خبرنگاران میراث فرهنگی از تاسیس موزه علوم برای دانش آموزان حمایت می کند

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: میراث فرهنگی از راه اندازی موزه های علوم و فنون برای دانش آموزان که روایتگر تاریخ کشورها است، حمایت می کند.

خبرنگاران میراث فرهنگی از تاسیس موزه علوم برای دانش آموزان حمایت می کند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش خبرنگاران، علی اصغر مونسان روز یکشنبه در حاشیه نوزدهمین نشست از سلسله نشست های گفت و گوی هفته باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاه های مختلف کشور و با موضوع گفت و گو بر محور تحول اضافه نمود: مدیران آموزش و پرورش پیشنهاد ایجاد موزه های علوم و فنون را داشتند که درخواست به جایی است. در همه کشورهای دنیا این موزه ها وجود دارد که علاوه بر روایت گری تاریخ، به صورت کارگاه های آموزشی نیز ایفای نقش می کنند.

وی ادامه داد: این موضوع مورد حمایت ماست و به صورت مشترک می توان روی آن برنامه ریزی کرد.

مونسان گفت: موضوعات فراوان مشترکی میان دو وزارتخانه آموزش و پرورش و میراث فرهنگی وجود دارد که می تواند یاری کننده بهتر انجام ماموریت ها باشد. حجم موضوعات میان این 2 وزارتخانه و مشارکت همکاران هم بسیار است.

وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: میراث فرهنگی و حفاظت از میراث فرهنگی دستاوردهای انسانها است؛ افرادی که در طول تاریخ برای کشور این افتخارات را آفریدند. همچنین این انسان ها تربیت یافته مرکز آموزش و تربیت کشور بودند. بنابراین وزارت آموزش و پرورش هم در تولید دانش و تربیت انسان ها نقش ایفا کرده است و امروز از دستاوردهای این وزارتخانه و انسان هایی که در طول تاریخ به کشور یاری کرده اند، پاسداشت می شود.

مونسان یادآور شد: در بخش میراث فرهنگی موزه هایی وجود دارند که در همه جای دنیا یکی از مراکز بازدید دانش آموزان است؛ چرا که دستاوردهای کشورها را به دانش آموزان ارائه می کنند و هویت ملی دانش آموزان را نشان می دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر گروه های دانش آموزی از موزه ها بازدید دارند، اما این حجم می تواند بیشتر شود. از وزیر آموزش و پرورش درخواست داشتیم بازدید چند باره دانش آموزان در سال از موزه ها به صورت یک ابلاغ باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین درباره یاری به تربیت نیروی انسانی در بخش حرفه ای و بازسازی بناهای تاریخی گفت: هنرستان ها می توانند در این بخش به یاری وزارت میراث فرهنگی بیایند و در تربیت نیروی ماهر و اشتغال کشور تاثیرگذار باشند.

مونسان با بیان اینکه در بخش گردشگری اماکن تاریخی بسیاری در اختیار آموزش و پرورش است، گفت: این اماکن در بخش موزه و اقامتگاه می توانند یاری کننده باشند؛ چرا که تربیت نیروی مورد نیاز در بخش گردشگری مهم است، در حال حاضرنیاز به آموزش در این حوزه وجود دارد، بنابراین این موضوعات با یک تفاهم نامه اجرا خواهد شد.

وی توضیح داد: برای تمام دانش آموزان تخفیف و بازدید رایگان از اماکن در نظر گرفته شده و تمام امکانات در اختیار این افراد است تا به صورت گروهی از این اماکن بازدید کنند.

ستاد ملی مقابله با کرونا محور تصمیم در باره سفرهای نوروزی است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین درباره سفرهای نوروزی توضیح داد: محور تصمیم در این خصوص ستاد ملی مقابله با کروناست، روز گذشته تصمیم گرفته شد که در شهرهای قرمز و نارنجی سفر ممنوع باشد و درباره 3 دسته سفر صحبت شد.

مونسان بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که اگر وزارت بهداشت بخواهد تمام هتل ها در نوروز تعطیل شوند، اما این موضوع به شیوع کرونا نه مهار آن یاری می کند.

نوزدهمین نشست از سلسله نشست های گفت و گوی هفته باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و دستگاه های مختلف کشور و با موضوع گفت و گو بر محور تحول با حضور علی اصغر مونسان؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش وپرورش استان ها و مدیران کل میراث فرهنگی و گردشگری سراسر کشور و روسای 760 منطقه آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئوکنفرانس و از طریق شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) برگزار گشت.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2202

به "خبرنگاران میراث فرهنگی از تاسیس موزه علوم برای دانش آموزان حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران میراث فرهنگی از تاسیس موزه علوم برای دانش آموزان حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید