خبرنگاران کشتی جام اوکراین؛ 4 مدال رنگارنگ نمایندگان ایران در پنج وزن نخست

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران - محمدصادق فیروزپور آزادکار وزن 74 کیلوگرم ایران در جام قهرمانان اوکراین طلا گرفت. سجاد عباس پور به مدال نقره وزن 55 کیلوگرم و محمد مختاری و مهدی بالی به مدال برنز وزن های 72 و 97 کیلوگرم دست یافتند.

خبرنگاران کشتی جام اوکراین؛ 4 مدال رنگارنگ نمایندگان ایران در پنج وزن نخست

به گزارش خبرنگاران، پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین از روز گذشته در کی یف آغاز شد و فردا (یکشنبه) به پایان می رسد.

مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین امشب در شهر کی یف برگزار گشت که نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن 55 کیلوگرم سجاد عباس پور دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2018 در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر ویاچسلاو بایراکتار از اوکراین را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل نوگزاری تسورتسومیا قهرمان جهان از گرجستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 3 بازنده شد و به مدال نقره رسید. عباس پور اهل روستای خطیرکلای قائمشهر است.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2016 در دور نخست مقابل مالخاز آمویان قهرمان جوانان جهان از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر بازنده شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 8 بر یک آندری کولیک از اوکراین را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. مختاری در دیدار رده بندی مقابل پرویز نصیب اف با نتیجه 12 بر 3 به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با آرتور شاهینیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این دیدار مقابل گئورگی میلیا دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان با نتیجه 9 بر صفر بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 3 از سد زلیمخان ژیهاسوف از اوکراین گذشت و به مدال برنز دست یافت.

کشتی آزاد:

در وزن 57 کیلوگرم علی قلی زادگان دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال 2019 در دیدار نخست با نتیجه 4 بر 2 مقابل محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان بازنده شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ازبک در مرحله نیمه نهایی، قلی زادگان از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال برنز جوانان جهان در سال 2019 پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر صفرایشاک بوخورس از الجزایر را شکست داد. وی در دور سوم مقابل اشرف آشیروف از جمهوری آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فیروزپور در این مرحله مقابل کاسوم کاسوموف از اوکراین با نتیجه 3 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مراد کورماگومدوف کشتی گیر روسی الاصل از مجارستان با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. فیروزپور در دیدار فینال با نتیجه 2 بر یک از سد سنور دمیرتاش دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال 2019 در دور نخست مقابل عثمان گوجن دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از ترکیه با نتیجه 8 بر 8 بازنده شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل شاپیف از ازبکستان، فیروزپور از دور رقابت ها کنار رفت.

امروز (شنبه) و در روز دوم این مسابقات پیکارهای مقدماتی پنج وزن دوم برگزار گشت که در پایان علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امین کاویانی نژاد به ترتیب در اوزان 60 و 77 کیلوگرم کشتی فرنگی راهی دیدار فینال شدند و رامین طاهری و امین میرزازاده نیز در اوزان 87 و 130 کیلوگرم کشتی فرنگی به دیدار رده بندی رفتند. در وزن 92 کیلوگرم کشتی آزاد نیز محمدعلی تبار در گروه بازنده ها حضور دارد. مسابقات فینال و رده بندی پنج وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی بعد از ظهر فردا (یکشنبه) به وقت محلی برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2060

به "خبرنگاران کشتی جام اوکراین؛ 4 مدال رنگارنگ نمایندگان ایران در پنج وزن نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشتی جام اوکراین؛ 4 مدال رنگارنگ نمایندگان ایران در پنج وزن نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید