گزارش قانونگذاران دموکرات به سنا؛ ترامپ سوگند شکسته و باید برکنار شود

به گزارش راوه بلاگ، قانونگذاران دموکرات در گزارشی به سنای آمریکا، با بیان اینکه رئیس جمهور این کشور سوگند خود را شکسته، از سنا خواستند او را استیضاح کند.

گزارش قانونگذاران دموکرات به سنا؛ ترامپ سوگند شکسته و باید برکنار شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، قانونگذاران دموکرات مجلس کنندگان آمریکا بامداد یکشنبه گزارشی 111 صفحه ای درباره ادله خود جهت استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را برای مجلس سنا شرح دادند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس دموکرات ها در این گزارش تاکید کردند که ترامپ با شکستن سوگند خود (ریاست جمهوری) به اعتماد عمومی خیانت کرده و باید از قدرت کنار گذاشته شود.

در این گزارش اظهارات و شهادت های علنی و خصوصی ده ها شاهد از جمله سفرای آمریکا در کشورهای مختلف، مسئولان امنیتی و دولتی عالی رتبه، ذکر شده که همگی نگرانی های خود را از تعاملات ترامپ با اوکراین و درخواست عمل متقابل بیان کردند.

به نوشته آسوشیتدپرس، هدایت کنندگان طرح استیضاح در مجلس کنندگان آمریکا در این گزارش آورده اند که مدارک محکمی از سوءاستفاده از قدرت و ممانعت در تحقیقات کنگره توسط ترامپ وجود دارد.

این گزارش 111 صفحه ای سپس خطاب به مجلس سنا، که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان و هم حزبی های ترامپ است، می گوید اکنون باید دید آیا اعضای سنا اعمال غیرقانونی ترامپ را می پذیرند و به وظیفه خود در چارچوب قانون اساسی آمریکا عمل می کنند یا خیر.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا بامداد بیست وششم دی ماه، قطعنامه حاوی بندهای استیضاح ترامپ را امضا و آن را تحویل مجلس سنا کرد. پلوسی هنگام امضای بندهای استیضاح ترامپ گفت: امروز ما تاریخ ساز می شویم. هیچ کس مافوق قانون نیست.

مجلس کنندگان آمریکا بامداد 28 آذرماه با اکثریت آرا هر دو بند قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ را به تصویب رساند تا او سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می شود.

اعضای مجلس کنندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی گیری کردند. ابتدا بند سوءاستفاده از قدرت به رأی گذاشته شد که با 230 رأی موافق و 197 رأی مخالف مورد موافقت قرار گرفت. قانونگذاران مجلس کنندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام ممانعت در تحقیقات کنگره مربوط می شد را نیز به تصویب رساندند. این بند با 229 رأی مثبت و 198 رأی منفی به تصویب رسید.

در مجلس سنا چیزی شبیه یک دادگاه شکل خواهد گرفت که ریاست آن با رئیس دیوان عالی است و سناتورها در آن نقش اعضای هیات منصفه را دارند. برای خلع ترامپ از قدرت، دوسوم سناتورها (67 نفر) باید به عزل او رای دهند؛ امری که با توجه به اکثریت جمهوری خواهان در مجلس سنا در شرایط عادی غیرممکن به نظر می رسد. با این حال در جریان استیضاح، دموکرات ها فرصت آن را خواهند داشت تا با نقد جدی عملکرد ترامپ، رای او را در انتخابات 2020 بشکنند.

نظرسنجی دانشگاه کویینیپاک نیز نشان می دهد 51 درصد از مردم آمریکا از تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس کنندگان و تبدیل شدن وی به سومین رئیس جمهور تاریخ این کشور که استیضاح می شود، حمایت می کنند. (جزئیات بیشتر)

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 288

به "گزارش قانونگذاران دموکرات به سنا؛ ترامپ سوگند شکسته و باید برکنار شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش قانونگذاران دموکرات به سنا؛ ترامپ سوگند شکسته و باید برکنار شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید