طالبان: دولت کابل توانایی تأمین امنیت چند کیلومتری پایتخت را هم ندارد

به گزارش راوه بلاگ، گروه طالبان با اشاره به افزایش سطح سرقت و جرایم خشن در پایتخت افغانستان، دولت این کشور را به ناتوانی برای تأمین امنیت متهم کرد.

طالبان: دولت کابل توانایی تأمین امنیت چند کیلومتری پایتخت را هم ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران ، گروه طالبان با انتشار مطلبی در رابطه با افزایش جرائم خشن و سرقت در شهر کابل مدعی شد که افزایش سطح این جرائم به دلیل همکاری مقامات با سارقان و جنایتکاران است و در اطراف شهر کابل که اعضای این گروه حضور دارند شمار سارقان کاهش یافته است.

جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید )

مطلب می افزاید که رئیس جمهور افغانستان توان و جرئت برقراری امنیت در چند کیلومتری شهر کابل را ندارد و نمی تواند شهروندان را از دست سارقان نجات دهد و پایتخت به مرکز دزدان تبدیل شده است.

طالبان در ادامه نیز مدعی شد که در زمان حاکمیت این گروه بر افغانستان امنیت در تمام مناطق این کشور مثال زدنی بود و اکنون نیز در مناطق تحت کنترل این گروه فضای زندگی آرام و مطمئن برای مردم فراهم شده است.

گزارش مؤسسه تحقیقاتی گالوپ نیز پیش از این افغانستان را ناامن ترین کشور جهان در سال 2018 میلادی اعلام کرد و براساس این گزارش افغانستان پایین ترین امتیاز را در شاخص قانون و نظم دارد.

طالبان در حالی دولت افغانستان را به ناتوانی در تأمین امنیت متهم می کند که برخی کارشناسان می گویند دو دهه جنگ این گروه علیه حکومت مرکزی از ایجاد یک دولت قوی در افغانستان جلوگیری کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1551

به "طالبان: دولت کابل توانایی تأمین امنیت چند کیلومتری پایتخت را هم ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: دولت کابل توانایی تأمین امنیت چند کیلومتری پایتخت را هم ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید