توضیحات رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه درباره آزمون 1400

به گزارش راوه بلاگ، رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه اظهار داشت که آزمون های وکالت و کارشناسان رسمی این مرکز در نیمه دوم شهریور ماه برگزار می گردد و منبع درس حقوق اساسی -نیز که به دروس آزمون وکالت اضافه شده است- به زودی معرفی خواهد شد.

توضیحات رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه درباره آزمون 1400

علی بهادری جهرمی در گفت وگو با خبرنگاران در ارتباط با زمان برگزاری آزمون وکالت و کارشناسان رسمی قوه قضاییه، گفت: آزمون وکالت و آزمون کارشناسی 1400، به شرط این که مسئله ای پیش نیاید در نیمه دوم شهریور ماه برگزار می گردد. من دیدم که مصاحبه ای به نقل از من منتشر شده که تاریخ آزمون را 20 شهریور اعلام کردم اما من در آن مصاحبه گفتم که پیش بینی ما این است که حوالی 20 شهریور یعنی بیستم به بعد آزمون برگزار می گردد پس دو روز از نیمه دوم شهریور معین شده است اما چون هنوز نهایی نشده نمی توانم تاریخ دقیق را اعلام کنم بنابراین همانگونه که اعلام کردیم آزمون ما هم در وکالت و هم در کارشناسی نیمه دوم شهریور در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که سال جاری درس حقوق اساسی به منابع آزمون اضافه شده است، گفت: سال جاری داوطلبان باید یک درس بیشتر از سال گذشته یعنی حقوق اساسی را بخوانند از آنجایی که داوطلبان تقاضای گسترده ای داشتند و تأکید داشتند که فرصت برای مطالعه ندارند، ما با شورای نگهبان هماهنگی داشتیم و دوستان در پژوهشکده شورای نگهبان زحمت کشیدند یک کتاب روشنی را به عنوان منبع آزمون آماده کردند که به زودی منتشر می گردد. ما سال جاری سوال های آزمون حقوق اساسی را صرفاً از داخل آن منبع طراحی می کنیم. لذا ما در درس حقوق اساسی یک منبع روشن خواهیم داشت که به زودی منبع چاپ و معرفی می گردد و فقط از آن منبع سوال مطرح می گردد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: خواهش می کنم کسی برای درس حقوق اساسی به کلاس های متفرقه نرود صبر نمایند که منبعی که رسماً معرفی خواهد شد را تهیه نمایند. در مرکز اگر امکانش فراهم باشد سعی می کنیم آموزش الکترونیکی رایگان را نیز برای داوطلبان فراهم کنیم تا بتوانند آنلاین مراجعه نمایند و آموزش ببینند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2455

به "توضیحات رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه درباره آزمون 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه درباره آزمون 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید