خلاصه تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی است

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، صادق طباطبایی نژاد نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره تحقیق و تفحص مجلس از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که منتج به ارسال گزارش آن به قوه قضائیه شد، گفت: در این تحقیق و تفحص بیشتر امور مالی دو باشگاه مدنظر بوده است. باید توجه داشت این تحقیق از سال 87 تا 97 بوده است. گزارش ما 130 صفحه است که امروز خلاصه ای از آن را قرائت کردیم.

خلاصه تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی است

طباطبایی نژاد تاکید کرد: در مجموع به نظر می رسد دو باشگاه، شرکت فرهنگی زیر مجموعه وزارت ورزش هستند و دولتی به حساب می آیند ولی قوانین دولتی حاکم بر شرکت های دولتی عموما در آن رعایت نشده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس که با شبکه خبر گفتگو می کرد، درباره رقم دقیق بدهی استقلال و پرسپولیس تاکید کرد: رقم دقیق در گزارش آمده است ولی الان حضور ذهن ندارم.

طباطبایی نژاد در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس یادآور شد: نتیجه آنچه که حدود یک سال انجام دادیم این است که قانون اصل 44 باید درباره استقلال و پرسپولیس انجام شود. عملکرد دو باشگاه نشان داده است که عملا قوانین حاکم بر شرکت های دولتی اجرا نمی شود. خلاصه گزارش این است که زودتر باید این دو شرکت واگذار شوند. نتیجه تحقیق و تفحص هم همین است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در سرانجام گفت: یکی از مسائل جدی که به آن رسیدیم این بود که یک واحد حقوقی منسجم نه در استقلال و نه در پرسپولیس وجود ندارد که از حقوق دو شرکت دفاع کند. یکی از مسائلی که پیشنهاد دادم این بود که واحد حقوقی این دو باشگاه تا قبل از واگذاری تقویت شود تا از حق باشگاه مقابل مسائل مختلف دفاع کند و این جرایم را متحمل نشوند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 895

به "خلاصه تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید