سقوط آزاد مصرف بنزین سوپر در ایران

به گزارش راوه بلاگ، ایلنا به نقل از رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده های نفتی کشور نوشت: برخی روز ها فروش بنزین سوپر در کشور تا 80 درصد کاهش یافته است.

سقوط آزاد مصرف بنزین سوپر در ایران

اسدالله قلیزاده با بیان اینکه در یک ماه اخیر با تاخیر و کمبود دریافت بنزین سوپر روبرو شده ایم، گفت: در سال 99 عرضه و مصرف بنزین سوپر نسبت به سال های قبل کاهش چشم گیری داشته است.

وی گفت: پس از افزایش قیمت بنزین، عدم شمول یارانه بر بنزین سوپر و نیز شیوع کرونا به سوی کاهش تقاضا رفتیم و به دلیل افت مصرف طبیعی است که تامین بنزین سوپر نیز در اولویت نباشد.

رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده های نفتی کشور با بیان اینکه بی نظمی در عرضه بنزین سوپر انتقاد های زیادی را از سوی مشتریان به همراه داشته، شرح داد: برای جایگاه های سوخت درآمد فروش بنزین معمولی و بنزین سوپر تفاوت چندانی ندارد و حتی بنزین سوپر با تبخیر بیشتر جایگاه دار را متضرر می کند، اما تاخیر و طولانی شدن عرضه، مصرف کنندگان این سوخت را دچار مشکل می کند.

وی اظهار داشت: برخی روز ها فروش بنزین سوپر در کشور تا 80 درصد کاهش یافته است. طبیعتا این کاهش هم به معنای محروم شدن مردم از بنزین مرغوب و هم زیان مالی به جایگاه داران است که علی رغم داشتن تاسیسات و نیروی انسانی با عدم النفع روبرو هستند.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت با بیان اینکه باید برای ترغیب مردم در جهت استفاده از بنزین سوپر تصمیماتی اتخاذ شود، افزود: افزایش مصرف این فرآورده خصوصا در کلان شهر ها با کاهش آلودگی هوا ارتباط دارد.

وی با یادآوری اینکه با نزدیک شدن به روز های تعطیلات نوروز احتمالا تقاضا برای بنزین سوپر افزایش می یابد، از شرکت ملی پخش فرآورده خواست نسبت به سر و سامان دادن به این موضوع و جلوگیری از توقف فعالیت و یا معطل ماندن سکو های عرضه این سوخت اقدام کند.

قلیزاده شرایط تامین و توزیع بنزین معمولی را مناسب مطرح نمود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2132

به "سقوط آزاد مصرف بنزین سوپر در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط آزاد مصرف بنزین سوپر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید