عطایی: اردوی 40 روزه تیم ملی والیبال برای تورنمنت 10 روزه منطقی نیست

به گزارش راوه بلاگ، سرمربی تیم والیبال جوانان گفت: تجربه نشان داده هر زمانی که بازیکنان از میانه لیگ وارد اردوهای تیم ملی شده اند، نتیجه بهتری گرفته اند.

عطایی: اردوی 40 روزه تیم ملی والیبال برای تورنمنت 10 روزه منطقی نیست

بهروز عطایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص تعطیلی لیگ برتر برای آماده سازی تیم ملی والیبال جهت شرکت در مسابقات انتخابی المپیک گفت: پشت هر تصمیمی باید تفکری منطقی و آگاهانه و اولویت ها تعیین شده باشد و اینکه چطور از این اولویت ها بهره ببریم.

سرمربی تیم والیبال جوانان ایران ادامه داد: چند بازیکن کلیدی تیم ملی از جمله سعید معروف، محمد موسوی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور و امیر غفور خارج از کشور هستند و تنها 10 روز قبل از مسابقات می توانند به اردو ملحق شوند. آیا فدراسیون می خواهد برای بازیکنان ذخیره اردو برگزار کند؟! تجربه نشان داده هر زمانی که بازیکنان از میانه لیگ وارد اردوهای تیم ملی شده اند، نتیجه بهتری گرفته اند.

عطایی گفت: فدراسیون والیبال با تعطیلی 50 روزه لیگ چه کاری برای تیم ملی می خواهد انجام دهد؟ آنها دنبال چه هستند؟ اردوی 40 روزه برای تورنمنت 10 روزه منطقی نیست. برنامه های تیم ملی باید با تفکر و معقولانه باشد. تعطیلی زیاد لیگ به تیم ملی آسیب می زند، همانطور که فشردگی زیاد لیگ می تواند باعث مصدومیت بازیکنان گردد. البته آسیب دیدگی در جریان تمرینات تیم ملی هم می تواند اتفاق بیفتد.

وی توضیح داد: در سال های اخیر هرگاه تیم ملی از دل لیگ بیرون آمده، نتایج بهتری گرفته شده ضمن اینکه اردوهای بلند مدت از نظر روحی و روانی به سود تیم ملی نیست. در واقع تیم ملی ایران هر چه به انتهای فصل نزدیک می گردد، افت بیشتری می نماید و کیفیت آن پایین می آید. شما ببینید تیم ملی در لیگ ملت ها چه نتایجی گرفت و جام جهانی را چطور به سرانجام برد!

مربی پیشین تیم ملی در سرانجام گفت: برنامه های که اهمیت زیادی برای فدراسیون دارند باید با مشورت گروهی از کارشناسان انجام گردد تا در نهایت تصمیم منطقی گرفته گردد. اگر بازیکنان در فضای مسابقات وارد اردوی تیم ملی شوند، بازخورد بهتری به مربی خواهند داشت و صرف برگزاری اردو، تضمین کننده موفقیت نیست.

مسابقات انتخابی المپیک والیبال در قاره آسیا، 17 تا 22 دی ماه 1398 در شهر جیانگمن چین برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران در مرحله نخست با تیم های چین، قزاقستان و چین تایپه همگروه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 77

به "عطایی: اردوی 40 روزه تیم ملی والیبال برای تورنمنت 10 روزه منطقی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطایی: اردوی 40 روزه تیم ملی والیبال برای تورنمنت 10 روزه منطقی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید