خبرنگاران بایدن ژنرال های میانماری را به تحریم تهدید کرد

به گزارش راوه بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا در واکنش به کودتای نظامی در میانمار ، خواستار آزادی سریع بازداشت شدگان شد و گفت که مقام های ارتش این کشور و خانواده های آنها را تحریم می کند تا ژنرال های میانماری به یک میلیارد دلار دارائی هایشان در آمریکا دست نیابند.

خبرنگاران بایدن ژنرال های میانماری را به تحریم تهدید کرد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، جو بایدن روز چهارشنبه در بیانیه ای تلویزیونی این مطلب را مطرح نمود و اضافه کرد: همانطور که می دانید یورش به انتقال دموکراتیک قدرت در میانمار موجب نگرانی عمیق هر دو حزب در آمریکا است.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ما در تماس نزدیک با متحدان و شرکایمان در سراسر جهان به ویژه در منطقه آسیاپاسفیک هستیم تا هماهنگی لازم را برای پاسخ دیپلماسی قوی بین المللی نسبت به آنچه که رخ داده است، به عمل آوریم.

بایدن از سایر کشورها هم خواست در این تلاش به آمریکا بپیوندند تا به سرعت دموکراسی را در میانمار بازگردانند. او اضافه کرد: هفته گذشته آمریکا کوشید تا اعضای شورای امنیت را گرد هم آورد که یک بیانیه قوی در حمایت از دموکراسی در میانمار صادر شد.

وی گفت: در این هفته هم با شورای حقوق بشر در تعامل بودیم تا تعهد جهانی نسبت به حقوق بشر در میانمار را تحکیم بخشیم. امروز بار دیگر از مقامات ارتش میانمار می خواهم به سرعت مقامات و فعالان سیاسی دموکراتیک را شامل آنگ سان سوچی و رئیس جمهوری این کشور را آزاد کنند که اکنون در بازداشت به سر می برند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ارتش باید قدرت متصرف شده را واگذارد و احترام به مردم میانمار را مطابق انتخابات 8 نوامبر آنها به جهانیان نشان دهد.

بایدن ادامه داد: امروز اقدامات جدی را اعلام می کنم که پیامدهای آن متوجه سران کودتا خواهد بود. آمریکا دسترسی ژنرال ها به یک میلیارد دلار را که دولت میانمار در آمریکا سرمایه گذاری کرده است قطع می کند.

وی اضافه کرد: همچنین امروز یک دستور اجرایی را تایید می کنم که ما را برای تحریم فوری مقامات ارتش که دستور کودتا را صادر کردند، به منافع تجاری آنها و بستگان نزدیک آنها قادر می سازد.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه در این هفته افراد دخیل معرفی خواهند شد، اظهار کرد: همچنین می خواهیم کنترل شدیدی بر صادرات به میانمار به عمل آوریم. قصد داریم که دارایی های آمریکا را که منافع آن به دولت میانمار می رسید ضبط کنیم در حالی که از شرایط بهداشتی، انجمن های مدنی و دیگر زمینه هایی که منافع آن مستقیم به مردم میانمار می رسد، حمایت خواهیم کرد.

بایدن خطاب به مردم میانمار هم گفت که صدای آنها را می شنود و جهان نظاره گر است و ما آماده ایم تا اقدامات بیشتری را اتخاذ کنیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2038

به "خبرنگاران بایدن ژنرال های میانماری را به تحریم تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن ژنرال های میانماری را به تحریم تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید