برنی سندرز پیروز انتخابات نوادا شد

به گزارش راوه بلاگ، نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا حاکی از آن است که سناتور برنی سندرز با کسب بیش از 55 درصد از آراء پیروز شده است.

برنی سندرز پیروز انتخابات نوادا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت آمریکا در رقابت های انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا پیروز شد.

رسانه های آمریکایی از جمله شبکه فاکس نیوز گزارش کردند که نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا حاکی از آن سناتور برنی سندرز با کسب بیش از 55 درصد از آراء پیروز این ایالت شده است.

مجری شبکه فاکس نیوز گزارش کرد که سندرز پیروز به کسب 55.7 درصد از آراء شده است، بایدن در حال حاضر با کسب 19.8 درصد صندلی دوم را به خود اختصاص داده است و تام استیر با 9.2 درصد و الیزابت وارن با 8.3 درصد از آراء در صندلی های بعدی قرار گرفته اند.

علیرغم گزارش فاکس نیوز، دیگر رسانه های آمریکایی گزارش نموده اند که پیت بوته جج در انتخابات درون حزبی آیووا در صندلی سوم واقع شده است و الیزابت وارن در صندلی چهارم رقابت های این ایالت قرار گرفته است.

گزارش ها حاکی از آن است که پیروزی چشمگیر برنی سندرز در نوادا، به وی یاری خواهد نمود تا شانس پیروزی خود را در رقابت های موسوم به سه شنبه بزرگ (13 اسفندماه) افزایش دهند.

پیش از نوادا، انتخابات مقدماتی ایالتی در آیووا و نیوهمپشایر برگزار شده بود که در آیووا، پیت بوته جج صندلی نخست و سندرز صندلی دوم را به خود اختصاص داده بودند. در ایالت نیوهمپشایر نیز، سندرز پیروز انتخابات شد و بوته جج صندلی دوم را به خود اختصاص داد.

بنا به گزارش شبکه بی بی سی، در ادامه رقابت های درون حزبی، شنبه هفته آینده (10 اسفندماه)، انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت کارولینای جنوبی برگزار خواهد شد و بعد از آن در سوم مارس (13 اسفندماه) به طور همزمان در 14 ایالت آمریکا، انتخابات درون حزبی دموکرات ها برگزار می گردد که نقش مهمی برای تعیین شدن نامزد نهایی دموکرات ها برای ورود به رقابت های اصلی انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا خواهد داشت و به سه شنبه بزرگ معروف است.

پایگاه اطلاع رسانی هیل نیز در این خصوص گزارش کرد، سناتور برنی سندرز در انتخابات روز شنبه (سوم اسفندماه) درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا، یک پیروزی قاطعانه برای خود ثبت کرد و صندلی خود را بعنوان پیشتاز نامزد های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تثبیت کرد.

شمارش آراء اولیه نشان داده است که سندرز در میان جوانان و لاتین تبار ها از محبوبیت بیشماری برخوردار بوده است که این قشر تقریباً یک سوم از حوزه های انتخابیه نوادا را تشکیل می دهد.

سندرز همچنین در مجمع انتخاباتی لاس وگاس نیز پیروز شده است که این مسئله بر حمایت قاطعانه اتحادیه های کارگری از این سناتور آمریکایی تأکید دارد.

سندرز در جمع طرفداران خود در سن آنتونیو گفت: در نوادا، ما یک ائتلاف چند نسلی و چند نژادی را کنار یکدیگر قرار دادیم که نه تنها در نوادا پیروز می شوند بلکه این کشور را نیز فرامی گیرد.

ایالت نوادا تنها 9 دهم درصد (36 وکیل انتخاباتی) آرا وکلای انتخاباتی را در اختیار دارد، با این وجود نتیجه انتخابات در این ایالت از این حیث اهمیت دارد که اولین ایالت با جمعیت قابل توجه غیرسفید پوست است که انتخابات درون حزبی در آن برگزار می گردد.

در ایالت های آیووا و نیوهمپشایر بیش از 93 درصد مردم سفید پوست هستند، اما در ایالت نوادا تنها 49 درصد جمعیت سفیدپوست و بقیه از رنگین پوستان آمریکا هستند.

هم اکنون برنی سندرز با پیروزی در انتخابات درون حزبی ایالت نوادا، با کسب 28 موکل انتخاباتی در صدر رقابت های درون حزبی دموکرات ها واقع شده است. بوته جج با کسب 22 موکل انتخاباتی در صندلی دوم واقع شده است و وارن با 8 موکل انتخاباتی و امی کلوبوچار با 7 موکل انتخاباتی در صندلی سوم و چهارم قرار گرفته اند.

از طرف دیگر، انتخابات درون حزبی جمهوری خواستار در ایالت نوادا حکایت از آن دارد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیروز شده است که تمامی 25 نماینده این ایالت را به خود اختصاص دهد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 405

به "برنی سندرز پیروز انتخابات نوادا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنی سندرز پیروز انتخابات نوادا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید