جزئیات کمک معیشتی دولت ، یارانه نقدی خانوارها حداقل 55 هزار تومان افزایش می یابد

به گزارش راوه بلاگ، رئیس سازمان بر نامه و بودجه گفت: دولت به خانوارهای از یک نفر تا 5 نفر، به میزان 55 تا حداکثر 205 هزار تومان کمک معیشتی پرداخت خواهد کرد.

جزئیات کمک معیشتی دولت ، یارانه نقدی خانوارها حداقل 55 هزار تومان افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمد باقر نوبخت پس از اعلام قیمت های جدید بنزین، اظهارداشت: همانطور که در سال های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار می کردند که در صورتی که سهمیه بندی شود و اصلاح قیمتی صورت نگیرد، مصرف بنزین کاهش خواهد یافت، اما با توجه به اینکه دولت در 6 سال گذشته فقط دو بار قیمت ها را اصلاح کرده بود، عمدتا درآمدها به سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شد.

وی اضافه کرد: این بار آقای رئیس جمهور تاکید کردند اگر قرار است قیمت ها اصلاح شود، همه منابع به خود مردم پرداخت شود و از این جهت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد 100 درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت ها و سهمیه بندی به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بیش از 18 میلیون خانوار از این کمک معیشتی بهره مند می شوند، گفت: همه منابع حاصل از این برنامه را در حسابی با همین عنوان نزد خزانه داری واریز می شود و وزارت رفاه هم موظف شد لیست خانوارهایی که در مجموعه 18 میلیون خانوار قرار می گیرند را آماده کند.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه موظف شد عینا همه منابع را بین خانوارها، خانوارهای یک نفره تا 5 نفره، 55 هزار تومان تا 205 هزار تومان (برای خانوار 5 نفره) در هر ماه پرداخت کند.

نوبخت شرح داد: سازمان برنامه و بودجه در ماه سه پرداخت دارد. پرداخت اول حقوق و دستمزد و پرداخت های عمرانی است و یک پرداخت هم یارانه نقدی است که بیست و ششم هر ماه پرداخت می کند و یک پرداختی هم بابت حمایت معیشتی انجام می شود.

وی اضافه کرد: حداکثر یک هفته تا 10 روز آینده همه وجوه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص خانوارهای متقاضی دریافت یارانه، اظهارداشت: وزارت رفاه موظف شد هر کسی که خودش را متقاضی دریافت یارانه می کند را بررسی کند و آنهایی که مشمول پرداخت می شود، مبنای دریافت یارانه آنها از زمانی اجرای این طرح است.

به گزارش فارس، بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه برای خانوارهای 1 نفره 55 هزار تومان، برای خانوارهای 2 نفره 103 هزار تومان، خانوارهای 3 نفره 138 هزار تومان، خانوارهای 4 نفره 172 هزار تومان و خانوارهای 5 نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 70

به "جزئیات کمک معیشتی دولت ، یارانه نقدی خانوارها حداقل 55 هزار تومان افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کمک معیشتی دولت ، یارانه نقدی خانوارها حداقل 55 هزار تومان افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید