درخواست لبنان برای ممانعت از انحلال شرکت انگلیسی مرتبط با انفجار بیروت

به گزارش راوه بلاگ، به دنبال گزارش منتشر شده درباره وجود یک شرکت انگلیسی مشکوک در زمینه انفجار بیروت، کانون وکلای لبنان از دفتر ثبت شرکت های انگلیس خواست که در راستای تکمیل تحقیقات، مانع از انحلال این شرکت شود.

درخواست لبنان برای ممانعت از انحلال شرکت انگلیسی مرتبط با انفجار بیروت

به نوشته روزنامه القدس العربی، کانون وکلای بیروت در نامه ای که اخیراً برای مارگارت هاج قانون گذار انگلیسی و وزیر سابق کابینه دولت این کشور ارسال کرد از دفتر ثبت شرکت های انگلیس خواست که مانع از انحلال شرکت ساوارو شود که مشکوک به ارتباط با انفجار بیروت است.

کانون وکلای بیروت از دفتر مذکور خواسته است که مانع از انحلال این شرکت شود تا تحقیقات لازم درباره نقش احتمالی این شرکت در انفجار بندر بیروت انجام شود.

در همین حال، ملحم خلف، رئیس کانون وکلای بیروت گفت که قاضی لبنانی مسئول تحقیقات درباره انفجار مذکور شرکت ساوارو را متهم کرده است و دادن اجازه انحلال به آن پیش از انجام اقدامات قضایی لازم، این امکان را برای ساوارو فراهم می کند تا از محاکمه فرار کند.

در نامه کانون وکلای بیروت به مارگارت هاج آمده است: نام و آدرس شرکت ساوارو در اسناد به عنوان خریدار محموله نیترات آمونیوم که اوت 2020 منفجر شد، ذکر شده است.

رویترز جمعه گذشته گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد محموله ای از نیترات آمونیوم در حالیکه در حال حرکت به سمت موزامبیک بوده در بندر بیروت متوقف شده است.

در ادامه تحقیقات خریدار موزامبیکی این محموله اعلام کرده که این محموله را از شرکت ساوارو انگلیس خریداری کرده است.

رویترز از این شرکت می خواهد تا نام سهامداران خود را برای پیگیری موضوع در اختیار این رسانه قرار دهد و شرکت ساوارو نام یک زن را در اختیار رویترز قرار می دهد.

اما این زن با رویترز تماس گرفته و اعلام کرده که وی سهام دار اصلی شرکت ساوارو نیست. این زن از اعلام نام کارفرمای خود خودداری کرده و همین امر موجب شده تا نمایندگان مجلس انگلیس خواستار تحقیق درباره رابطه احتمالی این شرکت با انفجار بیروت شوند. ، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1961

به "درخواست لبنان برای ممانعت از انحلال شرکت انگلیسی مرتبط با انفجار بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست لبنان برای ممانعت از انحلال شرکت انگلیسی مرتبط با انفجار بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید