تست خواندن زبان بدن؛ توانایی شما در تشخیص زبان بدن دیگران چقدر است؟

به گزارش راوه بلاگ، تست خواندن زبان بدن دانسته های شما درباره اینکه کدام رفتارها نشانه مسلط بودن بر شرایط و کدام شان نشانه تسلیم بودن است را به چالش می کشد. ممکن است شما نظری کاملا متفاوت با آنچه پژوهش ها نشان می دهند داشته باشید. پس حتما خودتان را بسنجید!

تست خواندن زبان بدن؛ توانایی شما در تشخیص زبان بدن دیگران چقدر است؟

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - اشخاص با توجه به رفتار های جسمانی خود مسائلی را بروز می دهند. آنان در حالت عادی با صحبت کردن نظرات خود را بازگو می نمایند. اما با توجه به حرکات بدنی شان هم می توانید روحیه آن ها را بخوانید. به این حرکات بدن، زبان بدن می گویند. اگر می خواهید معنی زبان بدن، نقش آن در روابط اجتماعی و میزان دانش خودتان از زبان بدن را بدانید با خبرنگاران همراه باشید.

زبان بدن چیست؟

زبان بدن یا Body Language یکی از اجزای ارتباطات غیر کلامی است که در برقراری ارتباطات روزمره ما صندلی بسیار پررنگی دارد. نحوه قرارگیری ما، حرکات بدن و دست به هنگام صحبت کردن، همه و همه در شکل دادن و تأثیرگذاری ارتباطات ما علی الخصوص ارتباطات کلامی مان نقش موثری دارند.

نقش زبان بدن در برقراری ارتباط

پروفسور آلبرت محرابیان استاد دانشگاه UCLA و کارشناس موضوعات روانشناسی با رویکرد ارتباطات کلامی و غیر کلامی در تحقیقات خود به موضوع بسیار جالبی رسیده که افرادی همچون برایان تریسی نیز در کتاب های خود به آن استناد نموده اند. او در آنالیز های خود نشان داده که میزان اثرگذاری ارتباطات ما از 3 قسمت کلی تشکیل شده است.

1- کلام

2- لحن صدا

3- زبان بدن

و موضوع جالب توجه در این آنالیز، میزان اثرگذاری هرکدام از اجزا در ارتباطات است.

همانطور که می دانید بیشتر سخنرانان، متخصصان و افراد تمرکز خود را بر روی کلام می گذارند و توجه کمتری به لحن و زبان بدن خود دارند در حالی که در این تحقیق نشان داده شده که کلام کمترین میزان اثرگذاری را دارد و سهم آن فقط 7 درصد از ارتباطات است در حالی که لحن صدا 38 درصد از اثرگذاری در ارتباطات را شامل می گردد و 55 درصد باقی مانده نیز سهم زبان بدن خواهد بود.

تست آنلاین خواندن زبان بدن دیگران

⇓⇓⇓

تست خواندن زبان بدن (سوالات به صورت تشریحی)

آنچه می خوانید فهرستی از حرکاتی است که همه روزه مشاهده می کنید و هر کدام می تواند نشانه ای از تسلط در فرد مقابل و یا نشانه تسلیم پذیری او باشد. شما کدام حرکت را نشانه تسلیم و کدام را نشانه تسلط می دانید؟ در نهایت امتیازات خود را جمع بزنید.

1- بالا انداختن شانه ها

مسلط (1 امتیاز) تسلیم (0 امتیاز)

2- لمس کردن همسر

مسلط (0 امتیاز) تسلیم (1 امتیاز)

3- لبخند زدن

مسلط (1 امتیاز) تسلیم (0 امتیاز)

4- قطع کردن سخن همسر

مسلط (0 امتیاز) تسلیم (1 امتیاز)

5- زل زدن به زمین

مسلط (1 امتیاز) تسلیم (0 امتیاز)

6- تکان دادن سر به دو طرف

مسلط (0 امتیاز) تسلیم (1 امتیاز)

7- قرار دادن دست روی بدن خود

مسلط (1 امتیاز) تسلیم (0 امتیاز)

8- قرار دادن کف دست ها به سمت پایین

مسلط (0 امتیاز) تسلیم (1 امتیاز)

9- خم کردن سر به یک سمت

مسلط (1 امتیاز) تسلیم (0 امتیاز)

10- صدای بلند

مسلط (0 امتیاز) تسلیم (1 امتیاز)

11- صدای بسیار نرم

مسلط (1 امتیاز) تسلیم (0 امتیاز)

12- اشاره با انگشتان به سمت همسر

مسلط (0 امتیاز) تسلیم (1 امتیاز)

13- قرار دادن کف دست ها به سمت بالا

مسلط (1 امتیاز) تسلیم (0 امتیاز)

14- تند حرف زدن

مسلط (0 امتیاز) تسلیم (1 امتیاز)

تفسیر نتایج تست شناخت زبان بدن

امتیازنتیجه
امتیاز4 به پایینشما به طور متوسط بیش از دیگران به سرنخ های جسمانی توجه می کنید.
امتیاز 5 تا 8شماره درباره حرکات مسلط و تسلیم دیگران درک متوسطی دارید.
امتیاز 9 به بالا

شما بسیاری از سرنخ های جسمی را از دست می دهید.

نشانه های مسلط یا تسلیم بودن

روانشناسان مدت هاست که به علائم و زبان بدن توجه نموده اند و بر آن بوده اند که احساسات درونی دیگران را بخوانند. علم خواندن زبان بدن در اصل ادامه کار این روانشناسان است. در این زمینه کتاب های متعددی به چاپ رسیده است با این حال حتی کتاب ها هم همواره قابل اعتماد نیستند.

اطلاع ما در این زمینه بیشتر ناشی از پژوهش های دیوید گیونز انسان شناس و آلبرت شفلن روان پزشک است. سوالات موجود در آزمون بالا از آنالیز های این دو دانشمند اقتباس شده است. حرکات اشخاص مسلط معمولا به سمت اشخاص دیگر اشاره دارد. لمس کردن یا خیره شدن به کسی نشانه تسلط است.

حرکات تسلیم وار اغلب حمایت گرانه هستند. مانند بدن خود را لمس کردن و یا بالا انداختن شانه ها. متاسفانه تسلیم بودن را با بی کفایتی یکی دانسته اند. اما لزوما اینطور نیست. اشخاص سر به زیر و تسلیم اغلب شاد، تعدیل یافته، مولد و مفید هستند. از این گذشته یک شخص ممکن است همواره و در برخورد با همه اشخاص تسلیم نباشد. برخی ها با توجه به موقعیت تسلیم و یا مسلط می شوند. نشانه بلوغ و درایت این است که شخص در هر موقعیت با توجه به همان موقعیت رفتار کند.

شما چقدر می توانید زبان بدن دیگران را بخوانید و به وسیله آن متوجه احساسات شان شوید؟ اگر در این زمینه ناتوان هستید این برگ برنده را دست کم نگیرید و حتما با خواندن مقالات مرتبط با زبان بدن در سایت خبرنگاران دانش خودتان را در این زمینه بیشتر کنید.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: setare.com
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1991

به "تست خواندن زبان بدن؛ توانایی شما در تشخیص زبان بدن دیگران چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست خواندن زبان بدن؛ توانایی شما در تشخیص زبان بدن دیگران چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید