حناچی: بدون توجه به آثار اجتماعی پروژه ها موفقیتی نخواهیم داشت

به گزارش راوه بلاگ، شهردار تهران گفت: اگر در ساخت پروژه ها در شهر به آثار اجتماعی آن ها توجه نکنیم موفقیتی شامل حالمان نمی گردد و اتلاف انرژی و منابع اقتصادی نموده ایم.

حناچی: بدون توجه به آثار اجتماعی پروژه ها موفقیتی نخواهیم داشت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی و اجتماعی و فرهنگی در منطقه 2 شهر تهران گفت: تسلیت می گویم ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را.

وی ادامه داد: از سوی دیگر هفته دولت را هم گرامی میدارم و یاد دو شهید عظیم شهید عظیموار رجایی و باهنر را هم که زحمات زیادی برای این انقلاب کشیدند را گرامی میدارم.

شهردار تهران گفت: سال جاری در آخرین سال صده حاضر هستیم و قرنی به خاتمه می رسد قرنی که پر ماجرا بوده است و اتفاقات نادری در آن رخ داد.

حناچی اضافه نمود: در این قرن در ابتدایش جنگ جهانی اول را شاهد بودیم و در نیمه هایش جنگ جهانی دوم را داشتیم و امیدواریم قرن پیش رو بهتر از این باشد.

وی اعلام نمود: ما در سازمانی فعالیت می کنیم که یک سازمان اجتماعی است هرچند خدمات روزانه اش عادی است و کار های عادی ما مهندسی و شهری است، اما اگر اثرات اجتماعی آن دیده نگردد می گردد علیرغم هزینه ها اتلاف منابع را به همراه داشته باشد.

شهردار تهران ادامه داد: در شهر نباید همه چیز را مهندسی و عمرانی دید و مهندسی و عمرانی هم عمل کرد، زیرا شهر یک کالبد اجتماعی و فرهنگی هم دارد. شاهد آن هم این است که در شهر پروژه های عظیمی اجرا شده، اما بعد از بهره برداری چندان تاثیر گذار نبوده اند.

حناچی گفت: این در حالی است که پروژه های کوچکی هم بوده اند که توانسته اند علیرغم کوچکی تاثیرگذاری بسزایی داشتند برای مثال پروژه میدانگاه امیرکبیر که چند هفته قبل افتتاح شد.

وی اضافه نمود: اگر قرار بود مثل گذشتگان عمل کنیم باید آنجا در فضایی هشت هزار متری یک هایپر مال می ساختیم که منافع یک عده خاص را تامین می کرد و مردم از داشتن یک میدانگاه محروم می شدند.

شهردار تهران ادامه داد: در دوره ای که در وزارت راه و شهرسازی بودم عضو کمیسیون ماده 5 بودم در یک جلسه شهردار وقت گفت میزان بازدیدکننده برج میلاد عددی بوده است در حالی که همان زمان استفاده از پل طبیعت توسط مردم چندین برابر بود.

حناچی گفت: همان زمان به شهردار وقت گفتم این پیغام عظیمی دارد یعنی به جای ساخت پروژه هزار میلیاردی برج میلاد می توانستیم با یک دهم آن هزینه پل طبیعتی بسازیم که استقبال مردم از آن بیشتر بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1420

به "حناچی: بدون توجه به آثار اجتماعی پروژه ها موفقیتی نخواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: بدون توجه به آثار اجتماعی پروژه ها موفقیتی نخواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید