صحت و سقم عکسی از شانزدهمین رییس جمهور آمریکا ساعاتی پس از ترور در بستر مرگ

به گزارش راوه بلاگ، آبراهام لینکلن در 14 آوریل 1865 توسط جان ویلکس بوث که یک بازیگر تئاتر و در واقع جاسوس نیرو های کنفدراسیون بود، به قتل رسید.

صحت و سقم عکسی از شانزدهمین رییس جمهور آمریکا ساعاتی پس از ترور در بستر مرگ

به گزارش ،یک عکس بسیار خاص از فردی که در بستر مرگ نهاده شده است به آبراهام لینکلن نسبت داده شده است و یک محقق بعد از دو سال آنالیز مدارک پزشکی اعلام نموده که به احتمال 99 درصد این عکس متعلق به رییس جمهور سابق ایالات متحده لحظاتی پس از ترور شدن اوست. این ادعا در مستند تازه شبکه Discovery Channel با نام The Lost Lincoln مطرح شده که در آن متخصصان در حال آنالیز اعتبار این عکس هستند.

این عکس مدت هاست به اسباب بحث بین کارشناسان تبدیل شده است. در حالی که بعضی این عکس را متعلق به جنازه شانزدهمین رییس جمهور ایالات متحده می دانند بعضی دیگر این ادعا را به طور کلی رد نموده اند.

آبراهام لینکلن در 14 آوریل 1865 توسط جان ویلکس بوث که یک بازیگر تئاتر و در واقع جاسوس نیرو های کنفدراسیون بود به قتل رسید. رییس جمهور معروف آمریکا همراه با همسرش، ماری تاد، در سالن تئاتر فورد در واشنگتن دی سی در حال تماشای نمایشی با عنوان پسرعمومی آمریکایی ما بود که از ناحیه سر مورد هدف گلوله تپانچه بوث نهاده شد. پس از این سوء قصد، لینکلن به پانسیون آن سوی خیابان برده شد و پزشکان سعی کردند او را نجات دهند در حالی که لینکلن به مدت 8 ساعت پس از اصابت گلوله به سرش در کما بود. صبح زود روز بعد، اما آبراهام لینکلن در اثر جراحات وارده به سرش درگذشت. این مستند تازه اکنون میخواهد اعتبار عکسی که گفته می گردد متعلق به بستر مرگ آبراهام لینکلن است را ثابت کند.

  • معما هایی مرموز که هنوز توضیحی برای آن ها وجود ندارد! + تصاویر

این عکس مردی را با صورت باریک و ریش نشان می دهد که دراز کشیده و با ظاهری بیروح و مرده به دوردست خیره شده است. همچنین این عکس نشان می دهد که چشم راست مرد در اثر جراحتی نامشخص بیرون زده است. ویتنی براون متخصصی است که در دو سال گذشته سعی در آنالیز این موضوع داشته که آیا این تصویر متعلق به آبراهام لینکلن است یا خیر. وی بعد از تحقیقات بسیار در این مورد، اکنون چنین می گوید: در دنیای اعتبارسنجی، این کار شبیه پیدا کردن جام مقدس است. وی، اما می گوید که 99 درصد اطمینان دارد این عکس به رییس جمهور سابق ایالات متحده تعلق دارد.

بعضی که به اعتبار این عکس باور دارند می گویند این عکس توسط یک عکاس حرفه ای به نام هنری اولک گرفته شده که در همان پانسیونی زندگی می کرد که آبراهام لینکلن بعد از سوء قصد به آنجا برده شد. گفته می گردد این عکس به صورت مخفیانه توسط این عکاس و پیش از انتقال لینکلن به کاخ سفید گرفته شده است. اما مخالفان این نظریه بر این باورند که در اواسط دهه 1860 این سبک خاص از فیلمبرداری دیگر مورد استفاده قرار نمی گرفته است.

منبع: روزیاتو

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1548

به "صحت و سقم عکسی از شانزدهمین رییس جمهور آمریکا ساعاتی پس از ترور در بستر مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحت و سقم عکسی از شانزدهمین رییس جمهور آمریکا ساعاتی پس از ترور در بستر مرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید