دوچرخه ، محدوده ناحیه را بازدید و مسائل نگهداشت شهر را رصد کردند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1609

به "فرهنگسازی دوچرخه سواری در منطقه 13" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگسازی دوچرخه سواری در منطقه 13"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید