خبرنگاران پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران- معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی در صندوق تامین اجتماعی را خواهان شد و گفت: مجموع این سنوات ارفاقی نیازمند اعتباری بالغ بر دوهزار میلیارد است.

خبرنگاران پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی،معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به همراه مدیر کل پشتیبانی و توسعه منابع سازمان در ملاقات با دکتر جنیدی معاونت امور حقوقی رئیس جمهوری در مورد مسائل حقوقی آموزش و پرورش استثنایی به بحث و گفت وگو پرداخت.

دکتر سید جواد حسینی رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در این نشست که در دفتر کار معاونت حقوقی ریاست جمهوری برگزار گردید اظهارداشت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی سازمانی است که حامی همه جانبه 152 هزار دانش آموز با احتیاج های ویژه در هفت گروه آسیب بینایی و شنوایی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی، طیف اتیسم، کم توان ذهنی و اختلالات هیجانی و رفتاری است.

وی اضافه نمود: این سازمان با نزدیک به 23 هزار پرسنل کار خدمات رسانی آموزشی، پرورشی و توانبخشی به این دانش آموزان را برعهده دارد، کار با دانش آموزان استثنایی در حوزه آموزش و پرورش 5 برابر هزینه بیشتر نسبت به دانش آموزان عادی دارد.

معاون وزیر با بیان اینکه همکاران آموزش و پرورش استثنایی با انگیزه و علاقه بالا، توان حرفه ای و به شکل کارآمد کار تعلیم و تربیت فرشتگان زمینی را برعهده دارند، اضافه نمود: با توجه به اینکه کار با این دانش آموزان از سختی خاصی برخوردار است لذا بر اساس تبصره 5 اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی مصوب سال 69 مجلس شورای اسلامی، هر پنج سال خدمت از هر نظر ازجمله بازنشستگی معادل 6 سال محسوب می گردد.

وی اضافه نمود: سازمان تامین اجتماعی ابتدا برای بازنشستگی کارکنان آموزش و پرورش استثنایی این سنوات ارفاقی را قبول نداشت اما با رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری در سال 1395 سازمان تامین اجتماعی موظف به پذیرش سنوات ارفاقی همکاران حوزه استثنایی گشت.

وی گفت: سازمان تامین اجتماعی با دوسال تاخیر و در سال 97 موضوع را طی بخشنامه ای به ادارات کل بیمه ای استان ها اعلام نمود و در آن بخشنامه پذیرش سنوات ارفاقی پرسنل آموزش و پرورش استثنایی را منوط به وصول بدهی حق بیمه و مستمری قرار داد.

معاون وزیر با تاکید مجدد بر اساسنامه سازمان تامین اجتماعی اظهارداشت: در اساسنامه بر محاسبه 6 سال خدمت بجای 5 سال از هر نظر از جمله بازنشستگی تاکید شده است و اگر قرار باشد سازمان تامین اجتماعی حق بیمه و مستمری را به روز محاسبه و دریافت کند این مبلغ برای هر همکار استثنایی بین 300 تا 400 هزار تومان می گردد.

وی اضافه نمود: 5 هزار نفر مشمول این سنوات ارفاقی در صندوق تامین اجتماعی می شوند که مجموع این رقم ها احتیاجمند اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیارد است، دریافت، محاسبه و پرداخت این رقم از عهده سازمان آموزش و پرورش استثنایی خارج است و برخلاف تبصره 5 قانون اساسنامه تشکیل سازمان استثنایی است.

در این نشست جنیدی ضمن تقدیر از فعالیت های سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهارداشت: معاونت حقوقی به وسیله برگزاری نشستی با سازمان تامین اجتماعی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت آموزش و پرورش و آموزش و پرورش استثنایی و با عنایت به اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی موضوع را حل و فصل خواهد نمود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1067

به "خبرنگاران پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید