دلیل اشتیاق ایرانی ها به خرید مسکن در ترکیه چیست؟

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران : عضو و دبیر هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز دلایل افزایش تمایل ایرانی ها به خرید مسکن در ترکیه را تشریح کرد.

دلیل اشتیاق ایرانی ها به خرید مسکن در ترکیه چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، رضا کامی، عضو و دبیر هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز اضافه کرد: توسط ایرانی ها چندان ربطی به اصل موضوع ندارد، منظور این است که ایرانی ها با هدف داشتن خانه ای در ترکیه دست به خرید نزده اند بلکه هدف اصلی شان از این اقدام، دریافت پاسپورت ترکیه و حق شهروندی در این کشور است.

وی در شرح این مطلب اضافه کرد: مزایایی که پاسپورت ترکیه ای در دنیا و منطقه دارد سبب شده است بعضی احساس نمایند می توانند از این مزیت ها بهره ببرند البته درباره مزایای پاسپورت ترکیه تا حدی بزرگنمایی نیز می گردد.

وی با اشاره به اینکه دولت ترکیه برنامه مسنجمی برای جذب سرمایه های خارجی در حوزه ملک تدارک دیده است، گفت: نباید بیش از حد خوشبین یا بدبین بود. ترکیه این برنامه را تنها برای سرمایه گذاران ایرانی تدارک ندیده است، بلکه از تمامی کشورها، حتی از اروپا و روسیه، افرادی اقدام به خرید ملک در ترکیه نموده اند. آمارها نیز نشان می دهد حجم فروش ملک به خارجی ها در 5 سال گذشته از 220 هزار واحد عبور نموده استو در میان این سرمای گذاران خارجی اتباع عراقی، سوری، لیبیایی، افغان، تاجیک، آذربایجانی، روسی و اروپایی دیده می شوند.

رضا کامی، در بخش دیگری از سخنانش درباره برنامه های خاص دولت ترکیه نیز شرح داد و گفت: صنعت ساختمان سازی در ترکیه صنعتی بسیار مهم و اشتغال زاست و دولت ترکیه حمایت های ویژه ای را از این صنعت در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اینکه اشتغال زایی این بخش برای ترکیه، خصوصا در دوران اخیر کرونا بسیار حیاتی و بااهمیت است، گفت: دولت ترکیه می داند که اگر دست از حمایت از این بخش بردارد، شرکت های متعددی با ورشکستگی روبرو می شوند و حجم بیکاری در این کشور افزایش خواهد یافت از این رو صنعتی سازی را در دستور کار قرار داده و با حمایت ویژه از این بخش کوشش دارد سرمایه های خارجی را از این طریق وارد کشورش کند. در این میان ایرانی ها نیز به واسطه اهمیت دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه ای، به خرید ملک رو آورده اند. به گفته وی استانبول، ازمیر و آنکارا محبوب ترین شهرها برای ایرانیان در حوزه خرید ملک است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2362

به "دلیل اشتیاق ایرانی ها به خرید مسکن در ترکیه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل اشتیاق ایرانی ها به خرید مسکن در ترکیه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید