ظلی: فدراسیون فوتبال مدیری با فرماندهی قاطع نیاز دارد، خنده ای در فوتبال ما نیست

به گزارش راوه بلاگ، بازیکن پیشین تیم ملی می گوید امروز خنده ای در فوتبال ما دیده نمی شود و از همین رو معتقد است فوتبال مدیریتی با فرماندهی قاطع نیاز دارد.

ظلی: فدراسیون فوتبال مدیری با فرماندهی قاطع نیاز دارد، خنده ای در فوتبال ما نیست

فرامرز ظلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص انتخابات 10 اسفند فدراسیون فوتبال گفت: هر کدام از این آقایان یا هر فرد دیگری که بخواهد در رأس فوتبال قرار بگیرد، باید انسانی غنی باشد. فوتبال ما بسیار بسیار زیاد از نظر فنی و استعدادی غنی است و باید کسی باشد که بتواند این استعدادها را هدایت کند.

وی ادامه داد: در فوتبال ما آن چیزی که خودش را نشان داده، حضور برخی مدیران ناکاربلد است که اصولاً فوتبال را هم نمی شناسند. ممکن است آنها در بسیاری از رشته های دیگر مدیران خوبی باشند، اما اینجا فرق دارد. بیشتر آنها برای شهرت، پول و مقام به فوتبال می آیند، اما اکنون هرکسی بخواهد وارد فدراسیون فوتبال شود، باید بتواند بیماری فوتبال ایران را درمان کند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان تأکید کرد: نشستن و طبق اصول اداری روتین کار انجام دادن، به درد فوتبال ما نمی خورد. درد فوتبال ایران عمق فاجعه آمیزی دارد. خودمان می گوییم فوتبال مان اول آسیاست؛ با این همه بازیکن و استعداد غنی همیشه خوب هستیم، اما آیا در اداره امور فوتبال هم اول هستیم؟ آیا قوانینی که برای فوتبال نوشته شده را اجرا می کنیم؟ من 65 سال در این فوتبال مو سفید کردم و بسیار صادقانه می گویم، خنده در فوتبال ما نیست. منظور من خنده معنوی یا شادی است که گواه صحبت های من هم رسانه های گفتاری و نوشتاری هستند و اگر هر روز مطالب را دنبال کنید، می بینید که چیزی که در فوتبال ما شما را مسرور کند، وجود ندارد. با کسانی که صاحب سِمت هستند صحبت کنید تا عمق داستان را ببینید و متوجه شوید که چرا فوتبال ما تا این اندازه قصه های غم انگیز دارد.

ظلی با اشاره به شرایط فوتبال باشگاهی ایران گفت: امروز باشگاهی مثل استقلال، زمین تمرین ندارد و آواره است. شرایط پرسپولیس هم بهتر از این نیست و اگر تیم های استان های دیگر را هم نگاه کنید، با اسپانسر و پول سرپا هستند که روزی این اسپانسرها هم خسته می شوند و وقتی این پول بیرون کشیده شود، عمق فاجعه را آنجا هم خواهید دید. عمق فاجعه فوتبال ما باید دیده شود و باید کار اجرایی انجام دهیم، نه اینکه یک نفر دستوری رئیس فدراسیون شود و فرمان بر بالایی باشد. فوتبال امروز ما، فوتبالی که معنا داشته باشد و در آن مدیری اجرا کننده داشته باشیم، نیست.

وی با اشاره به گذشته فوتبال ایران گفت: مدیران سال های دور فوتبال ایران، هر کدام دارای وجهه ای بودند که انتخاب می شدند. زمان بازیگری ما حسینعلی مبشر با ماهی 6 هزار تومان بودجه، فوتبال ایران را اداره می کرد و قهرمان آسیا شدیم. در آن زمان یک بار فوتبالیستی را ندیدید که در زمین اخم کند، اعتراضی داشته باشد یا در زمین کار ناشایستی انجام دهد. محمد دادکان که وقتی رئیس فدراسیون شد، سه ساختمان فدراسیون فوتبال، باشگاه پرسپولیس و باشگاه استقلال را خریداری کرد، چون مدیری دلسوز بود. او حتی کمیته پیشکسوتان تشکیل داده بود که من، همایون بهزادی و حمید جاسمیان عضو آن بودیم که وقتی آقای تاج آمد، همین کمیته سه نفره را هم تعطیل کرد. کار ما در این کمیته این بود که منزل پیشکسوتانی که فراموش شده بودند را دق الباب می کردیم، اما گفتند شما دو حقوق می گیرید، اما آیا حقوق 2 میلیون و 200 هزار تومانی برای ما چیزی بود؟ امروز اگر رسانه ها را بخوانید، دردهای فوتبال را خواهید دید و ما هم این دردها را می بینیم. به همین دلیل معتقدم این قافله تا به حشر لنگ است.

بازیکن سال های دور تیم ملی درباره خصوصیات یک رئیس پیروز برای فدراسیون فوتبال شرح داد: فرمانده ای پیروز است که فرماندهی داشته باشد و وقتی صدای پای او می آید، پادگان پای خود را جفت کنند و خبردار بایستند. همه باید منتظر یک فرمانده باشند که وقتی فرمانی را با شجاعت، شهامت و دقت می دهد، همه آن را اجرا کنند. این یک کار تیمی و گروهی است که افراد خدمتگذار باید آن را انجام دهند.

ظلی افزود: شرایط امروز باشگاه های ما را ببینید که هنوز شرایط مربیان مان معین نیست، جابجایی ما سر و ته ندارد. تا گفتند ورود بازیکن خارجی ممنوع است، قراردادها بالا کشید و امروز قراردادها از کف سه میلیارد تومان شروع می شود. بعد پیشکسوتی که چهار مدال گرفته، با منت از صندوق حمایت از پیشکسوتان ماهی 300 میلیون تومان می گیرد. رقم های امروز فوتبال ما وحشتناک است وقتی می بینیم که تیم ها یک زمین درست برای بازی کردن و تمرین ندارند، اما میلیاردی برای بازیکنان خرج می کنند. زمین فوتبال مان را با پارو برای بازی آماده می کنیم و آیا مدیری که می خواهد به فدراسیون بیاید، بازهم قرار است دست به پارو شود یا نگاهش به آسمان باشد که بارانی نبارد که شرایط زمین فوتبال ناگوار شود؟

وی تأکید کرد: زمانی که فوتبال بازی می کردیم، همه چیز سر جای خودش بود و کسی جرأت نداشت چیزی بگوید، اما امروز بازیکن، مدیر باشگاه هم شده و مدیر باشگاه، مرئوس بازیکن است. 12 میلیارد و 14 میلیارد پول کمی نیست که این بازیکنان می گیرند و بر فوتبال هم ریاست می کنند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: پیشینه و سابقه عزیزانی که کاندیدا شده اند، معین است. آیا مدیریت، فرماندهی و بُرش آنها در اندازه فوتبال است؟ اگر هست که خوش آمده اند، اما این میز و جایگاه ریاست قرار است چهار سال به یک نفر برسد که این فرد باید وقتی از پشت میز بلند می شود، خودش نگاه کند که چه کرده است. خودش با وجدان خودش کنار می آید یا نه؟

ظلی اظهار داشت: رئیس کمیته برگزاری بازی های 2020 ژاپن فقط به این دلیل که گفته بود زن ها زیاد صحبت می کنند، برکنار شد. وقتی چنین مسائلی را می بینید، باید گفت اینجاست که قانون و احترام جایگاه پیدا می کند. درست مثل زمانی که وقتی صدای پای رؤسای باشگاه های ما می آمد، کسی جرات صحبت کردن نداشت. لباس نداشتیم، اما همه با دل و جان کار می کردیم، چون می دیدیم که مدیر باشگاه و رئیس فدراسیون هم با جان و دلشان کار و صحبت می کردند. به همین دلیل معتقدم که فوتبال امروز ما هم یک مدیریت با فرماندهی قاطع نیاز دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2143

به "ظلی: فدراسیون فوتبال مدیری با فرماندهی قاطع نیاز دارد، خنده ای در فوتبال ما نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظلی: فدراسیون فوتبال مدیری با فرماندهی قاطع نیاز دارد، خنده ای در فوتبال ما نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید