دریاچه های صورتی؛ رنگ آمیزی اسرارآمیز طبیعت

به گزارش راوه بلاگ، دریاچه ها اغلب با توجه به طبیعت و اکوسیستم ویژه ای که دارند مورد توجه گردشگران زیادی هستند. گاهی تعدادی از این دریاچه ها از ویژگی خاصی هم برخوردار هستند. به طور مثال دریاچه های صورتی رنگی مانند هیلْیر و رتبا با رنگ صورتی و به شدت دل فریب شان مورد توجه خاص گردشگران زیادی قرار گرفته اند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

دریاچه های صورتی؛ رنگ آمیزی اسرارآمیز طبیعت

دریاچه های صورتی بسیار شگفت انگیز هستند. البته تنها تعداد معدودی دریاچه صورتی رنگ در دنیا وجود دارد اما همه آن ها شور و بسیار مسحور کننده هستند.

دریاچه رِتبا

دریاچه رتبا (Retba) یا لَک رز (Lac Rose) مکانی غیر معمول در کشور سنگال است. رنگ صورتی آب این دریاچه در اثر وجود نوعی جلبک آب شور به نام Dunaliella به این شکل در آمده است. با این وجود برای شناگران هیچ مسئله ای به وجود نمی آورد. این دریاچه به شدت شور است. در واقع درجه شوری آب این دریاچه را 40 درصد تخمین می زنند. شوری آن به حدی است که به راحتی می گردد روی آب شناور ماند. به نوعی دیگر بخواهیم بیان کنیم می گردد گفت که شوری آن با دریای مرده یا بحرالمیت مقایسه می گردد. رنگ صورتی آب این دریاچه به طرز ویژه ای در فصل های بارانی روشن تر است.

دریاچه هیلیر(hillier)

هیلیر دریاچه صورتی رنگ دیگری است که در مجمع الجزایرRecherche واقع در استرالیای غربی قرار گرفته است. رنگ صورتی این دریاچه به صورت دائمی است و هیچ وقت حتی اگر آب آن را در ظرف بریزید ناپدید نمی گردد. این دریاچه مرموز است. دانشمندان هنوز علل تعیین و قابل اطمینانی برای رنگ صورتی و زیبای این دریاچه پیدا نکرده اند. اگرچه حدس می زنند به خاطر وجود جلبک Dunaliella و هلیوباکتریوم(halobacterium) باشد.

دریاچه هیلیر

دریاچه صورتی

دریاچه صورتی رنگ دیگر، دریاچه ای است که در میان منطقه Goldfields-Esperance در استرالیای غربی واقع شده است. آب این دریاچه برخلاف دریاچه هیلیر همواره به رنگ صورتی نمی ماند و رنگ آن به سبب وجود جلبک، هلیوباکتری و میگوها است.

به نظر شما خوانندگان خبرنگاران کدام یک از این دریاچه ها زیباتر هستند؟

منبع: placestoseeinyourlifetime

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: کجارو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 303

به "دریاچه های صورتی؛ رنگ آمیزی اسرارآمیز طبیعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه های صورتی؛ رنگ آمیزی اسرارآمیز طبیعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید