خبرنگاران سناتورها برای محاکمه ترامپ سوگند خوردند

به گزارش راوه بلاگ، نیویورک- خبرنگاران-پس از آنکه دادخواست اتهامی دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا به سنا رفت، اعضای این مجلس به عنوان هیات منصفه، ادای سوگند کردند.

خبرنگاران سناتورها برای محاکمه ترامپ سوگند خوردند

به گزارش خبرنگاران، از آنجا که جان رابرتس رئیس دیوان عالی آمریکا از پذیرش ریاست محکمه ترامپ امتناع ورزید، سناتور پاتریک لیهی که ریاست موقت سنای آمریکا را هم بر عهده دارد، برای ریاست محکمه ترامپ ادای سوگند کرد تا محکمه ای منصفانه را برپا دارد.

پس از آن، همه سناتورها ایستادند و سوگند خوردند که آنچه حقیقت است را انجام دهند.

دونالد ترامپ در مجلس کنندگان آمریکا برای بار دوم به اتهام تحریک برای شورش استیضاح شد و قرار است مجلس سنا به این اتهام رسیدگی کند.

در صورتی که 67 سناتور به مجرم بودن ترامپ رای بدهند، او از مزایای رئیس جمهوری سابق محروم خواهد شد و سناتورها می توانند با یک رای اکثریت نسبی، او را از حضور در تمام رقابت های انتخاباتی آمریکا منع سازند.

پیرو توافق رهبران دموکرات و جمهوری خواه سنا که مورد حمایت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هم قرار گرفته است، محکمه ترامپ در 21 بهمن ماه برگزار خواهد شد. در این فاصله اعضای دادستان های منتخب مجلس کنندگان و همچنین وکلای مدافع ترامپ می توانند مستندات و دفاعیات خود را آماده کنند.

ترامپ، تنها رئیس جمهوری آمریکا است که در مدت چهار سال، 2 بار استیضاح شد.

در ادامه نشست سنا، سناتور رند پال با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی ریاست محکمه سنا در صورتی که رئیس جمهوری یا معاون وی محاکمه می شوند بر عهده رئیس دیوان عالی خواهد بود، با توجه به اینکه ترامپ اکنون در قدرت نیست و یک شهروند عادی محسوب می شود، به همین دلیل رابرتس نپذیرفته است که ریاست محکمه بر عهده گیرد. از این رو، محاکمه ترامپ با قانون اساسی در تضاد است.

این موضوع از سوی چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنا به استناد بخش دیگری از قانون اساسی و همچنین رویه تاریخی، استیضاح رئیس جمهوری سابق را قانونی دانست و خواهان رای گیری درباره نظر سناتور پال شد.

که 55 سناتور به قانونی بودن استیضاح رای دادند که پنج رای آن به جمهوری خواهان تعلق دارد و در مقابل، 45 نفر هم آن را غیرقانونی دانستند.

با قانونی دانسته شدن محاکمه ترامپ در سنای آمریکا، رای گیری برای مقررات حاکم بر این دادگاه به رای گذاشته شد که 83 رای مثبت و 17 رای منفی را کسب کرد و به این ترتیب، محاکمه ترامپ در سه شنبه 21 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1975

به "خبرنگاران سناتورها برای محاکمه ترامپ سوگند خوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سناتورها برای محاکمه ترامپ سوگند خوردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید