پایان کرونا چه می گردد؟

به گزارش راوه بلاگ، ایسنا/ یک اپیدمیولوژیست بیان کرد که اپیدمی های پیشرونده در مدت زمان تعیین و تعریف شده ای افزایش یافته و سپس به سطح ثابتی رسیده و در نهایت رو به خاموشی می گذارند.

پایان کرونا چه می گردد؟

دکتر سوری گفت: در خصوص یک بیماری، زمانی از واژه اپیدمی استفاده می کنیم که تعداد موارد مشاهده شده از یک بیماری در یک زمان و مکان تعریف شده و مشخص، بیش از تعداد موارد مورد انتظار باشد.

حال اگر انتظار ما از شیوع یک بیماری صفر مورد است، حتی یک مورد آن هم می تواند اپیدمی فراوری کند. بنابراین اپیدمی به این معنا نیست که تعداد زیادی از افراد به یک بیماری مبتلا شده باشند و یا تعداد بسیار زیادی نگران سلامتی شان باشند.

وی اضافه نمود: بیش از اینکه افراد بخواهند در برابر اپیدمی ها اقدامی انجام دهند، اقدامات سازمان دهی شده نظام سلامت و سازمان های مرتبط با سلامت جامعه است که اهمیت پیدا می نماید.

سوری ادامه داد: ویروس کرونای جدید یا کووید 19، خیلی پدیده عجیب و غریب و غیرقابل درکی برای دانش پزشکی موجود بشر نیست، اپیدمی ها می آیند و می فرایند. زیرا انسان به لحاظ بیولوژیک و طبیعت ذاتا مکانیزم ها دفاعی و پیشگیرانه را در برابر این بیماری ها دارد، اما کوشش ما برای اینکه بتوانیم رویکرد منطقی تری برای خاموش کردن اپیدمی ها داشته باشیم و بتوانیم بار ناشی از این اپیدمی ها را به حداقل برسانیم. کمااینکه در گذشته هم که نه واکسنی بود و نه بیمارستانی وجود داشت و در قرون گذشته، اپیدمی ها می آمدند و عوارض شان را به جای می گذاشتند، اما جامعه بشری همچنان ادامه حیات داد که نشان می دهد طبیعت بیولوژیک ما به این صورت است که در مقابل عوامل بیماری زا دست و پا بسته و تسلیم نیست.

وی ادامه داد: بیماری کرونا حالت پیشفراینده داشته و یک اپیدمی پیشفراینده است، اما اپیدمی های پیشفراینده در مدت زمان مشخصی و تعریف شده ای افزایش یافته و سپس به سطح ثابتی رسیده و در نهایت رو به خاموشی می گذارند. برآورد شخصی من این است که احتمالا طی سه تا چهار هفته پیش رو به فرایند کاهشی و خاموشی خواهیم رسید.

سوری تاکید نمود: البته باید در این مدت پیشگیری کنیم. باید توجه کرد که ویروس کرونای جدید، جزو خانواده کرونا است که سارس و مرس هم در این دسته قرار می گیرند. هم میزان کشندگی کرونای جدید نسبت به سارس و مرس کمتر است و هم اثرات و تبعات سوء و وخیم آن به شدت سارس و مرس نیست. منتها آنچه در کروناویروس جدید اهمیت دارد، سرعت گسترش بیماری است. به طوری سرعت انتشار آن چند برابر مرس و سارس است که به این معناست که تمهیدات پیشگیرانه و مراقبتی باید جدی تر مورد توجه قرار گیرد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همگردی
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 459

به "پایان کرونا چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان کرونا چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید