می جنگیم و کوشش می کنیم تا بهترین باشیم

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، دور جدید اردوی آماده سازی ملی پوشان والیبال ایران برای مسابقات انتخابی المپیک 2020، از روز چهارشنبه 13 مرداد زیر نظر ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی شروع شد.

می جنگیم و کوشش می کنیم تا بهترین باشیم

کولاکوویچ در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون، بعد از شروع تمرینات، در ارزیابی خود از شرایط تیم گفت: بازیکنان حاضر در اردو، از مسابقات فشرده لیگ ایران می آیند و در هفته دو مسابقه انجام داده اند که این برای آن ها خیلی پرفشار و سخت بوده است. از روز شنبه کار ما جدی تر پیگیری خواهد شد و تمرینات بسیاری را باید تکرار کنیم تا هماهنگی بیش تری به وجود بیاید. بازیکنان تیم ملی احتیاج به زمان دارند تا به آمادگی مد نظر ما برسند.

ایگور ادامه داد: تمامی بازیکنان شانس حضور در انتخابی المپیک را دارند و همه آن ها می توانند به ما در این راستا یاری نمایند. در نهایت تعدادی از بازیکنان، ما را در چین همراهی نخواهند کرد اما باید به کارشان ادامه دهند و در باشگاه های خود برای رقابت های بعدی کوشش نمایند تا در صورت احتیاج، در آینده بتوانند به تیم ملی یاری نمایند.

وی درباره اهمیت صعود به المپیک بیان نمود: این مسابقات برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این تورنمنت، برای ما مهم تر از بقیه رقابت ها است. ما باید برای موفقیت بجنگیم و علاوه بر این که باید خوب به همه جوانب فکر کنیم، کوشش حداکثری خودمان را نیز باید انجام دهیم تا برای مسابقات، از نظر ذهنی و بدنی در بهترین شرایط باشیم.

فشار زیادی برای صعود به المپیک روی تیم ما وجود دارد. المپیک بالاترین سطح مسابقات در جهان است و در راستا رسیدن به این رقابت بزرگ، بدون تحمل فشار و سختی، موفقیت ممکن نخواهد بود. ما هم مثل همه ورزشکاران سطح اول جهان، می جنگیم و کوشش می کنیم تا بهترین باشیم.

سرمربی تیم ملی در سرانجام صحبت های خود، در پاسخ به این سوال که مهم ترین حریفان تیم ملی در راستا صعود به المپیک را کدام کشورها می داند، گفت: چینی ها خیلی جدی برای این مسابقات آماده می شوند و اردوهای خود را شروع نموده اند. آن ها میزبان رقابت ها هستند و این دومین مرتبه است که میزبان مسابقات انتخابی المپیک 2020 شده اند. چینی ها در مرحله اول این رقابت ها که بین قاره ها بود، باز هم میزبان بودند که آرژانتین در آن مرحله به المپیک صعود کرد. لیگ این کشور به دلیل حضور تیم ملی چین در انتخابی المپیک، به تعویق افتاده است و بعد از این مسابقات شروع خواهد شد. فدراسیون والیبال ایران نیز تصمیم بسیار خوب و درستی اتخاذ کرد که لیگ را برای آمادگی بیش تر تیم ملی و بازیکنان برای حضور در رقابت های انتخابی المپیک تعطیل کرد.

درباره تیم ملی والیبال استرالیا هم بازیکنان اصلی این تیم، در خارج از کشور بازی می نمایند و شرایطی شبیه به بازیکنان لژیونر ما دارند و به نظر من رقابت اصلی برای صعود به المپیک در آسیا میان ایران، چین استرالیا و کره جنوبی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 118

به "می جنگیم و کوشش می کنیم تا بهترین باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می جنگیم و کوشش می کنیم تا بهترین باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید