عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت

به گزارش راوه بلاگ، تهران (پانا) - به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تولید روستایی برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی با هدف درآمدزایی برای کشاورزان وزنان خانه دار روستایی، ایجاد برنامه دیجی بازار روستایی در دستور کار است.

عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت

به گزارش سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، کاوه حسنی، مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تولید روستایی کشور با بیان اینکه اتحادیه مذکور، عضو اتحادیه بین المللی ICA است که انواع سازمان های تعاونی را شامل می شود، اضافه کرد: هدف اصلی ICA ارتقا و تقویت تعاونی های مستقل و همچنین تسهیل فرایند توسعه مالی و اجتماعی اعضا در سراسر دنیا است.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر برنامه توسعه را در چهار حوزه فنی، پایداری و توسعه، منابع مالی و بازرگانی دنبال می کنیم، اضافه کرد: هر یک از این حوزه ها خود به شاخه های فرعی دیگری تقسیم می شوند و در این راستا به اختصار می توان به اهدافی از جمله اجرای طرح توسعه و توانمندسازی فاز اول طرح ملی 550 هزار هکتاری دشت های خوزستان و ایلام، مدیریت یکپارچه توزیع سموم و سایر نهاده های کشاورزی به صورت تخصصی و فنی، ارتقا مکانیزاسیون در قالب طرح مشارکتی، توسعه کشاورزی قراردادی، عملیاتی نمودن برنامه تولید محصول سالم و گواهی شده با حد مجاز آلاینده ها در شبکه های تعاونی تولید روستایی، تشکیل خوشه های کسب و کار، ایجاد زنجیره تأمین و مدیریت حاصلخیزی خاک اشاره کرد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تولید روستایی کشور تاکید کرد: از دیگر برنامه های پیش رو، پیگیری های لازم در خصوص ایجاد کشت و صنعت بذور گندم و جو و پیگیری دریافت زمین در سه استان آذربایجان شرقی، اردبیل و خوزستان، در راستای عملیاتی کردن طرح مذکور است که در این زمینه نیز اقدامات لازم را انجام می دهیم.

حسنی اضافه کرد: به منظور عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و روستایی با هدف درآمدزایی برای کشاورزان و زنان خانه دار روستایی، برنامه ایجاد دیجی بازار روستایی را مدنظر قرار داده ایم.

وی اضافه کرد: از سویی هوشمندسازی بخش کشاورزی در شبکه شرکت های تعاونی تولید روستایی و طرح توسعه پلی کلینیک های گیاه پزشکی را در دستور کار خواهیم داشت و در راستای بکارگیری فناوری های نوین، از شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی بهره خواهیم برد که استفاده از پهبادها یکی از این موارد است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2267

به "عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید