حواشی فینال لیگ تقصیر یک سرباز بود، جام باشگاه های دنیا ارزش ندارد

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتسال مس سونگون در ملاقات برگشت فینال لیگ برتر فوتسال که روز آدینه گذشته در تبریز برگزار گردید توانست با غلبه بر تیم گیتی پسند در ضربات پنالتی، برای سومین بار متوالی، عنوان قهرمانی را از آن خود کند. این قهرمانی در شرایطی رقم خورد که در جریان مسابقه و بعد از اتمام آن، درگیری هایی بین بازیکنان و اعضای کادر فنی دو تیم شکل گرفت و واکنش منفی کارشناسان و مسئولان فوتسال کشور را در پی داشت.

حواشی فینال لیگ تقصیر یک سرباز بود، جام باشگاه های دنیا ارزش ندارد

فرهاد فخیم کاپیتان تیم فوتسال مس که سومین قهرمانی خود را با این تیم در لیگ کسب کرد و نقش پررنگی در موفقیت این تیم داشت، ضمن تشریح اتفاقات اتفاق افتاده از افرادی که بازی فینال را فاقد کیفیت فنی می دانند، انتقاد کرد.

فخیم همچنین با بیان اینکه برنامه ای برای بازگشت به تیم ملی ندارد، تاکید نمود مس در 10 دقیقه ابتدایی بازی برگشت شانس آورد که گل نخورد و دلیل خطای محکم او و آغاز درگیری ها در این مسابقه از سوی او، انداختن بازی از تب و تاب و کم کردن فشار از روی تیمش بوده است.

مشروح مصاحبهی فخیم با خبرنگاران در ادامه می آید:

* خبرنگاران - به عنوان بازیکنی که در فینال لیگ حضور داشت، چقدر از سطح فنی این مسابقه و عملکرد دو تیم رضایت داشتید؟

- فرهاد فخیم: ابتدا باید بگویم برخی کارشناسان عنوان نموده اند فینال کیفیت نداشت. شاید آنها حساسیت و اهمیت بازی فینال را درک نمی نمایند. به خدا این مسابقه فینال است؛ هر دو تیم همدیگر را می شناسند؛ بازیکنانش چند سال کنار هم بازی نموده اند. معلوم است که اینطور می گردد و حتی کار به تنش و درگیری می کشد. هم مس و هم گیتی پسند بازیکنان خیلی خوبی دارند. کادر فنی هر دو تیم هم قوی بود و زحمت کشید. همه چیز در این مسابقه نزدیک بود و شاید اگر یکبار دیگر با تیم گیتی پسند بازی کنیم، شکست بخوریم.

* شما در کنار علیرضا صمیمی از جمله بازیکنان آماده مس بودید و حتی در بازی رفت سه گل حیاتی برای تیمتان به ثمر رساندید. چطور آمادگی خود را باوجود تعطیلی سه ماهه تمرینات حفظ کردید؟

- در دوران شیوع کرونا با مربی بدنساز تیم تمرینات فشرده انجام می دادم. فکر می کنم جواب زحمات و تمریناتم را هم گرفتم. در بازی رفت سه گل زدم و در بازی برگشت در بیشتر دقایق در زمین بودم.

* عملکرد مس در بازی رفت و برگشت کاملاً متفاوت بود. شما در اصفهان خوب بازی کردید و برنده شدید اما در بازی برگشت گیتی پسند موقعیت های بیشتری داشت. علت این مسئله چه بود؟

- در ملاقات رفت، بازی را خوب آغاز کردیم و گیتی پسند شوکه شد. خدا را شکر آنجا برنده شدیم. در بازی برگشت این ما بودیم که شوکه شدیم. حضور علی اصغر حسن زاده خیلی به گیتی پسند یاری کرد و ما خودمان هم انتظار نداشتیم این تیم به این شکل هجومی بازی را آغاز کند. شرایط طوری بود که 10 دقیقه اول نتوانستیم از خط وسط زمین عبور کنیم. خوشبختانه علیرضا صمیمی (دروازه بان مس) بهترین عملکرد را داشت و ثابت کرد حالاحالاها هیچ دروازه بانی روی دستش نمی آید. به تدریج توانستیم بازی را بگیریم و گلزنی کنیم. گیتی پسند روی ضربات ایستگاهی و کرنر برنامه داشت. حسن زاده در این برنامه ها، متبحر است و به تیمش نظم می دهد. علاوه بر این، ما یک سفر رفت و برگشت به اصفهان داشتیم و باید فشار بازی رفت و خستگی سفر را هم به این دلایل، افزود.

* به نظر می رسید یکی از مسائل تیم مس در بازی برگشت در پست راس باشد.

- بله؛ عسگری به خاطر محرومیت در این مسابقه حضور نداشت. مهدی جاوید هم تمرین نداشت و زود خسته می شد. باید بگویم تقریباً پست راس را از دست داده بودیم و فشار روی بازیکنان عقب می آمد. در نیمه اول، روز بد ما بود ولی نیمه دوم راه افتادیم. خدا را شکر که باتجربه بازی کردیم و بردیم.

* عملکرد شما طوری بود که خبرنگار فوتسال ژاپن در مصاحبه با خبرنگاران اعلام نمود فخیم باید به تیم ملی دعوت گردد. آیا به بازی دوباره در تیم ملی فکر می کنید؟

- از لطف رسانه ها و خبرنگاران ممنون هستم ولی نمی توانم به تیم ملی یاری کنم. باید بازیکنان جوان به تیم ملی بیایند و کار نمایند. این کار عملی نیست. من سالها پیش از تیم ملی خداحافظی کردم و برای این تیم در بازی های آسیایی و جام دنیای آرزوی موفقیت دارم.

* برسیم به حواشی لیگ. اولین درگیری در جریان بازی با برخورد شما به محمدرضا سنگ سفیدی آغاز شد و توقف 5 دقیقه ای مسابقه را در پی داشت. چرا در آن لحظات عصبانی بازی می کردید؟

- دروغ چرا؛ ما 10 دقیقه خیلی زیر فشار بودیم و شانس آوردیم گل نخوردیم. اگر فضای بازی همینطور می ماند، دو سه گل می خوردیم. من هم مرتکب خطای محکمی شدم؛ نه اینکه بخواهم از عمد بزنم ولی لازم بود که جریان بازی برای لحظاتی متوقف گردد! با سنگ سفیدی رفیق هستم ولی این چیزها زرنگ بازی های فوتسال است تا فشار حریف کمتر گردد.

* دلیل درگیری لفظی شما با نیمکت گیتی پسند چه بود؟

- من مربی بدنساز گیتی پسند را نمی شناسم ولی از روی نیمکت می گفت آهسته بازی کن. من هم پاسخ دادم به هیچکس ارتباطی ندارد. تمام بازیکنان بیرون از زمین رفیق هستند. با برخی از بازیکنان گیتی پسند حتی نزدیک به 15 سال رفاقت دارم ولی داخل زمین اینطور نیست که راه را برای گلزنی آنها باز بگذارم.

* اتفاقات بعد از بازی هم چهره این بازی را خراب کرد و انتقاد همه را در پی داشت. چرا اعضای دو تیم این درگیری ها را رقم زدند؟

- همه می گویند این اتفاقات در شان دو تیم نیست اما اتفاقی رخ نداد!

* اتفاقی رخ نداد؟!

- اجازه بدهید کامل شرح بدهم. به خدا سرمربیان دو تیم به خاطر اتفاقاتی که شاید ریشه در گذشته داشته باشد، با هم درگیری لفظی پیدا کردند و اعضای کادر فنی هم از مربیان خود حمایت کردند. بازیکنان دو تیم هم وقتی این صحنه را دیدند جلو رفتند و همه را جدا کردند. گیتی پسندی ها به سمت رختکن خود رفتند ولی متاسفانه نیروی انتظامی عجله کرد. یک سرباز فکر می کرد اتفاقی افتاده و گاز اشک آور زد! این سرباز عجله کرد و باعث شد تا تنش بیشتر گردد. گیتی پسندی ها نتوانستند در رختکن بمانند و به نیروی انتظامی می گفتند مگر ما چه کار نموده ایم. البته این اتفاق هم توسط یک سرباز وظیفه رقم خورد وگرنه اعضای کادر نیروی انتظامی همیشه در سالن ها کارش را دست انجام داده اند. این گاز اشک آور نباید زده می شد و به باشگاه مس و گیتی پسند هم ارتباطی نداشت. باشگاه مس باید چه کار می کرد؟

* گیتی پسندی ها معتقدند فصل گذشته در بازی برگشت فینال میزبانی بی دردسری داشتند ولی سال جاری این اتفاق در تبریز رخ نداد.

- میزبانی مس در تبریز هم استثنایی بود. اقدام آن سرباز کار را خراب کرد وگرنه اتفاق دیگری رخ نداد! همه می خواهند این ماجرا را عظیم نمایند. مگر چه شده بود؟!

* اما کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام نمود به شدت با خاطیان این مسابقه برخورد می نماید.

- مگر بازی تماشاگر داشت که بخواهند برخورد نمایند؟ حمید احمدی و اصغر حسن زاده از آن تیم و من و دو سه نفر دیگر از مس داشتیم شرایط را آرام می کردیم. برخورد شدید با چه چیزی؟ شنیده ام مدیران دو باشگاه را هم به کمیته انضباطی دعوت نموده اند. خب آنها قرار است چه چیزی بگویند؟ باید آن سربازی که گاز اشک آور زد را دعوت نمایند!

* با قهرمانی در لیگ برتر، شما می توانید در جام باشگاه های آسیا شرکت کنید ولی سهمیه حضور در جام بین قاره ای به تیم گیتی پسند رسید. آیا بهتر نبود یک تیم از ایران در هر دو تورنمنت شرکت کند؟

- ما سال گذشته در جام باشگاه های دنیا شرکت کردیم. این جام اصلاً ارزشی ندارد چون بر پایه دعوت میزبان صورت می گیرد. ارزش و اعتبار جام باشگاه های آسیا به مراتب بالاتر است که خوشبختانه آنرا کسب کردیم. حالا ببینیم چه می گردد و مسئولان مس برای فصل بعد تیم را چطور می بندند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1137

به "حواشی فینال لیگ تقصیر یک سرباز بود، جام باشگاه های دنیا ارزش ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواشی فینال لیگ تقصیر یک سرباز بود، جام باشگاه های دنیا ارزش ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید