تصمیم جدید محیط زیست برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات در باغ وحش ها

به گزارش راوه بلاگ، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران از تصمیم جدید محیط زیست این استان برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات و پرندگان در باغ وحش ها و مراکز نگهداری حیوانات اطلاع داد.

تصمیم جدید محیط زیست برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات در باغ وحش ها

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

محمد کرمی در گفت وگو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم با اشاره به شرایط نظارت و پایش مراکز نگهداری حیوانات در تهران به خصوص باغ پرندگان و باغ وحش ارم در شرایط شیوع کرونا اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، شرایط سلامتی حیوانات در باغ وحش ارم و باغ پرندگان به طور مرتب رصد، نظارت و پایش می گردد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی مراکز نگهداری حیوانات در استان تهران توسط یک تیم کارشناسی و مسئولان محیط زیست پایش می شوند، گفت: باید در شرایط شیوع بیماری کرونا، نظارت های دقیق تری بر حیوانات در مراکز نگهداری داشته باشیم تا شاهد تلف شدن آنها نباشیم و پس از شکست کرونا نیز بتوانیم از این سرمایه های طبیعی و زیست محیطی بهره برداری های لازم را داشته باشیم.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران همچنین از تعطیلی تمام مراکز نگهداری حیوانات در استان تهران، طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اطلاع داد و اضافه نمود: فعلاً مراکز نگهداری حیوانات، از جمله باغ پرندگان و باغ وحش ارم برای بازدید عموم تعطیل است اما نظارت ها و پایش های هفتگی از شرایط سلامت حیوانات در این مراکز صورت می گیرد.

کرمی افزود: بازگشایی مراکز نگهداری حیوانات، به ویژه باغ پرندگان و باغ وحش ارم برای بازدید عموم منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کروناست اما نکات و پروتکل های بهداشتی در این مجموعه ها جهت نگهداری از حیوانات به خوبی رعایت می گردد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران گفت: برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات یا پرندگان در مراکز نگهداری حیوانات در استان تهران، در اقدام جدیدی بر روی گونه های مهم و ملی از جمله فلامینگو، پلیکان، قو، عقاب و شاهین یا حتی گونه هایی از کبوتران، پلاک گذاری نموده ایم تا از مفقود شدن آنها جلوگیری کنیم؛ این پلاک ها به گونه ای طراحی شده که در همه نقاط کشور و در سایر کشورها نیز قابلیت شناسایی و رهگیری دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1666

به "تصمیم جدید محیط زیست برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات در باغ وحش ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم جدید محیط زیست برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات در باغ وحش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید