جزئیات جدید اورواچ 2؛ از گیم پلی و نقشه ها تا تغییرات قهرمان ها

به گزارش راوه بلاگ، هرچند بلیزارد در مراسم بلیزکان 2019 بازی Overwatch 2 را به صورت رسمی با عرضه یک تریلر سینمایی معرفی کرد، اما آن ها در این ماه های اخیر چندین بار اعلام کردند که به زودی و قبل از سال 2022 نباید منتظر این بازی باشیم. اگرچه در بلیزکان 2021 تاریخ عرضه یا سخنی از بتای بازی اعلام نشد اما در پنل های ویژه این اثر جزئیات بسیاری از بازی اورواچ 2 بیان شد.

جزئیات جدید اورواچ 2؛ از گیم پلی و نقشه ها تا تغییرات قهرمان ها

این را می دانستیم که بازی اورواچ 2 در سال 2021 عرضه نخواهد شد اما جف کاپلان، کارگردان بازی، با به اشتراک گذاشتن جزئیات جدیدی از اورواچ 2، به ما اثبات کرد که او و تیم توسعه دهنده این اثر تا چه اندازه ای در فرایند ساخت بازی پیشرفت داشته اند. کاپلان با بیان این جمله که می توانیم امشب بنشینیم و گفتگویی مفصل درباره اورواچ 2 داشته باشیم، نشان داد که آن ها تا حد بسیار خوبی در جهت توسعه بازی پیش رفته اند.

این اطلاعات جدید شامل جزئیاتی از نقشه ها، قهرمانان بازی، کمپین جدید و جزئیات داستانی، تجربه کاملا جدید مسابقه بازیکن در مقابل بازیکن (PvP)، بهبودهای بخش PvE و بسیاری چیزهای دیگر می گردد.

نقشه های جدید

اولین چیزی مهمی که در خیل جزئیات بازی اورواچ 2 دیده می گردد، درباره نقشه های جدید آن است. تا به امروز دو نقشه جدید برای بازی Overwatch 2 معرفی شده است که این نقشه ها مربوط به شهر های رم و نیویورک سیتی بوده اند. البته، اعلام نشده که این نقشه ها شامل کدام نوع از مأموریت PvP خواهند بود. در پنلی که در بلیزکان 2021 به اورواچ اختصاص داده شده بود، نقشه شهر رم به صورت طرح هنری و همچنین در حال اجرا روی موتور بازی به نمایش در آمد. این نقشه قرار است احساسی رمانتیک و قدرتمند را از معماری دنیای قدیم به تصویر بکشد. به نظر می رسد که کولوسئوم (The Colosseum)، یک معبد رومی و یک ورزشگاه مدرن همگی در این نقشه وجود داشته باشند. نقشه شهر نیویورک سیتی هم با الهام از طراحی های دهه 1920 میلادی و همچنین المان های علمی تخیلی ساخته شده است.

تغییرات در حالت PvP (بازیکن در مقابل بازیکن)

جزئیات بیشتری از شخصیت جدید بازی یعنی Sojourn و ویژگی هایش نمایش داده شد. او از یک تفنگ ریلی استفاده خواهد نمود و طراحی آن به شکلی است که حس و حال شوترهای کلاسیک را داشته باشد. این سلاح احتیاجمند استفاده دقیقی است که از این طریق می توان به خط سلامتی دشمنان آسیب زیادی وارد کرد.

هرچند ساختار کلی بخش PvP مشابه قسمت قبلی خواهد بود، اما تغییراتی روی آن در حال اجرا است که تفاوت های بزرگی را برای این بازی ایجاد می نماید. همچنین سازندگان روی سیستمی کار می نمایند که به گروهی از شخصیت های خاص، توانایی هایی تعیین زمینه ای خواهد داد. قابلیت های مختلفی وجود دارد که هر کدام تأثیر خاصی دارند. شخصیت های کلاس تانک هم دوباره در حال آنالیز و ارزیابی قرار گرفته اند تا سازگاری بیشتری برای مبارزات نزدیک پیدا نمایند، نه اینکه فقط میزان ضربه آن ها بیشتر باشد.

گویا وظیفه بخشی از تیم آن ها این است که به خلق چیزهایی فکر نمایند که باعث گردد حس مبارزات بهتر گردد و بازیکنان را بیشتر درگیر خود کند. به همین خاطر این گروه سعی می نماید بعضی از ویژگی های شخصیت های مختلف را بنا به احتیاج دوباره آنالیز و نو کند. حملات سریع نزدیک هم دوباره با انیمیشن های بهتر و تأثیرگذارتر طراحی شده اند. همچنین صدای سلاح های بازی هم دوباره طراحی شده اند و ارتقا یافته اند. البته توسعه دهندگان بازی اعلام نموده اند که هنوز بعضی از این ویژگی ها در مرحله آزمایش به سر می برند و ممکن است به هر دلیلی به نسخه اصلی بازی اورواچ 2 راه پیدا ننمایند.

بخش مأموریت های قهرمان

این بخش حالت کوآپ PvP بازی است که قابلیت تکرارپذیری بالایی دارد و به گونه ای طراحی شده که بازیکنان تازه واردی را که ممکن است علاقه کمتری به بازی رقابتی داشته باشند، جذب کند. این بخش همچنین حالت مناسبی است که به وسیله آن بتوانید سطح قهرمانان خود را ارتقا دهید. هدف تیم توسعه دهنده بازی این بوده که صدها Hero Missions (مأموریت های قهرمان) را فراوری نمایند تا بازیکن ها بتوانند این مأموریت ها را هر شب و بدون اینکه حس انجام کاری تکراری به آن ها دست بدهد، تجربه نمایند. نکته مهم این است که در این بخش المان های داستانی کمی هم وجود دارد که به جذابیت آن اضافه نموده است. همچنین قادر خواهید بود که با هر کدام از شخصیت های موجود در فهرست قهرمانان اورواچ 2 به تجربه بازی بپردازید.

نه تنها تمامی نقشه های موجود در بازی در این بخش قابل استفاده خواهند بود، بلکه بعضی از نقشه ها در این مأموریت ها ناحیه های جدیدی را در دسترس بازیکنان قرار خواهند داد که فعالیت های جدید و دشمنان مختلف و خاصی متناسب با آن نقشه را در خود جای داده اند. نقشه های این بخش از شرایط آب وهوایی پویا پشتیبانی می نمایند و این امکان وجود دارد که در طول بازی شرایط جوی تغییر پیدا کند. نکته جالب تر وقتی تعیین می گردد که گاهی این شرایط آب و هوایی در گیم پلی بازی تأثیرگذار خواهند بود و به بعضی از شخصیت ها یاری خواهد نمود یا باعث می گردد بعضی از ویژگی های آن ها اثرگذارتر گردد.

جزئیات بخش کمپین

بلیزارد همچنین جزئیاتی از بخش کمپین بازی اورواچ 2 اظهار داشت. بخش کمپین این اثر بر پایه بازگشت و جمع شدن دوباره قهرمانان اورواچ به دور هم برای روبرو با تهدید جدید بنا شده است. تمامی مأموریت ها با افتتاحیه و اختتامیه سینمایی شروع خواهد شد که بدون وقفه به گیم پلی متصل و تغییر پیدا خواهند کرد. تم های موسیقی مختلفی برای هر شخصیت و هر مکان ساخته شده است.

همچنین اعلام شده که نقشه هند در این قسمت دارای بخشی است که قهرمانان گروه باید از معبدی فرار نمایند درحالی که آتش، تکه های مختلف نقشه را نابود می نماید. این یکی از بزرگترین نقشه های ساخته شده برای بازی اورواچ بوده است.

سازندگان شرح می دهند که فهرست انتخابی قهرمانان لزوما بر اساس مأموریت های داستانی طراحی نشده اند و این یعنی در بازی اورواچ 2 حق انتخاب برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. همچنین تأیید شده که هر کدام از شخصیت ها دیالوگ های خاص خودش را دارد و ترکیب های مختلف شخصیت ها باعث می گردد مکالمات متفاوتی رخ دهد که این در نوع خودش می تواند جالب باشد و تنوعی را ایجاد کند.

فرایند پیشرفت و ارتقای قهرمان ها

طبق گفته بلیزارد، از همان معرفی اولیه بازی در بلیزکان 2019 توسعه دهندگان روی پیشرفت و ارتقا قهرمانان در بخش PvE (بازیکن در مقابل محیط یا کامپیوتر) به طور اساسی کار نموده اند. به صورتی که هر قهرمانی درخت های مهارت متفاوتی دارد. گویا این درخت ها 7 سطح مختلف دارند و می توانید با دریافت امتیاز مهارت قابلیت های این درخت های مهارت را باز کنید.

تغییرات ظاهری قهرمانان

در جریان این پنل، تیم توسعه دهنده بازی جزؤیات بیشتری را از تغییرات ظاهری شخصیت های شناخته شده سری نشان داده اند. با یاری فناوری های جدید و ابزار پیشرفته تر اکنون این فرصت برای آن ها مهیا شده که چهره شخصیت ها به خصوص در میان پرده های سینمایی رساتر و با احساسات بیش تری باشد. در میان شخصیت ها، McCree کاملا ریش درآورده و به طور واضح پیرتر شده است و همچنین زره بیشتری هم دارد. Pharah اکنون بیشتر برای لباسش از رنگ های آبی و سفید اورواچ اصلی استفاده می نماید و روکش چهره او شفاف تر شده است که این موضوع به سازندگان یاری نموده تا بتوانند احساسات چهره او را بیشتر و راحت تر نشان دهند. Reaper کاملا مجهز به زره و پوشش شده و از لباس های فلزی بیشتری استفاده می نماید. رنگ ماسک او هم تغییراتی داشته است. ظاهر Widowmaker هم بیش از پیش استایلی سایبرپانکی به خود گرفته است.

دشمنان

گویا تیم توسعه دهندگان بازی The Overwatch 2 احساس نموده اند که دشمنان بخش PvE در بیلد سال 2019 چندان جالب نبوده اند. به همین خاطر روی دشمنان گروه Null Sector تمرکز بیشتری صورت گرفته تا مبارزه با آن ها هیجان انگیز و درگیر نماینده باشد. اکنون دشمنان واکنش بیشتری به اصابت شلیک، آسیب دیدن یا حتی از دست دادن اعضا از خود نشان می دهند و ممکن است بتوانند در این حالت هم به مبارزه با شما ادامه دهند.

همچنین آزمایش هایی هم روی دشمنان الیت بازی در حال اجرا است. هدف سازندگان این نیست که فقط خط سلامتی یا میزان ضربه ای که آن ها به شما وارد می نمایند را بیشتر سازند، بلکه قرار است چیزهایی مانند تغییرات سلاح ها، توانایی ها یا رفتارهای آن ها در نظر گرفته گردد. همچنین تعیین است که در مأموریت های مختلف با انواع مختلفی از دشمنان روبه رو خواهید شد.

این ها همه بخشی از جزئیات و تغییراتی بوده که بلیزارد در جریان برگزاری پنل بازی اورواچ 2 در مراسم بلیزکان 2021 اعلام نموده است. با توجه به این اطلاعات، به نظر می رسد که باید شاهد تغییرات مثبت و خوبی نسبت به قسمت اول این مجموعه بازی پرطرفدار باشیم. باید برای اطلاعات بیشتر و نمایش های گیم پلی بازی همچنان منتظر بمانیم تا ببینیم آیا ساخته جدید بلیزارد قادر است به موفقیت های قسمت اول دست پیدا کند و حتی از آن پیشی بگیرد یا خیر.

  • بلیزارد: به این زودی ها منتظر Overwatch 2 نباشید

تا به امروز می دانیم که بازی برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوترهای شخصی و نینتندو سوییچ ساخته خواهد شد اما از آنجایی که بازی تا قبل از 2022 منتشر نمی گردد، طبیعی است که انتظار داشته باشیم که بازی برای کنسول های نسل نهمی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس هم عرضه گردد و تجربه بهتری را در این کنسول ها به همراه داشته باشد.

منبع: IGN

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2142

به "جزئیات جدید اورواچ 2؛ از گیم پلی و نقشه ها تا تغییرات قهرمان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید اورواچ 2؛ از گیم پلی و نقشه ها تا تغییرات قهرمان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید